reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

A może Mamusie ze Świdnicy?

mila 007.jpgU mnie masakra -
Milenka obudziła się wczoraj o 1:40 na karmienie i od tego czasu do 11:30 spała może 1,5godz strasznie marudziła, płakała wciąż chciała jesc... o 8:00 rano mialam juz oczy na zapałkach.. bo przeciez nie spałam. Mąż obiudził się dopiero rano i kazał mi się położyc a sam się nia zajął i od 8-12 spalam ja.. milenka usneła dopiero przed 14!!!!na 2,5godz..
W ogóle malo spi teraz i strasznie marudzi... ciagle chce byc na rączkach...
dzis ma 1miesiac 2tyg i 4dni - tak czytam o tych skokach rozwojowych i moze faktycznie teraz to przechodzi??
dzis zrobiła tylko jedna kupe o 8:00 rano, to normalne???
confused.gif

dzisiejsza noc zdecydowanie lepsza..
Mala obudzila sie na karmienie o 2:00 i 5:20 ..teraz jeszcze nie spi, ale i tak jest duzo lepiej niż wczoraj.Walneła kupkę i jest zadowolona..
swoją drogą to robi ją tylko raz dziennie ost i to z wielkim bólem... bo się złości
 
reklama
u mnie dalej kiepsko. Ona wciaz płacze...
Nie ma godziny,aby nie płakała..Spi ladnie na spacerkach, ale potem jest wyspana i nie ma ochoty spac , tak jak np wczoraj.. spala i spala az do 19.00 a potem do 23.00 buszowała i plakala,..:( masakra:( ja juz mam dość
sama nie usnie, trzeba ja nosic, glaskach,,, po 1000razy podawac smoka jak jej wypada.. jejku.. jakis diabełek mi się trafił ;-P
 
Mpik82, słodziutka ta Twoja Milenka :-D:-D:-D i na pewno rzaden diabełek z Niej, o nie, nie... Mało śpi powiadasz, hm... A powiedz mi, czy dokarmiasz Ją mlekiem modyfikowanym czy tylko i wyłącznie je Twoje mleczko? Bo jeśli dokarmiasz Milenkę to powinnaś Ją tez dopajać i wtedy z kupkami powinno być lepiej. Te wieczorne koncerty kojarzą mi się z kolkami, więc radziłabym się zaopatrzyć w dobry środek na kolki - espumisan albo infacol, nie wiem co jeszcze w Polsce jest dostępne. Kupisz bez recepty w każdej aptece. Pomoże to Milence w trawieniu i wydalaniu. To, że mniej śpi jest normalne, bo jest już strasza i okresy czuwania się wydłużają, ale, że śpi aż tak mało to już trochę niepokojąco brzmi... Ale może mieć to również związek z tymi kupkami... Więc jeśli mogę sobie pozwolić to poradziłabym Ci tak - kup ten specyfik na kolki, zacznij podawać, odczekaj kilka dni i jak nic się nie zmieni wybierz się do lekarza. Aha, noszenie na rączkach też może mieć związek z kolkami, dzieciaczek cierpi i ciężko Jej sobie z tym poradzić, a u Was na rękach czuje się bezpieczniejsze i czuje Waszą bliskość! A i smoka pewnie ciężko w buźce utrzymać to i wypada... Musicie uzbroić się w cierpliwość i z własnego doświadczenia wiem, że z czasem będzie już tylko lepiej :sorry2: A tu wykresik, orientacyjny wprawdzie, ale jest ;-)Zobacz załącznik 290994

A u nas oki, Młody kloc już niesamowity, parwie 6 kilo waży :szok::sorry2:... Tez zmagamy się z kolkami, więc obowiązkowo zakupiłam już infacol właśnie:tak:! Teraz czekam aż zacznie działać... Filipowi na początku nie bardzo się podobało, że coś przed jedzonkiem coś połykać musi, ale już się powoli przyzwyczaja...


Życzę wytrwałości i cierpliwości! I pisz, jak tam sytuacja u Was, oki? Pozdrawiam i do klikania :-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hej:)
super, ze u Filipka wszystko dobrze- rośnie chłopak!!Ja nie wiem ile moja teraz wazy bo ostatnio jak byliśmy u lek. to waga była zepsuta:(
Staram się karmić tylko moim mleczkiem, ale jak mi zabraknie-tzn nie zdaze sciagnac- to daje modyfikowane...
kolki,, ale jak wezme na rączki to czasem pomaga,, ona chyba te koncert ot tak sobie robi... choć nie wiem, bo brzusi czasem ma twardy i się pręży- daje jej sab simplex i espumican..ale daje w czasie jedzenia czasem a czasem jak zdaze to przed ale to rzadko:) daje poprostu do mleka.. to źle??
a dzis kupilam sobie herbatke koperkowa i bede pić:)
ona tez czasem dostaje herbatke jak nie koperkowa dla dzieci, to daje jej rumianek lub zwykla wode..
co do kupek to juz 3 dzien zrobila o 8.00 rano jedna.. moze tak juz bedzie? Fajnie mniej pampkow pojdzie:)

ogolenie nie wiem co z nia jest bo jak nie spi.,czy to rano czy iweczorem to płacze... ona nie potrafi polezec sobie bez płaczu i poogladać świat...? co robie nie tak...?
 
