reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

Dziewczynki mam pytanie czy jest szansa że jeśli dziecku kolka nie pojawiła się do pierwszego miesiąca to już się nie pojawi? W necie różnie o tym piszą więc już sama nie wiem choć wiek to chyba nie jest wyznacznik...

Moja dostała około 4 tygodnia kolki. Od początku na butli.
 
reklama
z tymi kolkami - różnie bywa, ale niestety pojawić sie moze nawet w 2 lub 3. m-cu zycia... choc oczywiscie najczesciej pojawia sie w 1.
a wg mojego poradnika 'pierwszy rok zycia dziecka' - im później sie pojawia tym dłuzej trwa. niestety.

a my własnie po usg bioderek - i okazało sie, ze wszystko w porzadku, oj bardzo sie ciesze, bo troche sie martwiłam
 
A my po wizycie położnej.
No i jestem zmartwiona:-(
Córcia w tym tygodniu przytyła tylko 100gr:-( a wcześniej przez tydz potrafiła nawet 400 gr przytyć. Połozna powiedziała, że dzieci w tym wieku ważą od 3500 gr a moja mała ma 3655 więc jest w dolnej granicy a to przez nieregularne posiłki. Mówiła żeby ją karmić co 3 godz i w międzyczasie jeśli będzie się domagać.
Pozatym zauważyłam że podczas jedzenia córcia wypluwa smoczek, pręży się jak na bąka i płacze. Pomaga tylko podniesienie do pozycji pionowej. Wg położnej są to kolki które mogą być spowodowane tym że mała raz wypije 60 a raz 120 ml i boli ją brzuszek jak każdego dorosłego który się obżarł:-(
Powiedziała że jeśli wprowadzę regularność i w częstotliwości i ilości wypijanego mleczka przejdą kolki a i w nocy da nam dłużej pospać bo jak narazie co 2-3 godz się budzi choc czasem np co 4 ale to raczej w dzień,
A co Wy o tym myślicie?
 
Nicole - ale Ty karmisz piersią? jeśli tak to przecież karmić się powinno na żądanie. Ja też miałam zalecenie karmić małą co 1 h przez 5 minut - ale co z tego skoro ona co godzinę nie chciała, a jak jej już próbowałam cyca wyrwać po 5 minutach był mega wrzask a u mnie mega ból brodawki...
 
nicole mój Jasiek tak reagował na butlę z aventu, nie wiedziałam o co chodzi, dopiero jak podałam to samo w butelce antykolkowej dr browns'a to pił piękne. Może małej butelka albo smoczek nie pasują, spróbuj coś innego
 
nicole mój Jasiek tak reagował na butlę z aventu, nie wiedziałam o co chodzi, dopiero jak podałam to samo w butelce antykolkowej dr browns'a to pił piękne. Może małej butelka albo smoczek nie pasują, spróbuj coś innego

tak też myśle, moja nie chciała pić z butelki TT a z Avantu jak najbardziej...muszisz popróbować
 
reklama
Do góry