reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maleństw- wizyty u lekarzy,szczepienia i wszystko z tym związane:)

Dziewczyny moja Hania ma od kilku dni zaczerwienioną cipcię...
Jakiś czas temu uczuliły ją pieluszki pampers (miała wtedy całą cipcię w krostki) ale zmieniłam pieluszki, smarowałam alantanem i zeszły te krostki. Ale zostało takie zaczerwienienie. nie wiem czy to dalej od pieluszek, czy co... smaruję alantanem i sudocremem i jakoś to średnio pomaga (na chwilę).

W sumie to nie wiem co mam zrobić. Nie wygląda to strasznie, nie ma ranek tylko jest czerwone - podrażnione. Myślałam już żeby na jakiś czas przerzucić się na tetrę żeby skóra bardziej oddychała, ale nie mam pojęcia czy to jest dobry pomysł... i w ogóle nie wiem jakbym miała się do tego zabrać ewentualnie...

Jeśli macie jakieś pomysły to dawajcie...

A może to objaw jakiejś alergii?
 
reklama
jakubka trzymac bedziemy, az nam paluszki zdretwieja i nie martw sie :-) malucha tylko szkoda, bo jak mu wytlumaczyc, ze nie moze jesc ani pic, bidulek :-( a moze jakby poprosic to mogliby ten zabieg jakos wczesnie rano zrobic, ze po przebudzeniu szybko do szpitala i juz ?????????
 
Żylciu u mojej córci na takie cóś to najlepszy był zawsze tormentiol. Spróbuj najpierw to - najtańszy i najskuteczniejszy. Potem ewentualnie bepanthen. I wersja najdroższa - Mustela Stelactiv. U Franka też trzymam sie tej kolejności. No i wietrzyć ile się da.
Daj spokój z tetrą bo przy tych upałach to tylko gorzej się narobi...:(
 
FraniowaMama chcialabym zaplacic za turnus dla Mlodego Rycerza. Jak to zrobic? Kase na konto fundacji?? Czy moge jakosc prywatnie zamowic ten turnus??
pozdrawiam
 
ZYLCIU aga prawde mowi, w tetrowych jeszcze gorzej sie zaparzy :tak: a moj Pimpek mial raz mocno odparzona pupke, takie wlasnie krostko - babelki i czerwona plame. jak posmarowalam sudokremem to jeszcze gorzej sie zrobilo, wiec polecialam po bepanthen i jak reka odjal. od tamtej pory tylko bepanthenem go smaruje i nic sie nie dzieje. sprobuj moze ja umyc w rumianku lub szalwi, bo ja takie kapiele zapodaje dla zdrowotnosci
no i dobrze jest wietrzyc, ja mojego zostawiam na troszke bez pieluszki, istnego szalu wtedy dostaje i juz wogole nie mozna go zlapac :-D
 
Ostatnia edycja:
zylcia my ostatnio miałyśmy problem z cipcią, wujek(pediatra) zalecił tormentiol i clorimazolum pomogło, przedwczoraj znów nam wyskoczyło lekkie zaczerwienienie i smaruje tormantiolem 2xdziennie i już jest ok.
 
Żylciu u mojej córci na takie cóś to najlepszy był zawsze tormentiol. Spróbuj najpierw to - najtańszy i najskuteczniejszy. Potem ewentualnie bepanthen. I wersja najdroższa - Mustela Stelactiv. U Franka też trzymam sie tej kolejności. No i wietrzyć ile się da.
Daj spokój z tetrą bo przy tych upałach to tylko gorzej się narobi...:(

no ale piszą na tormentinolu żeby nie stosować u niemowląt... jak to z tym jest?
 
zylcia my ostatnio miałyśmy problem z cipcią, wujek(pediatra) zalecił tormentiol i clorimazolum pomogło, przedwczoraj znów nam wyskoczyło lekkie zaczerwienienie i smaruje tormantiolem 2xdziennie i już jest ok.

Żylciu, bo w składzie jest kwas borny, więc musza tak pisac, ale to najlepiej pomaga. Franek miał maść na kwasie bornym stosowaną gdy jeszcze nie powinno go było bys na świecie. Do tego Solcoseryl, który stosuje się od 12 roku życia...
Posmaruj ino zaczerwienienia, nie całą dupinę. Ja przy Natce nie wiedziałam o tym ograniczeniu (teraz chyba ulotki dodają) i nie miałam stresu:)
 
reklama
Do góry