reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Dzieki Niuleczka. Nadal sie focham, a co.
Mona, ja Huggisow nie cierpie, bo te falbanki na pupkach sa jakies kijowe i zawsze chlopaki zsikane. Juz wole pieluchy z Lidla lub Aldiego.
A w ogole to dzis mialam moje 'spotkanie z gwiazda' mijajac Larrego Mullena z U2. Mieszka 3 domy dalej od tesciow, taka 'posh' dzielnica (nie dziw, ze na nia nas nie stac). A jakby z tamtym domem cos wypalilo to blizniaki beda mieszkac w blizniaku;-).
 
reklama
Niuleczka, narazie nie wychodze na spacerki, jak bylo cieplej to chodzilismy, pozniej dzieci zachorowaly, u nas zreszta okropna grypa panowala , wiec pozniej balam sie wychodzil, a zreszta niedawno dopiero mielismy 1 szczepienie ,teraz za 2 tygodnie jest kolejne, nie chce aby chociaz katar mialy, bo wszystko znowu sie odciagnie w czasie.
Marcikuk, moje gratulacje :) Cieszę się, że wszystko ułozylo sie dobrze i masz zdrowe dzieciaczki :) Niech się dobrze chowają i nie choruja za bardzo :) Zobaczysz, jak kazdego dnia beda coraz silniejsze :)
Lola mialam juz dawno napisac, ale zawsze jakos czasu brakowalo. Zazwyczaj dzien mam tak ustawiony aby ze wszystkim sie wyrobic i jeszcze miec chwile dla siebie, chociaz dzieciaczki juz chca coraz wiecej zainteresowania, lubia jak sie przy nich siediz, zabawia, rozmawia. Ja najlepiej lubie śpiewac, wlaczymy pioseneczki i z moim glosem to pewnie moje spiewanie brzmi jak wycie wilka, ale na szczescie nie maja jeszcze porownania hehe wiec jest wesolo :)
Dziś musze pochwalić Sebusia, leżał na brzuszku, wyciągnał rączkę i wziąl grzechotk a pozniej nią wymachiwał, no tak sie cieszylam, jak bym dostala jakis fajny prezent :)
Dziewczyny, jak czytam to też sobie super radzicie i trzymajcie tak dalej :) Dzieci to największy skarb i tylko ten to rozumie co marzyl o dziecku i teraz jego mały cud jest na świecie :)
Miłej i spokojnej nocki Wam życze :)
Aaaa Marcikuk powiedz jak z karmieniem? Jakie mleczko dajesz, czy tylko karmisz piersia?

Sylha, ja na wczesniej miesiecznie na mleczko wydawalam ponad 1000zł, teraz wychodzi jakies 800zł wiec troszke mniej. Liczylam raz, to sporo wyszlo ponad 2000zł na miesiac na mleko pampersy i rzeczy do pielegnacji.
 
Ostatnia edycja:
Sylha no rewelacja te szatki, jeju szkoda ze moje dzidzie takich nie mialy :)
Pikka no Ty to dopiero jestes zorganizowana, dzieciaczki śliczne, jak lale wymalowane :) Powiedz, jakie zupki gotujesz? Jeszcze chyba nie dodajesz mieska? a jakie ziola? A powiedz, jak szlo dzieciom na poczatku z jedzeniem łyzeczka? Moje to zjedza pare malusich łyzeczek, a pozniej pluja i po karmieniu, sloiczek mozna przechowywac w lodowne 2 doby, a i tak wyrzucam jeszcze jedzonko z niego.
No ja nie chce pomocy, jakos sie denerwuje jak ktos stoi nade mna i mowi co robic, najlepiej znam swoje dzieci i wiem czego mi potrzeba, chociaz moja mama przychodzi do mnie i troszke mi pomaga czasami, ona pobawi sie z dziecmi a ja wtedy szybko na zakupy :) Bo tak to nie mam mozliwosci nigdzie wyjsc, bywa,ze kilka dni na dworzu nie bylam jak byly te duze mrozy. Dobra, a teraz koncze, ide sie myc, a niedlugo maluchy sie obudza jesc, a pozniej spanie do rana :)
 
dziewczyny ja czasem kupuje hugissy w tesco na promocji, moim maluchom nic nie jest ale wiadomo pampersy to pampersy lubie tez te z lidla ,raz mi je mama kupila i są ok
niuleczka spacer w szpilkach super poprawilam sobie humor tak jak pisalam wczesniej ja to taka troche artystka jestem i mam czasem dziwne pomysly
niuleczka ty donosilas ciąze do konca wiec masz prawo miec rozstepy ja pewnie tez byl miala
a ile ty kochana masz lat ze piszesz ze stara jestes? bo ja to 30 na karku
cailina moj stary tez mnie dzis wkur... bo kaca leczyl caly dzien i nic nie zajmowal sie dziecmi coprawa my wczoraj ze znajomymi w domciu imprezowalismy ale niewazne kaca mial i tyle
jasmina ja to juz musze sobie śpiewnik kupic bo mi sie repertuar skonczyl ,moje maluchy tak uwielbiają spiewanie i ogólnie zeby wiecznie gadac chyba jak kazde dzieciątko
:-):-)
 
Mati- :-D:-D myślałam,że to Milenka, bo ma laleczkę położoną:-D, ale jak zaglądam to u mie też Kacperek ma więcej kudeł od Ameliny, ale moja bratanica do 1 roku życia byłą łysa teraz ma 12 lat i niesamowicie gęste i zdrowe kudełki:-) liczę,że Amelia też takie będzie mieć:-p

Niuleczka- my akurat jak tam nocowaliśmy to mieliśmy pokój nr1-na końcu podwórka zaraz obok była altana z grilem i ten mały placyk zabaw także spokojnie możecie dzieci w pokoju zostawić spać i siedzieć sobie na dworze-ogólnie spokojna ulica....

Zabolek- a dlaczego macie mleko za free?!

Co do pampków to my jedziemy głównie na pampers active baby- zawsze kupimy w promocji, ostatnio były w super pharm za 35zł za paczkę dla posiadaczy karty, ale na nią można było wziąć max 3 paczki....kuzynka się rolą przejęła i załatwiła ich 12:-) jutro jedziemy po odbiór:-).
Dady z biedrony robią się bardzo napompowane i mały musiał mieć 2 razy częściej zmienione, bo zawsze przesikany,
Te z lidla to z kolei jakoś tej wilgoci nie izolują od skóry- zaś oczywiście mały o to warczał najbardziej.....
Huggiesów nie próbowałam, ale chcę spróbować te z aldika- kilka osób chwaliło, ale na razie póki co mamy 15 paczek w rozmiarze 3 i te 12 w roz.4:szok::-D obecnie schodzi nam 1,5paczki na tydzień...
 
Ja tez rodzilam posladkowo. Mala w momencie gdy poczula luz w brzuchu fiknela koziolka. Zreszta teraz tez jest taka ruchliwa :-D
Piszac 2 mleka na tydzien macie na mysli te duza pake czy zwykle? Bo u mnie idzie 1 pudlo Bebilonu 800 gram naok.8 dni. Na tym robie kaszki. A samo mleko pija z cyca. Poza tym cyc jako piciu, bo nie dopajam malych.
Jasmina, urocza Twoja trojca. No sliczne sa!!!!!
Mati, ja tez 30 na karku... Najlepsze jest to ze zawsze myslalam ze jak 30 to czlowiek juz stary. To ja juz stara :szok::laugh2:
Pikka, Ty masz dzieciaczki w podobnym wieku co moje - napisz co u dzieciaczkow. Siedza juz? Ile waza? My mamy straszne zaleglosci w szczepieniach z powodu ciaglego kataru i kaszlu. Ostatni raz bylismy 3 miesiace temu.
Jak tak czytam to chyba wszystkie bylyscie ze swoimi maluszkami u neurologa tylko nie ja. Hmm, mam nadzieje ze nie powinnam. Nikt mi nie kazal, sama tez nie widze niczego niepokojacego.
Mam do Was pytanko, moze wiecie co to moze byc? Kilka dni temu zauwazylam u Lili na udkach a raczej na bioderkach takie czerwone place z drobniusimi krostkami, czuc je jak przejade palcami i widac tez. Ma ja na jednym i na drugim bioderku, w sumie to w miejscu gdzie jest pielucha. Ale pieluch uzywamy non stop takich samych (Dada), wiec to raczej nie od pieluch. Dziwne...

Pozdrawiam!!
 
Majowa mamcia, mi schodza prawie dwa opakowania 900g tygodniowo!
Moj Cianek dzis przeziebiony, pierwsze jakiekolwiek chorobsko moich chlopakow, wiec nie wiem co robic, polskich specyfikow nie mam a tu maluchom nic nie daja. Tylko nosek bede kropic i spacerowac nad morzem my udroznic i tyle. Bidula. I juz mamy pospane.
 
Niuleczka chlopcy z wygladu calkiem rozni. Z charakteru zreszta tez. Dam foto ich razem to zobaczysz roznice.

Syla mleko za free mam bo to wczesniaki i niska masa urodzeniowa. Ale nie wiem czy mielismy szczescie czy jak bo nam dali w szpitalu z adnotacja ze przychodnia dalej ma dawac. Ostatnio pytalismy do kiedy beda miec to powiedzieli ze ostatnie mozemy wziazc 19 maja. Dostajemy co 2 tygodnie 4 puszki po 900 g. A znajoma tez rodzila tu w londynie wczesniaki jak moje ale waga wieksza i nie dostala.