Hej, hej! No, nie mogłam nie zaglądnąć choć na chwilkę :sorry2:...

Mpik82, na moje oko to wszystko dobrze robisz :tak:! Jak się pręży i brzuszek twardy to wtedy na bank masz kolki, a reszta dnia, hm... A próbowałaś mocno otulic Ją kocykiem? Niektóre dzieci (ja tak z Oliwią własnie miałam) lubią być, że tak powiem, skrępowane, bo czuja się wtedy bezpieczniej... Bardzo dobrze, że dopajasz i kropelki na kolki też w dobrym czasie dajesz! Uwierz, że to w końcu minie ;-) A Maleńka czuje Wasze odczucia i dlatego też może być bardziej niespokojna... Dobrze będzie, zobaczysz! Ten pierwszy okres jest najtrudniejszy, bo nadal się siebie uczycie no i niestety dzieciaczki nie wszystko mają jeszcze dokładnie rozwinięte, jak układ pokarmowy np. i stąd kolki, ale to wszystko z czasem się normuje! Także cierpliwości Kochana!!! Wiem, że łatwo mi się tak pisze, ale uwierz, że i mną czasem takie emocje szargają, że szok i cierpliwości strasznie barkuje, ale trzeba, dla tych Maleństw, bo warto :tak::tak::tak:
 
Witaj Paula dzis juz nie dam rady ale od jutra na pewno bedziemy w kontakcie ja co prawda mieszkam w walbrzychu w sumie okolice walbrzycha ale to i tak blisko po sasiedzku mam w śWIDNICY rodzine, ja urodziłam córcie Maje 17 września 2010r. Moja jest słodka jak nie wiem co a macierzyństwo piekna sprawa !!!! Pozdrawiam i obiecuje jutro sie odezwe papa
 
:)
Moja Milenka jest z 21sierpnia:) Marudna teraz dziewczyna okropnie,,, ogólnie trafił mi się baardzo płaczący egzemplarz..
 

Załączniki

  • Milenka 11XII 006.jpg
    Milenka 11XII 006.jpg
    22,3 KB · Wyświetleń: 37
Ostatnia edycja:
reklama
Hej mamuśki! Widzę, że jednak co jakiś czas nowe mamusie się odzywają i super tylko żeby jeszcze z nami zostać chciały na dłużej :zawstydzona/y::-)... Witam Was Laseczki bardzo serdecznie i prośba, skrobnijcie coś więcej o sobie żebyśmy mogły Was lepiej poznać :tak:. PaulaSWIDNICA, a skąd dokładnie jesteś? No i oczywiście, Sapik3, toż to po sąsiedzku, więc pisz z nami jak masz ochotę :-)
Krótciutko o mnie żebyście też wiedziały z kim macie do czynienia ;-). Mam 29 lat i jestem mamą dwóch urwsików, jak widac po suwaczkach - Oliwki (ponad 2 latka) i Filipka (3 miesiące). Mieszkam w Świdnicy na stałe (póki co na Parkowej, ale później, jak wrócimy to przenosimy się na Waryńskiego), choć narazie urzęduję w Irlandii, ale od następnego grudnia ma się to w końcu zmienić i wrócimy do domku ;-)!!! Oby... Nie mam zbyt dużo czasu na forum, ale staram się zerkać na ile to możliwe, więc piszcie mamusie :happy:


Właśnie wychodzimy z choróbska, ale takie cholerstwo nas dopadło, że prawie po 40 st. mieliśmy :szok::baffled::wściekła/y:. Dawno się tak nie czułam, oj dawno... Tylko Filipek się uchował i całe szczęście i mam nadzieję, że już tak zostanie! Ale leki zaczęły w końcu działać, więc wracamy do świata "żywych" :-D:-D:-D


Widzę, że wkleiłyście fotki swoich pociech :-) jak będę miała chwilke to i ja dokleję, ale teraz już zmykać muszę... No i mam nadzieję, że zbytnio nie namieszałam w tym swoim pisaniu, bo ostatnio mam problemy z przelaniem swoich myśli na "papier" :-p:laugh2:... Miłego dnia życzę i pozdrawiam serdecznie ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry