reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

a co mówi waga..

Kiedyś chciałam mieć dużo dzieci, potem zmniejszyło mi się do 3, a teraz to sama nie wiem czy na 2 nie zakończę. Ja mam głupi zawód, który nie daje mi stabilizacji. Właściwie to dopiero po tej ciąży chcę do niego wrócić (skończyłam weterynarię), bo wcześniej pracowałam w firmie, gdzie miałam stałe zatrudnienie za możliwe pieniążki, co pozwoliło mi na plany "dzieciowe". Ale praca przy komp. po 8 godz. dziennie to nie dla mnie i tęsknię już za moim zawodem. Tyle, że jak się ustabilizuję, to pewnie 40 na karku będzie... Ale zobaczę jak wyjdzie, nie ma co planować; powiedziałam już mężowi, że musi teraz bardzo dużo zarabiać ;)
 
reklama
Wracam do tematu wagi bo.... ;)znowu jeden dodatkowy kilogram na plusie ;D
czyli,że od początku ciązy przybylo mi 8 kilosów ;D
 
rany, wróciłam do domku wczoraj i strach było stanąć na wagę po tych nadmorskich gofrach , z 57 przed ciążą zrobiło się 68 - czyli 11 kg do przodu, ciekawe co na to moja ginka - ona strasznie mnie pilnuje! :)
 
Ach te kg, każda z nas łapie ich powoli coraz wiecej, ja zawsze sie warzę w niedzielę rano ale do wykresu podaje wyniki z 1 i 15 dni miesiąca. Już sie boje co powie mi waga w tą niedzielę ;) Mozebedzie łaskawa? Eee, nie, no gdzie tam, przy takim przepychu w owocach ;D
 
U mnie waga przez ostatnie dni się trzyma i oscyluje w granicach 76kg czyli też 11 kg na plusie! :) Ciekawe ile jeszcze do końca mi przybędzie...
 
Wyczytałam ciekawy atrykuł w necie na temat, ile waży dzidzia w brzusiu i cała reszta, oto on:

CO ILE WAŻY POD KONIEC CIĄŻY:

1. płód: 3,5kg
2. macica: 1kg
3. łożysko: 0,8kg
4. płyn owodniowy: 1,2kg
5. piersi: 0,5kg
6. woda zatrzymana w organizmie: 1,5kg
7.zwiększona ilość osocza krwi: 1,5kg

RAZEM 10KG. CAŁA RESZTA ( powyzej 10kg) TO TŁUSZCZ!!!!!

Ile możesz przytyć? To zależy od BMI przed ciążą...

BMI=waga ciała [kg]/(wzrost [m])2

Na przykład BMI (indeks masy ciała) pani ważącej 49 kg i mierzącej 160 cm wynosi: 49:(1,6)2, czyli: 49:2,56=19,1. Pożądany przyrost wagi w ciąży obrazuje poniższa tabela:

Indeks masy ciała przed ciążą Najlepiej, jeśli w ciąży przytyjesz
Niski (poniżej 19) - niedowaga 13-16 kg
Normalny (19-26) - prawidłowa waga 11-13 kg
Wysoki (26-29) - nadwaga 10-11 kg
Bardzo wysoki (powyżej 29) - otyłość do 10 kg
Oczywiście te dane dotyczą ciąży pojedynczej. Jeśli spodziewasz się więcej niż jednego dziecka, musisz liczyć się z tym, że przytyjesz więcej. Jednak nawet przyszłe mamy bliźniaków nie powinny przybrać na wadze ponad 20 kg. Nie ma natomiast znaczenia, którego dziecka się spodziewasz, zalecenia dotyczące przyboru wagi są takie same w każdej kolejnej ciąży
 
reklama
Do góry