reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

My jesteśmy po tygodniowym przedszkolu Mieliśmy odpocząć, zająć się w 100% domem, pracą, starszym synem A oczywiście wyszło inaczej... strasznie to wszystko przeżyłam, we wtorek rano Iga okropnie płakała A ja razem z nią. Nie mogła się ode mnie oderwać. Na sile musialam ja zostawić. Iwo znacznie lepiej sobie poradził, jakby byl starym przedszkolakiem. Chwyta pod pache swojego groszka Grzesia i z powazna mina maszeruje na sale. Czasami nawet nie ma czasu mi pomachac czy dac buziaka. Za to Iga codziennie przestepujac prog przedszkola zaczyna sie drzec. Rano chetnie wstaje, ubiera sie i jedzie a gdy tylko zobaczy budynek - dramat. Widze jednak lekka poprawę, w piątek oboje nawet zaczęli jeść obiad! W poniedziałek nawet nic nie wypili i zjedli!

Plus całej tej sytuacji jest taki, że młodą przymusilismy do korzystania z nocnika. W jeden dzień załapała heh. Tylko teraz siusia mało A bardzo czesto.

Po tygodniu niczego nie złapali, ale cierpliwie czekam, infekcja prędzej czy później ich dopadnie.
 
reklama
Wechikulchrzanu w temacie snu dzieci nie pomogę bo moje bardzo szybko przestały spać jak na niemowlęta przystało. Najgorszy krzyk był od 16 bo były już bardzo zmęczone. Na noc zasypialy o 18. Moje dziewczyny od pierwszych dni w domu śpią wyłącznie w swoich łóżeczkach. Obok nich mam wygodny fotel z podnóżkiem i dzięki temu nawet jak noc gorsza to na fotelu da się spać. Życia bez bujakow sobie nie wyobrażam, czasem to był jedyny sposób żeby dziewczyny uśpić. Wydaje mi się że przy dwójce rzecz nie zbędna. Później je na bujakach karmiłam. Pokarmy stałe wprowadzilam jak miały cztery i pół miesiąca i jeszcze nie siedziały. Aktualny czas musisz przetrwać. Czasem jest cholernie ciężko i ma się ochotę wyjść i to wszystko zostawić. Ale spokojnie z każdym miesiącem jest lepiej. Zaczynasz rozumieć dziecko, ona stara się wykonywać twoje polecenia i zaczyna być fajnie. Z nieporadnego No niemowlaka rośnie coraz fajniejsze dziecko.
 
Pamiętam,ze moje tez miały taki okres że mało spaly w dzień,są coraz większe i są juz ciekawe świata,teraz maja 8 miesięcy i mają 2drzemki w ciągu dnia,ze spaniem,nie pomogę,moje od urodzenia śpią w łóżeczka,a jeśli chodzi o rozszerzanie diety to zaczęłam kolo 5miesiąca, najpierw jabłuszko,dynia,marchewka i reszta,teraz gotuje im zupki z mięsem,wsuwaja aż się uszy trzęsą hehe pozdrawiamy wszystkie mamusie :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej,teraz i ja dołączam do Was :) Jakoś wcześniej nie dało rady nic napisać.
Urodziłam moje dziewczynki w 37 tc,sn.
Teraz dziewczyny maja 6 tygodni już ponad i karmimy się piersią. Trochę problemów brzuszkowych a tak to wszystko Ok,ale tez właśnie ze spaniem @wehikulchrzanu tak mamy,ze śpią w łóżku z nami albo jedna ze mną jedna z mężem a w łóżeczku to wcale w nocy bynajmniej,nie mamy jakiegoś rytmu,bo dziewczyny śpią jak im się podoba,głównie śpią w dzień,nad ranem czasem 4-5 h ale to rzadko a tak to się budzą ciagle lub potrafią nie spać kilka godzin,jak zsynchronizować takie maluszki ? Tak żeby w miarę coś ogarnąć,bo póki co to tak,ze zjadły po 6,zasnęły,potem około 11 i teraz jedna śpi z mężem a druga znów cyca i wtedy śniadanie dopiero jem o 12,ciężko tak coś zorganizować przy bliźniakach,wiem,ale jak u Was wyglądało karmienie i spanie na początku ?
Pozdrawiam /)

Wow, sn! Wywoływany czy samo poszło? Szybko doszłaś do siebie?
Dziewczyny są jeszcze małe i długa droga przed nimi. U nas pierwszy miesiąc to praktycznie tylko karmienie, ja spałam na siedząco z nimi po bokach, a facet kładł tylko jedzenie przede mną i dawał pić ze słomki :D Spali jak im się podobało, ale też odłożeni się darli. Zaczęliśmy wychodzić na spacery przed południem i jakoś tak jak mieli 2 miesiące nauczyli się, że spacer to spanie. Za to po południu jest loteria, czy będą spać czy nie. Karmienie oczywiście na żądanie, czasem nawet co godzinę, bo nie miałam siły na uspokajanie ich. I właśnie nie wiem, jak ich zsynchronizować, teraz znów mi się rozjeżdżają...

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
@kamiladon A jakie miałaś leżaczki? I kładłaś dzieci spać na noc codziennie o tej samej godzinie czy jak byli zmęczeni? Miałaś krzesełka do karmienia czy te leżaczki też się sprawdzały?
@AmMaWi Jakie masz bujaczki?
@Sikorkaaa Również: w czym karmiłaś dzieciaki?

@kamiladon @Sikorkaaa @Kapinka @Aga_82 @AmMaWi Mam więcej pytań do Was :) Kładłyście spać dzieci codziennie o tej samej godzinie czy jak byli zmęczeni? I trochę temat tabu: Wasze dzieci korzystają/ały ze smoczków? Jeśli tak to jak i kiedy odzwyczajałyście?
Mam wrażenie, że wszystkie dzieci dookoła są odkładane do łóżeczka i same zasypiają w minutę jak aniołki, tylko nie moje.

Naprawdę cenię Wasze wypowiedzi, nie ma to jak porada bardziej doświadczonej bliźniaczej mamy :)

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
@kamiladon A jakie miałaś leżaczki? I kładłaś dzieci spać na noc codziennie o tej samej godzinie czy jak byli zmęczeni? Miałaś krzesełka do karmienia czy te leżaczki też się sprawdzały?
@AmMaWi Jakie masz bujaczki?
@Sikorkaaa Również: w czym karmiłaś dzieciaki?

@kamiladon @Sikorkaaa @Kapinka @Aga_82 @AmMaWi Mam więcej pytań do Was :) Kładłyście spać dzieci codziennie o tej samej godzinie czy jak byli zmęczeni? I trochę temat tabu: Wasze dzieci korzystają/ały ze smoczków? Jeśli tak to jak i kiedy odzwyczajałyście?
Mam wrażenie, że wszystkie dzieci dookoła są odkładane do łóżeczka i same zasypiają w minutę jak aniołki, tylko nie moje.

Naprawdę cenię Wasze wypowiedzi, nie ma to jak porada bardziej doświadczonej bliźniaczej mamy :)

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom

Miałam leżaczki fisher price takie niebieskie do 18kg. Teraz je schowalam ale po starszej.córce wiem, że są niezastapione gdy dziecko ma straszny katar. Można przypiąć dziecko i nie spadnie a jest ułożone wyżej. W łóżku z wyzszej poduszki spadają.
Ja karmiłam ich na lezakach w wyzszej pozycji(mają dwie) póki nie.zaczęli sami siedzieć. teraz mamy foteliki z ikei.

Ja bardzo chciałam aby mieli smoczki bo uważam, że lepiej dziecko wtedy śpi i latwiej wyeliminowac nocne karmienie (po nocnym nie myje im zębów bo zasypiali). Niestety wydalam ok 100 zl na smoczki , a zadnego nie chcieli.
Starsza miała smoczka do roku i szybko przesypiala noce całe.

Nie mamy jednej godziny spania choc zawsze jest to przedział 19:30/21 i drzemka 10:30/12 w zależności jak są zmeczeni. Ja do roku usypialam w tych lezakach i probowalam nawet jak nie byli zmeczeni. Zresztą córka daje radee wcalr nie spać w dzień ale jesli kładę ją razem z bratem to śpi mimo, że zmeczenia po niej nie widać.


Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A i kąpie ich co drugi dzień i nie widzę różnicy w zasypianiu.
A i jak byli mali to szumisie pomagaly

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wechikulchrzanu bujaczki mam najprostsze ze smyka Link do: Milly Mally, Maxi Puppy, leżaczek
Tylko kolor inny.
Dziewczyny są smoczkowe, dostały smoki już w szpitalu i im pasują. Aktualnie mają 15 miesięcy i smoczki tylko na drzemkę i na noc. Rano grzecznie każda mi oddaje i bawią się bez smoczków. Ja kładę je spać już od bardzo dawna o godzinie 19:30 do łóżeczek i o 20 zazwyczaj już śpią. Zdarzają się wyjątki jak są goście albo w święta, ale to tylko sporadycznie. Ja przez jakieś 7 miesięcy mialam taki luksus że odkładam dziewczyny do łóżeczek, wychodziłam a one same zasypiały. Ale niestety pomiędzy 7 a 12 miesiacem były bujaki, wieczne wieczorne krzyki że nie chcą iść spać po prostu koszmar. Każda drzemka i spanie nocne brrrr. Tak więc nawet te samo zasypiające dzieci to nie jest tak że to tak na zawsze ☺. Teraz kładę do łóżeczek i siedzę z nimi około 15 minut dopóki nie zasną.
 
@kamiladon A jakie miałaś leżaczki? I kładłaś dzieci spać na noc codziennie o tej samej godzinie czy jak byli zmęczeni? Miałaś krzesełka do karmienia czy te leżaczki też się sprawdzały?
@AmMaWi Jakie masz bujaczki?
@Sikorkaaa Również: w czym karmiłaś dzieciaki?

@kamiladon @Sikorkaaa @Kapinka @Aga_82 @AmMaWi Mam więcej pytań do Was :) Kładłyście spać dzieci codziennie o tej samej godzinie czy jak byli zmęczeni? I trochę temat tabu: Wasze dzieci korzystają/ały ze smoczków? Jeśli tak to jak i kiedy odzwyczajałyście?
Mam wrażenie, że wszystkie dzieci dookoła są odkładane do łóżeczka i same zasypiają w minutę jak aniołki, tylko nie moje.

Naprawdę cenię Wasze wypowiedzi, nie ma to jak porada bardziej doświadczonej bliźniaczej mamy :)

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
Witam [emoji16] @wehikulchrzanu nie jestes sama moje dziewczynki też nie zasypiają w łóżeczku,w ogóle w nim ostatnio nie śpią.U mnie idą spać jak są zmęczone,usypiam je w bujaczkach mam zwykłe fisher price. Po kąpieli też zasypiają w bujaczkach, kapie je o 18 zasypiaja różnie. Potem w nocy bierzemy je do łóżka (pomysł męża) tak nam wygodniej i one lepiej śpią.
Niestety karmię butelką. Nie wytrwałam karmiąc piersią nad czym bardzo ubolewam [emoji17] myśle że łatwiej byłoby mi gdybym nie miała oprócz dziewczyn jeszcze dwójki dzieci ,którym też musze poświęcić czas. Ale dziewczynki rozwijają się prawidłowo. Ważą ponad 6 kg,lekarka mówi,że w ogóle nie widać że to bliźniaki tak szybko dogoniły wagą. Za dwa dni kończymy 4 mies. W nocy budzą mi się wciąż co 3-4 godz.
Obecnie mamy kolejny skok rozwojowy i bywa różnie. Bardziej odbija się to wieczorami bo stają sie marudne. W dzień staram sie im czymś zająć czas. Ogólnie są w miarę spokojne.
Dla mnie dużym problemem było to,że dziewczynki choć jednojajowe to wogóle sie nie widziały. Ale od dwóch dni się powoli to zmienia. Wrazie czego służe pomocą. Pozdrawiamy wszystkich!

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Moje dziewczyny zawsze kapiemy o 20,butla i spać,jak były małe to same zasypialy,teraz różnie,lubią na rękach przy delikatnym bujaniu,czasem przytule je na łóżku i same zasypiają,my staraliśmy się,żeby razem zasypialy,w dzień zazwyczaj do wózka, 10min bujania i spały,smoczki moje dziewczynki dostały jak miały miesiąc,mi np położna powiedziała że, smoczek to najlepszy przyjaciel dziecka,a jeśli chodzi o dawanie jeść to ja kladlam poduszke,żeby miały wyżej głowę i w taki sposób,teraz maja 8 miesięcy i dopiero zaczynają mi siadać,więc w sumie niedawno wyjęłam krzesła do karmienia

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry