reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Aga jak ja zazdroszczę tego przedszkola :) mamy.chyba podobna różnice wieku bo strasza ma 5,5roku ale maluchy mam młodsze.
Moje łobuzuja strasznie a teraz znów walczymy z katarem. Uczę ich zasypiac samemu i jest ciężko. Wczoraj w końcu zasneli na podłodze :/

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dzięki za wsparcie :) póki co w końcu wyzdrowieliśmy. postanowiliśmy, że dopiero do przedszkola ich poślemy. Wszystkiego dobrego w nowym roku :)
 

Załączniki

  • MAR_4695.jpg
    MAR_4695.jpg
    138 KB · Wyświetleń: 116
My teraz przeżywamy armagedon,idą zęby i takie marudy są,budzą się non stop z płaczem,macie jakieś sposoby żeby im trochę złagodzić ból,jakieś masci czy coś?a powiedzcie mi jak to u was jest z telewizją,czy u was jest włączone tv gdy siedzicie z dziećmi w pokoju???

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
My teraz przeżywamy armagedon,idą zęby i takie marudy są,budzą się non stop z płaczem,macie jakieś sposoby żeby im trochę złagodzić ból,jakieś masci czy coś?a powiedzcie mi jak to u was jest z telewizją,czy u was jest włączone tv gdy siedzicie z dziećmi w pokoju???

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie tv jest włączony.. pewnie nie zdrowo ale trudno.
Na zeby nam.masc dentinox pomaga i na noc ibum

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sikorkaaa u mnie na zęby calgel i nurofen forte na noc. Ząbkowanie teraz u mnie na tapecie ☺. Tv włączam o 18 i oglądamy dwie baje przed pójściem do sypialni. 2 ciągu dnia nie włączam bo się gapią zamiast bawić ☺.
 
@AmMaWi To ja się zamelduję :) Też mam milion pytań i wątpliwości, szukam tylko podpowiedzi w Internecie, ale to nie to samo co rady od bardziej doświadczonych. Więc mamusie, doradźcie!
Mam 2 różne egzemplarze: wersja light (Feliks) i hard (Filip)
Moi mają 3 miesiące i jakoś to było, bo nauczyli się spania na spacerze i miałam 4 godziny spokoju. Teraz coś się Filipowi odmieniło, budzi się po godzinie i praktycznie już w dzień nie śpi :( Ja wiem, że każdy ma swoje potrzeby, ale on potem ryczy ze zmęczenia. Mam wątpliwości co do spania. Na razie śpią z nami, bo tak jest łatwiej: ja karmię na śpiąco, facet tuli drugiego. Ale tak nie może być na zawsze... Do tego kładziemy ich późno (21), ja idę spać z nimi i staramy się spać do 8. Feliks budzi się 2 razy, je i śpi, Filip prześpi 5 godzin, potem wisi na mnie do rana. Smoczek jest fuj i tylko się bardziej wścieka. Z jednej strony chcę ich nauczyć spania samemu, bez nas i bez smoczka, ale to by oznaczało nieprzespane noce dla mnie. No i nie wiem, jak to rozwiązać: iść spać o 19, kłaść ich w łóżeczku i pewnie będą mało co spać w dzień, albo robić tak jak jest teraz i korzystać z kilku godzin spokoju. Ale to też się zmieni, bo z wiekiem będą mniej spać... A jak są zmęczeni, to wrzeszczą, a nie śpią. Chciałabym zrezygnować z ułatwiaczy życia typu smoczek, bujak, spowijanie i spanie z nami, ale czy z bliźniakami naprawdę się da? I jak to będzie później? Oni nie śpią, tylko marudzą, a jak mam im gotować? Myślę o żłobku, żeby znów mieć trochę oddechu, ale będą chorować... Ludzie, ratujcie :?
@Kapinka Jak tam u Was ze spaniem? Dajesz radę kp czy jesteście na mm?
@nietupska A byłam tak optymistycznie nastawiona na żłobek i trochę mnie przeraziłaś :(
@nietupska @AmMaWi @kamiladon @Sikorkaaa i inne: jak to jest po 3 miesiącu? Lepiej, gorzej? Kiedy zaczęłyście rozszerzać dietę?