U nas tylko pampki tylko 2 rozne rozmiary hehe tomcio jeszcze na 4 a filipek na 4+.

Noc mialam koszmarna. Chlopcy do 4 plakali jak juz sie uspokoili to ja zasnac nie moglam a jak zaczelam przysypiac to oni wstali. Pelnia byla czy jak ;)
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    35,9 KB · Wyświetleń: 62
Czesc dziewczynki

UWIELBIAM ogladac zdjecia "naszych" pociech - po prostu takie slodziaki, ze tylko calowac i tulic, i te oczka...

Ja ponad pol roku jechalam na hugisach i bylam bardzo zadowolona (te dla newbornow wg mnie sa naprawde super), ale juz te niebieskie paczki dla starszakow to cos chyba nie tak, bo moj Kevin tez byl ciagle mokry. Dla Luski byly ok, zreszta mialam wielkie zapasy (udalo mi sie kupic w promocji 128 pieluch za 14 euro a kupilam kilka pudel), i tak ona dluuugo je miala. A teraz pampki i te z Lidla. Moj m znalazl na internecie, ze dla lidla wlasnie produkuje Pampers, i rzeczywiscie niewielka roznica.
U nas tez 2 puszki 900 g na tydzien (lub ciut dluzej) ale ja jestem osoba, co lubi robic zapasy, wiec jak trafia sie promocja to od razu duze ilosci. Z miesiac temu trafilam i w wozku wyladowalo 14 puszek mleka - ja uzywam 2 rodzajow wiec po 7 na glowe - dobrze ze akurat bylo po "rodzinnym" wiec mozna bylo zaszalec.

Tez mi sie kiedys wydawalo, ze jak dobija 30 to juz czlowiek stary sie robi... :-) chcialabym miec znowu 30 lat...:-)

Cailina, ja jak widze, ze moi jacys niewyrazni, to od razu na noc calpol, Lucy juz kilka razy rozbieralo, ale na szczescie nie rozebralo na maxa i odpukac "stlumione w zarodku".

Jasmina - wielki podziw i gratulacje, jednak trojka, to nie to samo co blizniaki. A corcia to obstawe taka bedzie miala, ze ciezko bedzie przyszlemu zieciowi...:-)

no i juz sie wyspaly... a moj emek w terenie wiec gonie...

Pozdrowienia i milej niedzieli
 
reklama
jasmina gdzie tam zorganizowana:biggrin2: jak muszem to potrafię ale jak już ktoś przyjdzie pomóc to nic nie zrobię co powinnam ;-) więc czasem z dwojga złego by było samemu choć wtedy to małe szleją na zmianę i jak na złośc też często nic nie wychodzi. Tym sposobem to ja praktycznie nie prasuję bo jak tylko deskę wyciagałam to już denerwowałam bo jak nie jeden coś chciał to drugi.
mięsko zaczęłam powoli dawać w małej ilości. Zaczęłam od cielęcinki... no i kurczaka jak był w słoiczkach dodany. Do zupek dodaje ziele angielskie, trochę liścia laurowego i lubczyk. Od razu robią się lepsze :tak: Daję zawsze marchewkę, ziemniaczka, seler i trochę pora. On też bardzo zmienia smak. Dla dzieci które wolą takie bardziej wyraziste to polecam. Na początku to po 2 łyżeczki jadły, bo nie umiały bo im nie smakowało itd... Gabryś wcina równo teraz, a Tosia dalej walczy i smakuje ;-)
No ale apropo tego mięska to chciałam się was zapytać jakie mięsko dajecie??? kupujecie normalne w sklepie czy jakieś bardziej eko??? kurcze bo ciężko dostać jakieś sprawdzone... Ja na wsi mieszkam ale problem nawet jakiegoś królika domowego czy kurczaka... :eek:

majowa mamcia moje malusie:-( ciągle chorują i Gabryś w ciągu ostatniego miesiąca nie przybrał nic:-( Tosia była od niego o kg lżejsza i już go chyba dogoniła :-( o szczepieniach to nawet nie wspominam żeby się nie denerwować. Dzieci wzięły tylko pierwszą dawkę infarixu, pnemokoków i wzw. Jesteśmy tak po tyłach że hej.... Od tygodnia zdrowe więc nowe podejście w przyszłym tyg. ale nie wiem czy znowu się uda....
Maluch trochę siedzą ale kolebią się na wszystkie strony i jeszcze wywracają, choć z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej.
 
Do góry