reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

moje tez nie mają super okrągłych głów, ale całkiem płaskie tez nie są, a Dominik ma krzywą :confused2: tzn w jednym miejscu ciut spłaszczoną ale tak w dziwnym miejscu, niby sama sie uformuje jak więcej będzie nią obracać...zobaczymy.

hehe tak jeszcze bedzie że Stachu przegoni kluski Lilonki :-D:-D:-D mnie powoli prezera zają nogi Tomcia :szok:
 
reklama
Bibiana głowa Karolka też jest jakby hmmm krzywa;) mam nadzieję ze jakoś fi siebie dojdzie. Czemu nogi Tomcia cię przerażają? Mnie przerażają nogi Stacha bo wygląda jak ludzik Michelin:D

A u mnie dziś armagedon :mad: chłopcy id rana ciągle płaczą mają fatalny nastrój,nie poznaje ich. Nie wiem czy to jeszcze skutek szczepienia?? Nie chcą spać,nawet w czasie kąpieli się nie cieszą,jedyne co pozostało to koński apetyt:cool: aż zaczynam się martwić o nich:(
 
Kids Health Info : Plagiocephaly - misshapen head Max ma taka głowę a Olek ma jakby płaskie pół głowy lekarz kazał obserwować ale moim zdaniem to się zbytnio nie zmienia I chyba wymusze skierowanie do lekarza od kasków mam też zamiar kupić specjalną poduszkę może ona pomoze to jest wina jak leżeli w szpitalu zawsze na jednej stronie I tak już im zostało
 
Mój Dawid ma trochę spłaszczoną z tyłu.Kładę go na boki i nic,da się coś z tym zrobić?Mój chrześniak ma z tyłu płaską jak deska,strasznie to wygląda.
 
Mama dzieki za artykuł, mój Kuba tez ma asymetryczna główkę, I jakos nie widze aby sie poprawialo mimo że znacz nie wiecej czasu spedza na brzuszku lub siedząc. Jak bylam u lekarza rodzinnego (w uk) to mnie wysmial I zapytał czy kiedykolwiek widziałam doroslego ze zniekształcona głową?:confused2: zapewnial ze minie, choc nie ukrywam ze teraz zaczynan sie martwic czy aby na pewno, hmmm, chyba to sprawdze poki jesteśmy w Polsce.
 
U nas też Mati ma ten problem z nie kształtną główka od samego początku,bo w szpitalu odcinał sobie uszko i większość czasu kładli go w inkubatorze na jedna stronę:/. Dajecie witaminę D?? Nam Pani doktor zwiększyła dawkę witaminy plus zmieniła na krople i główka już jest dużo lepsza niż była. Przez pewien czas braliśmy nawet tabletki Vigantoletki bo ponoć lepiej działają. Podpytajcie lekarza może o to na wizycie u Matiego to przynajmniej podziałało. A jeszcze rehabilitantka mówiła żeby kłaść go na takim jakby zwiniętym rogalu pod karkiem żeby główka nie stykała sie do końca za mocno z podłożem, ale Mati nie za bardzo chciał tak leżeć:/ wiec to odpuscilam. Zobaczymy jak bedzie dalej... Ciekawe czy w PL też stosują te kaski bo pierwszy raz o nich słyszę:)

Gloriane- no przecież to skok napewno:) hihi a tak poważnie to pewnie za chwilkę wszystko sie ułoży, może mają gorszy dzień bo i pogoda też jakoś dzis nie sprzyjała:/ a od poniedziałku u nas śniegi zapowiadają aaaaa bedzie ciekawie na spacerach:)
 
Ostatnia edycja:
Ale czy dzieciaki chciałyby w takich kaskach chodzić :cool:

Multimama to moich takich plaskich nie mają....ale ja mam płaską głowę :confused2: a moja sis ma na czubku głowy jakby dziure, akby ktoś ją kijem walnąl:-D

Maggi ja podaje wit D, i ona tak pomaga???

Popytam lekarza na następnej wizycie.

kurde mój filipek miał taką śliczną główkę,i dzieci mojej sis też mają takie łdne...mam nadzieję, że wszystkie bliźniaki będą miały sliczne główki, a nawet jak zostana płaskie i krzywe to beda najpiekniejsze bo w końcu nasze dzieci :tak:

Gloriane to może byc po szczepieniu....ja tez sie zastanawiam czy u D takie nerwowe spanie to może być po szczepieniu....
 
Bibiana- no nam Pani doktor jeszcze z Rki przepisała zwiększoną dawkę witaminy D bo ta główka jej sie nie podobała no i u nas dodatkowo duże ciemiaczko jest. Kazała brać D w kropelkach ponoc lepsza niż w tych kapsułkach no i Mati miał zwiększone do 4 kropelek dziennie. U nas wydaje mi się że to pomogło plus to ze zaczęli sie więcej ruszać. A glowa u Matiego była naprawdę tak jak na tym zdjęciu z linka mamy. Główki w druga stronę nie trzymał bo od razu leciała z powrotem na ta stronę gdzie była spłaszczona. Jak młody wstanie i bedzie współpracował z obiektywem to wstawie fotkę jak wygląda teraz lepetynka:) Ale to dziewczyny podpytajcie lekarza czy u was jest taka potrzeba. Ja nie lekarz:)niby to tylko witaminy ale jednak...
 
reklama
Maggi haha...skok rozwojowy ;-) racja ;-) po takim,skoku oczekuje w takim razie ze zaczną tańczyć na linie chyba :-\ dziś kolejny dzień masakry,dosłownie nie pomaga nic,jest tylko płacz i zgrzytanie zębów :-\ tego jeż,ze nie było :-\

Bibiana jakie problemu ze spaniem ma Dominik? Czy przypadkiem nie takie jak Stach? Bo on już przechodzi sam siebie :-\

Ech...i jeszcze ta pogoda... :-\
 
Do góry