reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

a co mówi waga..

zaliczyłam wizytę wczoraj i o dziwo waga w gabinecie pokazała tylko 68,5 kg, a jak ważyłam się ostatnio u teściowej było 70 kg! a moja ginka i tak przeprowadziła mi wykład o tym, że soki owocowe, banany i winogrona też są kaloryczne, hi,hi ...
tylko kto by jadł winogrona jak mamy piękne truskaweczki :D

A Emilka waży już 1900 g! Yuppii - rośniemy zatem zdrowo :)
 
reklama
U mnie 60 kg, a było 50kg, :) nie wiem gdzie to wszystko mam, chyba w brzusiu i biuscie, bo po sobie nie widze :) zobaczymy jak dalej pojdzie!!! :)
 
Jak tak czytam ile przybralyscie na wadze-jedne mniej drugie wiecej, to zaczynam sie martwic :( , ze ja za malo przybralam, choc lekarz nigdy zlego slowa na ten temat nie powiedzial! Musze sie go spytac o to jak bede na wizycie(ale to dopiero za 3 tyg). Moze moje Malenstwo, bedzie malenkie? Czytalam w wielu zrodlach, ze optymalnie jest przytyc okolo 7-10kg, a ja nawet tego nie mam! Ale moze dobije do tych 7kg, w koncu do terminu porodu jest jeszcze kilka tygodni.
 
Spokojnie moja kuzynka w ciąży cały czas chudła i tylko na koniec przybrała 2kg.
A przyjaciółka z blixniakami tylko 9,więc nie martw sie na zapas ;)
 
Royanno, to ile przytyjesz zależy też trochę od tego ile ważyłaś przed ciążą. Ja gdzieś wyczytałam, że jak kobitka jest szczupła, drobna i mało waży to przytyje więcej, a jeśli jest grubszej budowy ciała i więcej waży to nawet powinna przytyć niezbyt dużo bo trudniej jej będzie później zżucić zbędne kilosy. A jesli wyniki masz prawidłowe i z dzieckiem wszystko o.k. to uważam, że nie masz się czym martwić. Jeśli nie tyjesz zbyt szybko tzn, że miałaś zapasy w organiźmie i dzidzia czerpie z tych zapasów. ;) Żuć okiem na tą stronę. Wstawiłam Twoją wagę 66 kg przed ciążą i w ywdaje mi się , że jak przytyjesz do końca ciąży choćby jeszcze tylko 3 kg, to mieścisz się w normie ;)
http://zdrowie.onet.pl/1219200,2413,,,,przyrost_wagi_w_ciazy,kalkulator.html#czytaj
 
Wczoraj przeżyłam istne piekło - miałam zatrucie pokarmowe, albo po prostu wątroba mi już wysiada, w dodatku miałam gorączkę... Ja nie wiem -w tej ciąży wszystko, co złe mnie doświadcza... No, w każdym razie schudłam kg i teraz jestem 7,5 do przodu tylko...
 
Dzieki dziewczyny, od razu zrobilo mi lzej na duchu!

Renee, weszlam na ta strone i faktycznie, chyba niepotrzebnie sie niepokoje :) A przed ciaza mialam faktycznie troche zapasow w organizmie, hihihi, mialam oponke z nadliczbowych kilogramow na brzuszku ;)

Marrtruda, bardzo Ci wspolczuje, moze to nie zatrucie ani watroba tylko wirus grypy zoladkowo-jelitowej? Podobne objawy. Moj maz mial ja na poczatku czerwca-goraczka, wymioty, rozwolnienie i bol brzucha -meczylo go 2 dni, a ja podlapalam wirusa od niego-naszczescie u mnie przeszedl blyskawicznie i bez goraczki, ale przez 2 dni prawie nic nie jadlam i bylam oslabiona. Dbaj o swoje kilogramy :D !
 
Royanna, już mi lepiej, ale barzdo muszę uważać na to, co jem, bo jakoś wielu rzeczy mój organizm teraz nie toleruje i często miewam mdłości :(
 
reklama
Do góry