reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

aaa to już wszystko jasne:) mamy 2 rodzaje bebilonu, matkoo jaka ja nie kumata jestem w tych melczkach. w przyszłym tygodniu idziemy na szczepienie, to zapytam lekarki, na razie nie będę sama kombinowała, bo dziś rano znowu mnóstwo ulał:/
 
reklama
estragon my też kombinowalismy z mlekiem.W szpitalu Zosia była dokarmiana enfamilem,pozniej zaczelismy ja dokarmiac Bebilonem HA,ale chyba nie pasowało,wypijala 30ml i darlasie w nieboglosy,wiec znowu do lekarza,tym razem nutramigen i znowu to samo 30ml i wrzask a po 2 dniach w ogole go nie chciala,małż nie wytrzymal tych krzykow i kupil bebiko- przez 2dni mielismy w domu aniołka-mleczko pasowało ,ale strasznie chlustala tym mlekiem i ja lekko wysypalo :( i znowu do lekarza :(wiec mieszalismy nutramigen z bebilonem HA ale nie chciala pic i znowu musielismy zmienic mleko,tym razem wlasnie na Bebilon Peptii tez go mieszalismy z bebilonem HA i dzieć się przyzwyczail :) Smakuje jej to mleczko i wcale nie jest takie ohydne no i to jedyne mleko ,ktore w ogóle chce pic.

Więc u nas tych zmain trochę bylo.

ważne było to,żeby przy każdej zmianie mleka mieszać je ze sobą i stopniowo zwiększać ilość wprowadzanego mleka,zeby zmiana nie byla gwaltowana.
 
My mieszaliśmy ,bo nam tak lekarka radziła,ze zbyt gwałtowna zmiana może spowodowac dolegliwosci brzuszkowe ,ale tez mleka które wprowadzalismy były jednej firmy Nutricia(bebiko i bebilony ha i pepti) oprócz nutramigenu.Nie wiem jak to mieszanie ma sie do mlek różnych producentów :(
 
my podawaliśmy nan ha, bo takie dostał w szpitalu, a że zaczęły się problemy z brzuchem, a lekarka dopiero za 2 dni mogła przyjść to sami zmieniliśmy na bebilon comfort czytając na jakie dolegliwości jest polecany i okazało się, że dobrze dobralismy, jak się zupełnie skończyły problemy brzuchowe to zmieniliśmy na zwykły bebilon
 
My również sami przeszliśmy z NAN HA na NAN Pro i wszystko jest ok :) A co do mieszania różnych rodzajów mleka to wydaje mi się, że to zła metoda ale ja pediatrą nie jestem ;)
 
My wczoraj byłyśmy u neurologa. Hanusia była śpiąca i marudziła (jechałśmy 1,5 godziny do lekarza i chyba nie spała po drodze). Zaciska mocno piąstki i mam z nią ćwiczyć i dużo kłaść na brzuszku, żeby jej się asymetria nie zrobiła. Za 2 miesiące kontrola.

ja wczoraj dalam leniuszkowi herbatke koperkowa, pierwszy raz bo mialam jakas jedna saszetke z hippa. nie dosc ze to obrzydliwe w smaku to jeszcze caly dzien puszczala baki i nie wygladala na zadowolona. never ever.
A próbowałaś dać jej z Bobovity? U nas lepsza jest właśnie ta, bo z Hippa też były gigantyczne bączki :tak:

U nas stękanie i płacz przed kupką minęły i myślę, że to zasługa m.in. Biogai :tak: Za to ja Hania robi już kupkę jest mega skupienie :-D
Wiolan zdrówka dla Agatki :tak:
Estragon Bebilon 1 zwykły w zielonkawej puszce kupisz w sklepie. Tani jest w Tesco i Biedronce, bo puszka 800gram kosztuje ok. 37 zł. Hanusia go pije :tak: W smaku jest dobre - lekko słodkie i kupka jest każdego dnia :tak:
 
reklama
madziamadzia jak hanulka zaciska piastki to baw sie z nia otwierajac po paluszku i glaszczac jej wewnetrzna strone dloni przedmiotami o roznych fakturach.
a co do herbatki to nie ma u nas potrzeby dawania koperkowej, mielismy ta jedna saszetke i chcielismy sprawdzic czy jej posmakuje i jaki bedzie efekt. zdecydowanie inne lepsze. a firmy zmieniac nie bedziemy bo poki co jestesmy wierni hippowi :)
 
Do góry