reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

ja wczoraj piłam herbatkę z kopru, to mały cały wieczór i jeszcze dziś strzela takie bolesne baczki..
kupki nie robi, ale pryka i płacze..:-(

poza tym, chyba sobie dupkę odparzył, bo na na tyłku czerwone krostki, muszę jutro sudocrem kupić
 
reklama
Dziewczyn co zrobić,bo przy pielęgnacji kikuta zauważyłam krew,czy któreś z waszych maleństw tak miało.Nie wiem,może zahaczyłam o coś tym kikutem i naderwałam:-(
Poza tym coś dobrego na odparzenia,małej pojawiły się ranki,sudocrem nie daje rady:blink:
 
Dziewczyn co zrobić,bo przy pielęgnacji kikuta zauważyłam krew,czy któreś z waszych maleństw tak miało.Nie wiem,może zahaczyłam o coś tym kikutem i naderwałam:-(
Poza tym coś dobrego na odparzenia,małej pojawiły się ranki,sudocrem nie daje rady:blink:

u nas pojawila sie krew zanim kikut odpadl. chcialam sprobowac zasuszyc to spirytusem ale nie dzialalo wiec wrocilam do przemywania octeniseptem. po odpadnieciu kikuta jeszcze przez kilka dni krew sie saczyla. jesli krwawienie jest silne to powinnas sie z tym udac do lekarza.
a na odparzenia sprobuj moze balneum baby krem http://www.doz.pl/apteka/p9026-Balneum_Baby_Krem_125_g. w ciezkich przypadkach pomaga pimafucort (na recepte).

Od kiedy można dziecko kłaść na brzuszku?

od pierwszych dni zycia. tu fajny artykul na ten temat: Noworodek chce leżeć na brzuchu - Noworodek - artykuł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nasza mala uwielbia na brzuszku lezec,ladnie spi w tej pozycji wiec czesto ja tak kladziemy.
na noc na pleckach jak narazie,ale jak sie jej glowka umocni to tez sie na brzuszek przerzucimy:-)
 
czy jesli moja majke karmie tylko piersia to moge jej dac takiej herbatki z kopru???

ja zauważyłam, że młodemu często po prostu chce się pić więc podaję mu właśnie herbatkę z kopru.. wypija po ok 10ml i jest happy ;-)



Dziewczyn co zrobić,bo przy pielęgnacji kikuta zauważyłam krew,czy któreś z waszych maleństw tak miało.Nie wiem,może zahaczyłam o coś tym kikutem i naderwałam:-(


u nas była krew zanim jeszcze pępek odpadł i teraz też czasem się pojawia.. podobno to normalne..



Od kiedy można dziecko kłaść na brzuszku?


ja kładłam jak tylko przyjechałam ze szpitala, zanim jeszcze odpadł kikut ale maluch nie cierpi tej pozycji - podobno kiedyś się przyzwyczai ;-)
 
Awru mój Antoś też beczy gdy go położę na brzuszek... uparcie go kładę gdy tylko ma lepszy humor ale tylko na chwilę niestety... za to uwielbia pozycję na brzuszku gdy leży na mnie
 
Alutka mój ma dokładnie to samo..pozycja na brzuchu na klatce mamy a najlepiej taty mile widziana :-)
 
reklama
Jasiek bardzo lubi pozycję brzuszkowania - ja spałam z małym na brzuchu już w 2 dobie życia - miał w szpitalu zaparcie bo smółka się zablokowała - cała noc płaczu aż o 4 poszłam do pielęgniarki żeby mu jakoś pomogła i dostał rurkę w tyłek a smoła poszła jak ta lala, później poleciła mi spać z małym na brzuchu - goły brzuch do mojego gołego, więc wsadziłam go w samym pampku pod koszulę, przykryłam kołdrą i zasnęłam kamiennym snem nawet nie wiem kiedy - do dziś zastanawiam się jakim cudem się nie udusił :no: Teraz jak bardzo meczy kolka to ten sposób się sprawdza i u mnie na brzuchu i u małża - tyle że już nie nakrywamy się piernatem .... ;-)
No i samemu jak go kładę na brzuchu to jest zadowolony, więc brzuszkujemy codziennie na golaska łącząc to z wietrzeniem dupki (bez pampersa) - mały cały zachwycony - może spróbujcie w ten sposób.
Za to nienawidzi pić z butli żadnych herbatek - normalnie koszmar, jak tylko próbuję mu coś podać, a chciałam dać mu rumianek zeby lepiej kupka szła - nie ma mowy - wrzask i prężenie, nie wypije ani mililitra :no:, co innego jak daję odciągnięte mleko - wtedy mu butla nie przeszkadza - uparta bestia.
 
Do góry