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej,teraz i ja dołączam do Was :) Jakoś wcześniej nie dało rady nic napisać.
Urodziłam moje dziewczynki w 37 tc,sn.
Teraz dziewczyny maja 6 tygodni już ponad i karmimy się piersią. Trochę problemów brzuszkowych a tak to wszystko Ok,ale tez właśnie ze spaniem @wehikulchrzanu tak mamy,ze śpią w łóżku z nami albo jedna ze mną jedna z mężem a w łóżeczku to wcale w nocy bynajmniej,nie mamy jakiegoś rytmu,bo dziewczyny śpią jak im się podoba,głównie śpią w dzień,nad ranem czasem 4-5 h ale to rzadko a tak to się budzą ciagle lub potrafią nie spać kilka godzin,jak zsynchronizować takie maluszki ? Tak żeby w miarę coś ogarnąć,bo póki co to tak,ze zjadły po 6,zasnęły,potem około 11 i teraz jedna śpi z mężem a druga znów cyca i wtedy śniadanie dopiero jem o 12,ciężko tak coś zorganizować przy bliźniakach,wiem,ale jak u Was wyglądało karmienie i spanie na początku ?
Pozdrawiam /)
 
Dziewczyny ja pierwszych 3 miesięcy nie chcę pamiętać bo kolki, szpitale i inne cuda...
Dzieciaki moje maja dziś rok i cztery miesiące i mimo że lobuzuja to nigdy nie chcę już żadnego niemowlaka w domu :)
U nas dzieci sporo spały na lezakach abym.miała chociaż kilka godzin snu. Dopiero z.dwa miesiące temu nauczyłam ich wreszcie zasypiac w lozeczkach i zlikwidowalam leżaki. Ogolnie syn śpi od 20 do 7:00 ale o 4 je.mleko ciągle. Córka w nocy nie je ale śpi niespokojnie a i potragi mieć przerwy w.spaniu w nocy po 3h :/
Ogólnie ja karmiłam mm ale trzymałam się wszystkiego.co pozwalało choć chwilę spać.
Jeśli chodzi o synchronizacje to jeśli.jedno się budziło to karmilam też.drugie, jeśli jedno budziło się po.godzinie drzemki to zaczynałam bardziej halasowac aby drugi wstalo. I do tej pory tak robię. Jeśli córka wstaje o 5:30 to.syna też po 6budzę bo inaczej im.się spanie w.dzień rozjezdza i nocne. Mają jedno spanie w dzień 11:30-14.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A jeśli chodzi o.dietę to ja rozszerzalam jak mieli prawie 6miesięcy urodzeniowe (nie korygowałam o 6tyg które.się za szybko urodzili)
Najpierw warzywa dynia, ziemniak, sok.jakiś potem reszta ale ogólnie od 10mc zycia jedzą to co my oprócz jakiś ostrych dań, parówek itp.
Ale raczej gotuje jedno dla całej rodziny. I tak.uwielbiaja mleko ktore jedzą na noc, rano i przed drzemką

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Aga jak ja zazdroszczę tego przedszkola :) mamy.chyba podobna różnice wieku bo strasza ma 5,5roku ale maluchy mam młodsze.
Moje łobuzuja strasznie a teraz znów walczymy z katarem. Uczę ich zasypiac samemu i jest ciężko. Wczoraj w końcu zasneli na podłodze :/

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

U mnie roznica wynosi dokładnie 5 lat i 3 tygodnie. Celowalismy specjalnie w marzec. Chcieliśmy mieć dzieci z tego samego miesiąca
 
Do góry