reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Elunia, masz rację, Zuzia będzie miala obstawę od samgo początku a i robi się córeczka tatusia, wiec i tatuś będzie kandydatów na zięcia testował :D
Moje maluchy używają Pampersów, na początku kupowałam w Rossmanie ale jak porónywalismy ceny to mozna kupic Pampersy po okazyjnych cenach i wychodzi ze są pare złotych drozsze od innych pieluch.
Huggiesów moje dzieci nie mogły, zaraz pupa była czerwona, to samo z Dadą. Tylko te Rossmanowskie były super.
 
reklama
Witam kobietki, no własnie dobrze sie poradzic w sprawie tych pampersow, jeszcze sie tak zastanawiam bo na allegro mozna kupic tez taniej te belli Happy musze je wyprobowac? Bo widze ze cena nawet niezła tylko ciekawe jaka jakosc?A tak Jasmina moja kolezanka tez ma trojaczki i tez dwoch chłopcow i dziewczynke :) ostatnio z nią rozmawiałam to mowi ze teraz to juz jest super male skonczyły rok i sie soba swietnie zajmują :) A jakie superowe. A i opowiadala ze jak rodzila swoje maluchy w Warszawie to rodzila tez z nią dziewczyna co urodzila trzech chlopcow jednojajowych :szok: taka ciąża zdaza sie jedna na 2miliony i zresztą czytalam z nią wywiad w Mamo to ja heeh trzech identycznych chłopczykow :)))
 
Żabolek maluszki śliczne :) a pikka ja to swoim małym kupowalam wołowine cielęcine , poledwice indyka no ogolnie wszystko co najlepsze dla dzieci. Mam taki fajny mięsny co przywozą praktycznie kazde miesko tak ze nie jest zle. a oststnio im ugotowałam pulpeciki z pure ziemniaczanym ale zajadały :) Milego dnia :)
 
dziewczynki wybaczcie ale nie nadrobie lektury, wczoraj nie zagladalam a tu ruch jak na A1.
mati zabolek - dzieciaki super, jeju jak ja lubie ogladac fotki naszych forumowych blizniakow.
Fajna sprawa ze jest takie forum mozna wylac nasze zale i smutki i podzielic sie radosciami.

Tak ja kupuje Aptamil. Dziewczyny jak dlugo wasze maluchy dostawaly kriopelki na kolki? moje jutro maja 3 miesiace. Ostatnio chcialam im ograniczyc i przez dwa dni nieznosni byli, kolki wrocily. Kurcze ja zbankrutuje na te mleka i kropelki. A rzad UK stwierdzil ze bogata jestem i mi wplacaja £2,52 tygodniowo. Kurcze musze posprawdzac bo nie wydaje mi sie ze to dobrze jak mam prawie najnizsza krajowa a teraz na macierzynskim jestem. Do tego nie posluchalam sie emka tylko kupilam bilety i teraz jest masakra. Wyszlo na niego ze mial racje. Ja liczylam i mi dobrze wychodzilo a ze z matmy nigdy dobra nie bylam to sie doliczylam :/
Sylha - nie wiem co u Gienek. Wyslalam jej smsa jak odpisze to dam znac.

Pampersy kupuje w tesco jak promocja jest robie zapas na jakis czas. A chusteczki do pupy to ostatnio w lidlu bo najtansze.
 
Mona czy ta Twoja kolezanka nie ma na imie Agnieszka? Mam kolezanke z Warszawy co ma trojaczki i też 2 chłopcow i dziewczynke i oni mają troszke ponad roczke :) I Agusia jak rodizla, to też leżała z nią mama innych trojaczków... wiec moze mamy wspólną kolezankę :) aaaa i jak moje maluchy się urodizly to kupowalam te Belli Happu tylko zeróweczki dla wcześniaków, dzieci dobrze na nie reagowały, zadnych podraznien itp. A jakie są już większe to nie wiem.
Marcukik ja tez kupuje w tesco, ostatnio byla promocja ze mozna 160 sztuk kupic za niecale 90zł, wiec sie oplacilo:)
 
Marcikuk jakie krople kupujesz na kolki?
Pampki to najlepiej w asda kupowac. Zarejestruj sie to beda ci przysylac kiedy jska promocja. Czasem w boots tez sa lepsze promocje niz w tesco. Jak sie zarejestrujesz w pampers to beda przysylac kupony. Nie jest tego majatek bo 1£ ale zawsze cos. Ja tak zbieram w w razie biedy wykorzystuje kilka naraz.
Dziwne ze tylko tyle wam placa. Jesli mozna spytac to co dostajecie. Wiadomo CHB ale cos jeszcze ? Pamietej ze maciezynski tez sie wlicza. Dopiero jak sie skonczy a nie wrocisz do pracy to dostaniesz wiecej.
 
zabolek - dentilox. Na poczatku infacol, ktory w aptece jak jestem zapisana gdzies tam to mam za darmo ale nie dzialal. Dentilox mam na recepte jak jestem u lekarza to mi dadza, ale ja musialabym co chwila latac po te recepty
sylha - gienek zyje ma sie dobrze dzieciaczki rosna
 
Moje dzieciaczki bolał brzuszek bo za szybko jadły i łapaly za duzo powietrza, tez lekarz kazał kupic infacol ale również nie pomagał. Na szczescie samo przeszlo i obylo sie bez innych lekow. Wiec odradzam i ja ten specyfik.
 
Marcikuk - my bylismy na infacolu i niby podaje sie go do 4-go miesiaca. po skonczeniu 3 m-cy niby kolek juz nie bylo wiec zmniejszalam i przy 4 miesiacu odstawilam. Po tygodniu (dokladnie 5-6 dniach) wrocily i byly znow dosc mocne. Pytalam lekarza i powiedzial, ze powroty czesto sie zdarzaja i zeby nadal podawac. A kiedy przestac? - mama bedzie wiedziala najlepiej bo zna swoje dziecko i widzi roznice. Ja podawalam prawie kolejny m-c powoli zmniejszajac jak nic takiego strasznego sie nie dzialo... Powiedzial, ze to nieszkodliwy lek i mozna podawac wg potrzeb dziecka.

U nas dzialal tylko infacol a sprawdzalismy chyba jeszcze 3 inne.
 
Ostatnia edycja:
reklama
U nas nie bylo zadnych kolek wiec nie pomoge, moje nic nigdy nie dostawaly.
Zabolek, fajnie macie w UK z tym mlekiem dla wczesniakow, tu niestety za darmo umarlo, a mleko wczesniakowe Nutriprem dwa razy tyle kosztuje co normalne, na szczescie moje tylko go przez 8 tygodni pili.
Pikka, ja moim kupuje mieso ze 'szczesliwych kur', tu je latwo dostac, czasami sie zdaza tez organiczna mielona wolowina ( w Lidlu) ale procz kurczakow to ciezko o cokolwiek. Za to ryby mam super swieze, bo port za progiem, wiec karmie ich rybkami.

Juz moje oba sa przeziebione. Ktos mi poradzil napar z majeranku, ale nie wiem jak sie za to zabrac, wiec musze wujka google odwiedzic.

A w ogole to siedze jak na szpilkach co z tym domem, czy zaakceptuja nasza oferte czy nie. Juz bym chciala na swoje. Poza tym tam jest kuchnia polaczona z jadalnia i oranzeria co wychodzi do ogrodu, duzo miejsca, wiec juz sobie marze, ze polowe mozna by odgrodzic i zrobic bezpieczne dla maluchow, zrobie im mini przedszkole jak w pracy mielismy i wtedy nawet jakbym gotowala albo co to bede ich miala pod okiem. Eh, marzenia...Staram sie nie napalac, bo moze az tak nie spuszcza z ceny. W ogole to mam taki plan by wziasc jeszcze jedno lub dwoje dzieci do opieki bo do pracy na razie wracac nie bede, a przynajmniej bedzie jakis dodatkowy dochod jak bede z moimi chlopakami w domu siedziala...W zlobku dawalam rade z gromadka, to u siebie tez dam, tylko trzeba wszystko dobrze przygotowac i wprowadzic rutyne. Eh, marzenia...
 
Do góry