reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Zapomniałam dodać że dziewczynki też dostały smoczki w szpitalu i mają je nadal. W nocy jedza co 3-4 godziny ale śpią do 8,9 rano także nie narzekam . I w nocy nie huśtamy ich. Daje im jeść,przebieram i same zasypiają. Ogólnie nie narzekam na dziewczyny. Bardzo lubią spacery nawet po 2 h.[emoji2]

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witam [emoji16] @wehikulchrzanu nie jestes sama moje dziewczynki też nie zasypiają w łóżeczku,w ogóle w nim ostatnio nie śpią.U mnie idą spać jak są zmęczone,usypiam je w bujaczkach mam zwykłe fisher price. Po kąpieli też zasypiają w bujaczkach, kapie je o 18 zasypiaja różnie. Potem w nocy bierzemy je do łóżka (pomysł męża) tak nam wygodniej i one lepiej śpią.
Niestety karmię butelką. Nie wytrwałam karmiąc piersią nad czym bardzo ubolewam [emoji17] myśle że łatwiej byłoby mi gdybym nie miała oprócz dziewczyn jeszcze dwójki dzieci ,którym też musze poświęcić czas. Ale dziewczynki rozwijają się prawidłowo. Ważą ponad 6 kg,lekarka mówi,że w ogóle nie widać że to bliźniaki tak szybko dogoniły wagą. Za dwa dni kończymy 4 mies. W nocy budzą mi się wciąż co 3-4 godz.
Obecnie mamy kolejny skok rozwojowy i bywa różnie. Bardziej odbija się to wieczorami bo stają sie marudne. W dzień staram sie im czymś zająć czas. Ogólnie są w miarę spokojne.
Dla mnie dużym problemem było to,że dziewczynki choć jednojajowe to wogóle sie nie widziały. Ale od dwóch dni się powoli to zmienia. Wrazie czego służe pomocą. Pozdrawiamy wszystkich!

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
Super,duże masz już dziewczynki a czemu choć jednojajowe to w ogóle się nie widziały ?
 
Super,duże masz już dziewczynki a czemu choć jednojajowe to w ogóle się nie widziały ?
Moze dlatego ze w szpitalu zostały rozdzielone. Nie wiem... alu zupelnie na siebie nie chcialy spogladac. Ale powoli nam sie to zmienia co bardzo mnie cieszy [emoji2]

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moze dlatego ze w szpitalu zostały rozdzielone. Nie wiem... alu zupelnie na siebie nie chcialy spogladac. Ale powoli nam sie to zmienia co bardzo mnie cieszy [emoji2]

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
Aha to pewnie tak,ale już duże dziewczyny będą patrzec na siebie,będą się wkrótce razem już bawić :) nasze dwujajowe,ale z wyglądu podobne bardzo lecz charakterki inne,one nie śpią zawsze razem,bo się budzą a i tak jest wygodniej ja jedna się zajmę a druga mąż,ale staramy się je razem kłaść jak nie śpią to patrzą na siebie i sobie raczki do buzi wkładają nawzajem także spoko ;) zasną razem tez,ale jak się jedna obudzi to szybko lecę i biorę,co by tej drugiej nie obudziła i abym mogła spokojnie nakarmić jedna a później druga,bo niestety nie daje rady obie naraz.
 
U nas jednojajowe,dopiero kolo 5-6miesiąca zaczęły dostrzegać siebie, teraz 8miesięcy i ile radochy mają jak się na siebie patrzą,czasem mam łzy w pozdrawiam oczkach jak widzę,ze patrza się na siebie i śmieją się w głos :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas jednojajowe,dopiero kolo 5-6miesiąca zaczęły dostrzegać siebie, teraz 8miesięcy i ile radochy mają jak się na siebie patrzą,czasem mam łzy w pozdrawiam oczkach jak widzę,ze patrza się na siebie i śmieją się w głos :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Zazdroszcze juz sie doczekac nie moge takiego widoku...u nas dopiero wygląda to tak...
1515420581-1a1fce40799ba00a-aaaaaa.jpeg


Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
kamiladon - nie mow hop....:)

Ja tez sobie nie wyobrazalam kolejnego dziecka. Mowilam nigdy never ever. Ale teraz, jak chlopcy mają 4 lata to nam sie nudzi i tak sie zastanawiamy czy nie sprobowac jeszcze raz...:) Naprawde, 3 lata to magiczna granica, kiedy dzieci zaczynają być samodzielne, odchodzi obowiazkow i jest naprawde latwiej.

Dziiewczyny, ktore maja dzieci z roznica wieku 5 lat. Jak to jest? CZy dzieci sie bawia ze soba, potrafia nawiazac kontakt? Mowi o takim 2 latku i 7 latko a nie 5 latku i niemowlaku oczywiscie. Czy to za duza roznica i wiezi miedzy dziecmi takiej nie ma?
 
reklama
kamiladon - nie mow hop....:)

Ja tez sobie nie wyobrazalam kolejnego dziecka. Mowilam nigdy never ever. Ale teraz, jak chlopcy mają 4 lata to nam sie nudzi i tak sie zastanawiamy czy nie sprobowac jeszcze raz...:) Naprawde, 3 lata to magiczna granica, kiedy dzieci zaczynają być samodzielne, odchodzi obowiazkow i jest naprawde latwiej.

Dziiewczyny, ktore maja dzieci z roznica wieku 5 lat. Jak to jest? CZy dzieci sie bawia ze soba, potrafia nawiazac kontakt? Mowi o takim 2 latku i 7 latko a nie 5 latku i niemowlaku oczywiscie. Czy to za duza roznica i wiezi miedzy dziecmi takiej nie ma?
Kochana ale ja mam jeszcze 6letnia.córkę także 3 to zdecydowanie mój max :) u mnie różnica 4 lat i czasem coś już się z nimi bawi także myślę, że nie będzie źle za rok czy dwa :)

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry