reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobki i przedszkola:)

reklama
aha, dzięki a strój jakis na ćwiczenia nie? gdzieś czytałam że poduszki swoje dzieci w jakims przedszkolu muszą mieć, a A. z przedszkola pamięta, ze musial miec podpisany worek na pościel ale to 100 lat temu było
fakt stroj na gimnastyke tez i to sa spodenki koszulka i skarpetki antyposlizgowe i to w worku jest w klasie...i co jakis czas jest oddawane do prania przez rodzicow.Jak cos trzeba przyniesc to na tablicy ogloszen danej grupy pisze.co do poscieli to kazde dziecko ma swoj spiworek i podusie(z przedszkola) i tez co jakis czas dostajemy je do prania.
 
a no właśnie chodzi o to, ze grupa już istnieje, dzieci chodza pół roku a Kuba mialby dołaczyć prawdopodobnie od marca. Oni sa już zapoznani i po adaptacji. Wiem, ze mi wszystko w końcu powiedzą tylko jak będę miała 2 dni na przygotowanie wszystkiego to moge nie zdążyć.
 
w naszym przedszkolu najmłodsze grupy nie rozbierają się już do piżamek i nie ma pościeli czy śpiworków
maluchy mają kocyki i swoje podusie
nie ma spania jest tylko odpoczynek i Pani czyta bajeczki jak któreś dziecko zaśnie to śpi jak nie to słucha

a my szukamy szkoły dla Martynki w marcu musze już złożyć papiery
Michaśka nie może iść do żłobka :-( więc ma pierwszą nianię która narazie zaczęła do nas przychodzić na kilka godzin
powoli zaczynam wychodzić i zostawiać nie zawsze jest to łatwe przy takim dziecku które tyle przeszło
musi się nauczyć że ta "ciocia" jest do zabawy i spacerów

planuję w maju wrócić do pracy


kilolek dziewczyny chyba wszystko napisały
ciuszki na przebranie, kapcie, szoteczkę do zębów z kubeczkiem i pastą, ręcznik, jeśli chodzi o wyprawki plastyczne to raczej wszędzie daje się pieniążki i Panie kupują kredki papiery itd..
u nas muszę donosić chusteczki ale to też Pani zawsze wywiesza informację kiedy coś potrzebują dodatkowo

trzymam kciuki żeby Kubuś się dostał, Martynia chodziła odkąd skończyła 2 latka i 3 miesiące i mimo że pierwszy rok przechorowała to naprawdę warto
bo rodzice nigdy nie dadzą dziecku tego samego co rówieśnicy
 
Ostatnia edycja:
No Kubus sie dostal, zapomnialam napisać:D bardzo się ciesze. Na razie tymczasowo (za dziewczynke, ktorej mam jest po chemi i boja sie zarazków przynieść do domu ale, ze nie będzie jej do czerwca to może uda się już do końca roku) grunt, ze się zalapał. Wponiedzialek mam rozmowę z wychowawcą, więc się dowiem co i jak. Zacznamy od 1 lutego. Trochę ciężko będzie, bo to daleko od domu a od naszych prac jeszcze dalej, a my bez auta ale jakoś się przemęczymy do wiosny. Wiosna na rowerze będziemy jeździć.
 
Kikolek - gratki, dacie radę!!
Kaska - dobrze, że Twoja mała kontaktowa ;-)... a pracę polecam jako odskocznię... mi pomaga i to bardzo.
 
Kilolek, super!

Kaska, my mamy nianie. Bedzie dobrze. A Tobie powrot do pracy dobrze zrobi...odpoczniesz od domu i zmartwien, chc troche ;)

mogę spytać jak płacicie niani? chodzi mi o to czy na godziny, czy jak za cały etat?

Kilolek wiesz myślę że jak już się dostaliście to tam zostaniecie :tak:
powodzenia dla Was i dla Kubusia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dziewczyny ile sie placi niani?? U nas za nianie trzeba placic od 400zł wzwyż.


Kilolek jaki masz fotelik do roweru?? Ja sie juz przymierzam z kupnem bo na wiosne zaczynamy sezon rowerowy. Wiem tylko tyle ze chce mocowany do ramy z tyłu roweru, musza byc 5-cio punktowe pasy, regulowany dlugosc na nóżki, zapiecia na nozki. Mozesz cos polecic??
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry