reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

my podajemy herbatkę koperkową 2 x dz. po 60 ml, mały pije ze smakiem i kropelki espumisan z przepisu lekarza 3 x dz. po 3 kropelki i nam pomogło, bączury idą bez większego wysiłku, nie ma płaczu, a kropelki tez się zdziwiłam, bo dostał jak miał 2,5 tygodnia, ale lekarz chyba wie lepiej
 
reklama
Witam
my juz po wizycie u neurologa
Od poniedzialku zaczynamy rehabilitacje
Jestem załamana po wylewach nie ma sladu ale za to boczne komory sie powiekszyly:no: maly ma malenkie wodoglowie, mam czekac i obserwowac a to jest jak czekanie na wyrok.............
 
my podajemy herbatkę koperkową 2 x dz. po 60 ml, mały pije ze smakiem i kropelki espumisan z przepisu lekarza 3 x dz. po 3 kropelki i nam pomogło, bączury idą bez większego wysiłku, nie ma płaczu, a kropelki tez się zdziwiłam, bo dostał jak miał 2,5 tygodnia, ale lekarz chyba wie lepiej

u nas herbatka troszkę pomagała ale tylko na początku ... teraz mam wrażenie że nic nie pomaga ... od 6 rano do teraz mały łącznie spała jakieś godzinę i piętnaście minut :-( nie mam już siły ... po nieprzespanej nocce padam na twarz ... na szczęście teraz usnął po butli może pośpi troszkę bo ja też muszę chociaż z godzinkę ...
na razie kropelek nie stosowaliśmy jeszcze ... zobaczymy co powie pediatra ...


QUOTE=asia.k;5517819]Witam
my juz po wizycie u neurologa
Od poniedzialku zaczynamy rehabilitacje
Jestem załamana po wylewach nie ma sladu ale za to boczne komory sie powiekszyly:no: maly ma malenkie wodoglowie, mam czekac i obserwowac a to jest jak czekanie na wyrok.............[/QUOTE]

czekanie jest straszna torturą ... ale jakoś dasz rady trzeba być dobrej myśli ... wszystko musi się w końcu jakoś ułożyć ... życzę szybkiego powrotu do zdrowia twojej kruszynce ...

a jeśli chodzi o ta wysypkę małego to są to takie krostki na dole czerwone a na górze zakończone białymi łepkami ... i z tego co zauważyłam to ma je na twarzy tylko na razie nie widziałam w innych miejscach ...
 
chyba jednak będziemy musieli się z Krzysiem wybrać do pediatry :-( ostatnio strasznie się pręży i przy tym robi się cały czerwony ... miedzy posiłkami coraz ciężej go uśpić a jak już się uda to i tak zaraz się budzi i marudzi ... właściwie nie wiem co robić ... wczoraj spędziliśmy prawie cały dzień na działce u "teściów" mały prawie 6 godzin na świeżym powietrzu był i chyba z 5 z tego przespał i nie było problemu z uśnięciem ... za to w nocy myślałam że padnę bo praktycznie nie spał za cała noc chyba ze 4 godzinki łącznie przespał ... no i ostatnio mam wrażenie że wciąż by tylko chciał jeść zamiast 90ml mleka dostaje już 100ml sześć razy na dobę i do tego koło 100ml herbatki (koper włoski lub rumianek) i cały czas tylko mlaska i szuka butli ... jak daję smoka to wypluwa chyba ze już jest bardzo zmęczony to possie chwile ... czy powinnam mu zwiększyć dawkę mleka?? jesteśmy na bebilon 1 (mleko początkowe) a herbatki te z hippo ... no i jeszcze jedna sprawa Krzyś robi kupkę tylko raz na dobę ... czy to może być przyczyną jego bolącego brzuszka ??? ... zawsze po jedzeniu pionizuję go aż do momętu aż sobie odbije ... czy macie jakieś sugestie co zrobić żeby mu pomóc??

A jakie robi kupki?? Twarde? Moja robi twarde i też strasznie sie pręży przy tym i płacze :( Własnie jestem na etapie zmiany mleka. Na początek sprawdzę Bebiko (za namową koleżanki, która od samego początku ma małą na butli i żadnych brzuszkowych problemów). Jeśli jeszcze mu nie zmieniałaś to dobrze by było spróbować. A skoro Bebilon sprawia, ze ma zaparcia i wzdęcia to może kup Bebilon comfort?? Jak u mnie Bebiko nie zadziała to jest następne w kolejce.
 
Witam
my juz po wizycie u neurologa
Od poniedzialku zaczynamy rehabilitacje
Jestem załamana po wylewach nie ma sladu ale za to boczne komory sie powiekszyly:no: maly ma malenkie wodoglowie, mam czekac i obserwowac a to jest jak czekanie na wyrok.............

Asia trzymaj się! Bedzie dobrze! Musi być!
 
A jakie robi kupki?? Twarde? Moja robi twarde i też strasznie sie pręży przy tym i płacze :( Własnie jestem na etapie zmiany mleka. Na początek sprawdzę Bebiko (za namową koleżanki, która od samego początku ma małą na butli i żadnych brzuszkowych problemów). Jeśli jeszcze mu nie zmieniałaś to dobrze by było spróbować. A skoro Bebilon sprawia, ze ma zaparcia i wzdęcia to może kup Bebilon comfort?? Jak u mnie Bebiko nie zadziała to jest następne w kolejce.

aaa! zapomniałam, mleko do tego bebilon comfort

asia.k trzymaj się, będzie dobrze
 
A jakie robi kupki?? Twarde? Moja robi twarde i też strasznie sie pręży przy tym i płacze :( Własnie jestem na etapie zmiany mleka. Na początek sprawdzę Bebiko (za namową koleżanki, która od samego początku ma małą na butli i żadnych brzuszkowych problemów). Jeśli jeszcze mu nie zmieniałaś to dobrze by było spróbować. A skoro Bebilon sprawia, ze ma zaparcia i wzdęcia to może kup Bebilon comfort?? Jak u mnie Bebiko nie zadziała to jest następne w kolejce.

robi w większości takie twarde ale zdarza mu się też normalna ... a używam bebilon 1 (mleko początkowe) a wcześniej Nestle NAN 1 (ale w nim było żelazo i mały maił tylko i wyłącznie twarde kupki) a przed tym jeszcze w szpitalu bebilon HA 1 (po tym notorycznie bardzo rozwolnione kupki) teraz już sama nie wiem czy to kwestia mleka ??? może powinnam go zmienić na coś innego ...
 
asia.k bądź dzielna dla Marcelka. Na pewno wszystko skończy się dobrze. Będziemy tu wszystkie trzymac za Was kciuki.
 
reklama
Agnieszka my stosujemy Infacol ale jakoś nie widzę strasznej poprawy..
nam pediatra poradziła też espumisan kiedy maluch miał równo 2 tyg..

A jaką dawkę podajesz ? Bo na ulotce jest napisane 0,5 ml powyzej miesiąca,tylko nie wiem jaka jest dawka poniżej miesiąca:-(
 
Do góry