reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Olsztyńskie mamy.

Tak z wojewódzkiego, jak będziesz chciała to wyślę Ci namiary na prv. Ja uważam, że to jedne z lepiej wydanych pieniędzy, bo spokój psychiczny jest bezcenny. Tak jak napisała Ania, już przed porodem, możesz podjechać na ktg jeżeli Cię coś niepokoi, no i przez cały poród masz opiekę, a po tez na pewno Cię odwiedzi, żeby sprawdzić jak się czujesz i jak sobie radzisz. U mnie też była w domku po ok 10 dniach zdjęła mi szwy, a tak to zciągała by mi położna środowiskowa, która u nas jest średnia nie wspominając o 3 cm tipsach brrrrr.... Ja poród i te całe pokazywanie miejsc intymnych w szpitalu zniosłam, ale odsłaniać się kolejnej babie jeszcze w domu to jakoś dostawałam gęsiej skórki :). Ja wolałam zrezygnować ze szkoły rodzenia na rzecz połoznej i nie żałuję, bo opieki nad dzieckiem uczyłam się sama, a przed oglądałam filmiki na youtubie :), nakręcane przez polożne o przewijaniu, pielęgnnacji pepka, karmieniu... Jeżeli chodzi o sam poród to chyba szkoła rodzenia i tak nie zbyt nas przygotuje, zdanie moje ( byłam na paru lekcjach z kolezanka jak jej mąż nie mógł chodzić ) i koleżanek które chodziły :). Wg mnie szkoła rodzenia fajna jest dla naszych facetów, żeby się trochę oswoili z tematem, ale w moim przpadku mój mąż świetnie się odnalazł i z niczym nie ma problemów kąpie, przewija... od początku sam się garnął :)

Mój Michaś daje mi troszkę w kość, z tym spaniem dzis w nocy 6 razy go karmiłam poszedł spać o 19,40 i od 22.40 co godzinę z haczykiem jadł..., a wczoraj był strasznie marudny jak nigdy :) i jak wyszliśmy na spacerek to mi sie rozpłakał strasznie, że już właściwie wracałam z nim do domku, ale na schodach zacząl mi zasypiać więc jednak poszliśmy... nie wiem może to już ząbki go męczą bo nawet sutki jakoś tak mi bardziej ściska jak je... A jak Nabuu u Ciebie ? Wprowadzasz już stałe pokarmy ? Ja dałąm parę razy jakiś słoiczek, a własciwie łyżeczkę do spróbowania, ale Michaś wszystko wypluwa :), a krzywi się co nie miara :), ale jak my jemy to on odrazu głodny :), ale potem jest zdziwiony smakiem tego co dostaje :) :). Tak czytam, że przy piersi to po 6stym mesiącu dopiero powinno się wprowadzać stałe pokarmy, ale ja w 8-smym wracam do pracy i zastanawiam się czy miesiąc wystarczy na wprowadzenie i nauczenie go jeść...

Ale się rozpisałam... a do tego włosy wychodzą mi garściami buuuu jak u was dziewczyny i jak sobie z tym radzicie ???
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wiesz co napisz mi jak sie nazywa :-)

Ja mam namiary do Pani Marioli, Eli, Jowity i Kasi.

Jeśli to któraś z nich, to daj mi znac :-D

Długo trwał twój poród?
 
Ja też się zastanawiałam nad tym czy nie wynająć położnej ale stanęło na tym że nie! Na pewno dla osoby która rodzi po raz pierwszy jest to niesamowita pomoc bo jest przy niej osoba doświadczona a poza tym jak napisała Melakarmelata spokój psychiczny jaki się ma jest bezcenny!!!
Ja jak rodziłam pierwszy raz trafiłam do szpitala miejskiego którego nie polecam nikomu co tam przeżyłam to wiem tylko ja i moi najbliżsi !!!
Drugi raz rodziłam w kolejowym i natrafiłam na cudowną położną z powołania była przy mnie pomagała mi i mam wrażenie że bez niej nie dałabym rady bo to był ciężki poród ! Ale udało się i jestem szczęśliwa :)))
 
No to właśnie Ela :) polecam z całego serca :), u mnie poród był lekki miedzy innymi dzięki Eli :p, 2h i po sprawie, już wcześniej opisywałam. Po południu wyślę ci namiary jak TŻ wróci z pracy :). Fajne jest to tez, że ona spotyka się przed porodem 2-3 razy i wszystko bardzo obrazowo opisuje, czego się spodziewać i jak reagować :)
 
Dzięki dziewczyny:-D

No mój ginekolog polecał te 4 pani, Pani Ela i Mariola podobno najbardziej doswiadczone :-)

Namiary mam na te 4 Pani, wiec nie wysyłaj. Koleżanki które rodziły a jest ich już spoko korzystały z opieki tych 4 Pań i były bardzo zadowolone :-D
 
Czy to tak po prostu się dzwoni do tej kobiety i mówi że chce się ją "wynająć" na poród?
Ona podaje cenę, czy to taki niepisany cennik te 600zł?
A jak ja wynajmę i okaże się że w wojewódzkim nie ma miejsca?

Przepraszam że tyle pytań, ale to pierwszy mój poród.
 
Z tego co wiem, to jak moje koleżanki zdwoniły, to mówiły że mają namiary od koleżanki i chciałyby skorzystac z opieki przy porodzie ;)

Wtedy ona pyta na kiedy termin, jaki lekarz, itp.

Ja dzisiaj będę dzwoniła.

Mam lekarza z Szp. Wojewódzkiego. A Ty?
 
reklama
A ja placilam Jowicie a Ela tez byla przy porodzie tak trafilam na zmiane.
Jowita to laska po 30 super z nia kontakt mialam.
 
Do góry