reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

Nikita noszenia??? W sensie noszenia tak jak niemowlaka, żeby się uspokoił???
Ja bym po 40 minutach za chiny nie dobudził Karolka:no:. Dzisiaj np po ok. 1,5 godz. snu, zaczęłam go głaskac- nic, całowac- nic, mówic- nic, w końcu zaczęłyśmy z mamą normalnie rozmawiac, obiad gotowac- nic. Dopiero trochę na siłę wzięłam go na ręce (na siłę, bo się opierał) i zaczęłam z nim tańczyc i jakoś otworzył oczka, ale zaczął popłakiwac i był mocno wkurzony na mnie:sorry:
 
reklama
Mój Filip nadal w dzień śpi 2,5-3h. Idzie spać 20-21max, no i muszę go tu pochwalić że usypia w mig, daje jeść, zje, biorę butlę i wychodzę, usypia sam w ciągu kilku minut. To samo w dzień, kładę ok. 12.30 i wychodzę, nigdy nie ma problemu:) Jak trzeba iśc spać sam macha na dobranoc:) Za to ostatnio ma ok 2 pobudki w nocy, niestety jeszcze je o ok 24, potem czasem obudzi się napije łyka wody i śpi:) Zazwyczaj daje mi pospać do ok 9.30-10, bo nawet jak się obudzi to leży i gada w swoim pokoju w łóżeczku:-) Ale wychwaliłam swoje dziecko:-D po prostu z zasypiania jego jestem dumna:-)
 
u nas wczoraj Agata się zbuntowała na drzemkę popoludniową i nie spała... w efekcie była o 18 taka marudna, że szybko ją przebierałam i do spania.. zasneła w 10 sekund... DOSŁOWNIE:-D:-D
ciekawe jak dzisiaj będzie... dzisiaj do rana do 7 spała..... czyli 12,5 godziny.. ale w nocy coś popłakiwała....

a dzisiaj ksiądz po kolendzie chodzi i jak Agatka będzie marudna to będzie wesoło.... tyle że jak zawita ksiądz po 19 to mu już nie otworze... rozumiem, że wie gdzie są małe dzieci i powinien uszanować iż po 19 to się raczej dzieci do spania szykuje...
 
a dzisiaj ksiądz po kolendzie chodzi i jak Agatka będzie marudna to będzie wesoło.... tyle że jak zawita ksiądz po 19 to mu już nie otworze... rozumiem, że wie gdzie są małe dzieci i powinien uszanować iż po 19 to się raczej dzieci do spania szykuje...

a nie po kolędzie?
 
ze spaniem to u nas róznie raz nie spi wcale a jak juz spi to max 1.5 godz przeważnie to godz

wieczorem pada koło 20.30/21

ale to tylko dlatego ze brzydka mama nauczyła dziecko przed snem obejzec 1 bajke , no i dziecia wciagneło zobaczy baje wypije mleko umyje zeby i chwile ja poprzytulam odkładam do łózeczka przykrywam kocykiem usiade chwile obok i usypia za to wstajemy jako ranne ptaszki znaczy Amelia bo ja jeszcze chwile na oko dam ona w łózeczku łobuzuje rzuca mnie maskotkami i woła Mamo tato (jak tż w domu, bo pracuje na zmiany) śtawać Ami ne śpi mleko ćie tato śibko opa Ami , no i człek o godz 6.30 ma po spaniu

w nocy wstaje koło 2 na mleko a potem przed 7 i ni jak nie da jej sie oszukać wodą krzyczy na cały do ne woda mleko ciem mamo śibko :mdleje:

wiolan u nas na kolędzie mała smiała sie z ministrantów ale ksiedza sie obawiała , czyzby bała sie tej wody swieconej co ja miała grzeczna zrobic :)
 
Ostatnia edycja:
Nikita noszenia??? W sensie noszenia tak jak niemowlaka, żeby się uspokoił???

Niezupełnie, trzyma się nóg i rozpaczliwie płacze żeby go na ręce wziąć, zwykle jak taki niedospany to w fotelu z nim siadam a on się tuli i "żóltko wciąga". Działa jesli nie zobaczy kogoś kto stoi lub idzie bo wtedy rozpacz ze on MUSI być noszony na stojąco. Mój tata tak go nauczył:dry:
 
reklama
Do góry