reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

reklama
corina błonica, tężec, krztusiec, polio, hib i wzw b + oczywiście dodtakowe, jeżeli się zdecydujesz (pneumokoki, meningokoki, rotawirusy)
 
corina błonica, tężec, krztusiec, polio, hib i wzw b + oczywiście dodtakowe, jeżeli się zdecydujesz (pneumokoki, meningokoki, rotawirusy)

i je jakos mozna skojarzyc ,tak? zeby bylo mniej klucia? i wtedy to jest platne chyba? wczesniej zglasza sie to w poradni - jaka forme sie wybierze i czy dodatkowe tez sie chce?
 
to zalezy od przychodni wiec dowiedz sie wczesniej. w mojej jest tak ze decyzje moge podjac w ostatniej chwili i jesli bede chciala platna szczepionke ktorej nie beda mieli w przychodni to obok jest apteka z ktora maja umowe i tam zawsze maja.

tak na szybko znalezione: Szczepienia dla niemowląt - - jest kalendarz szczepien, info o szczepionkach skojarzonych i wiele innych przydatnych rzeczy.
 
leniuszek ma od kilku dni jakies paskudztwa na buzce i zastanawiamy sie co to. google mowi ze tradzik niemowlecy ale jesli objawy beda sie nasilac to niewykluczona skaza bialkowa. oby nie...
 
leniuszek ma od kilku dni jakies paskudztwa na buzce i zastanawiamy sie co to. google mowi ze tradzik niemowlecy ale jesli objawy beda sie nasilac to niewykluczona skaza bialkowa. oby nie...
...a dużo jesz nabiału????

...no i oby to się nie okazało skazą tylko zwykłymi krostkami...
 
nie jem duzo. pije szklanke albo dwie dziennie mleka bez laktozy, czasem zolty ser a do tego jakies produkty w ktorych sa sladowe ilosci mleka. ogolnie odzywiam sie w miare normalnie, bez trzymania scislej diety.
przewertowalam sporo opisow objawow tradziku i skazy bialkowej i stawiam na tradzik. jesli mam racje a na 90% mam to wyjdzie na to ze nawet po czekoladzie i orzechach leniuszek nie zareagowala zle wiec bede mogla bardziej przyszalec z jedzeniem. generalnie wg tych opisow objawow wychodzi na to ze to tradzik ale na roznych forach kobiety pisza ze ich dzieci mialy takie same i okazalo sie to skaza bialkowa, stad moje watpliwosci.

tu jeszcze troche o roznych wypryskach: Trądzik niemowlęcy i inne wypryski na twarzy niemowlęcia - jak je rozróżnić i zwalczyć? - BabyBoom
 
znalazłam fajny artykuł dotyczący noworodków i niemowląt dotyczący różnych "objawów" u maluszków ... opisane tam jest co jak wygląda i jak sobie z tym radzić :-) uważam że warte przeczytania ... polecam

http://www.unipharm.pl/artykuly/wiek_rozwojowy/EL_najczestsze_dolegliwosci_wieku_dzieciecego.pdf

ja szukałam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie ... Krzysia na buźce obsypała wysypka - takie białe krosteczki i jest ich sporo :-( i zastanawiam się co to jest ... czy to jest potówka?? czy jakieś uczulenie ??? a może trądzik niemowlęcy ?? dodam ze Krzyś jest na butelce - bebilon 1 - dopajany herbatką z kopru włoskiego HIPPO ... ja obstawiałabym raczej trądzik bo mam wrażenie że te krostki znikają i się pojawiają jak jest chłodniej albo jak jest cieplej a przynajmniej tak mi się wydaje ...
 
Ostatnia edycja:
czy jesli moja majke karmie tylko piersia to moge jej dac takiej herbatki z kopru???
 
reklama
Do góry