reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maleństw- wizyty u lekarzy,szczepienia i wszystko z tym związane:)

a jeszcze jedno Aneczka, Angelince wczoraj lekarka tez zasygerowała ze mogła jej wrócić alergia na mleko, od 3miesiecy ma nawracający kaszel i czasami katar, raz na tydzien luzacka kupa;-), w przedszkolu robią wszystko na mleku w domu tez duzo mleczka pije i je i moze za duzo tego wszystkiego???? dostała cleratine w syropie i w domu jej zmniejsze ilosc mleka i przetworów, w przedszkolu tez poprosze o nie dawanie jej mleka zobaczymy czy to cos zmieni!,
 
reklama
Sempe - koniecznie zmniejszcie ilość, niestety to tak zupełnie nie przechodzi...a ja zła jestem musze dziś zrobić wywiad w przedszkolu bo moje starsze dziecko wczoraj do mnie mówi że go alergia w brzuchu boli bo on troche mleka w przedszkolu wypił...(specjalnie jest w integracyjnym z dietą żeby nabiału nie jadł)tzn nie mam pewności czy to prawda bo on troche fantazjuje czasami ale dopytam a tym bardziej że mąż wczoraj przyniósł jego powdwieczorek- danio a w jadłospisie z dietą był kubus - dlatego sie martwie czy Panie w ogóle tej diety pilnują!!!
a on potem ciągle katar i nosem ciąga - jak glupki do lekarza latamy a lekarz nic nie widzi...
 
Moja wczoraj była na ostatnim szczepieniu, następne będzie jak skończy roczek :-) Co za ulga. Waży 7,25kg i mierzy 66cm. A dziś idziemy do ortopedy skontrolować bioderka. Mam nadzieję, że dysplazja nie wróciła i nie trzeba będzie pieluszkować, ani zakładać szyny, bo jak widzę małą fikającą to nie wyobrażam sobie jej unieruchomić.
 
Dzięki Aniu, też z mężem stwierdziliśmy,żeby lepiej dać jej kilka dni spokoju ze spacerkami.

Sempe, jeżeli tak jest z małą, to Ania ma rację z Nutramigenem. Comfort zawiera białko, co prawda shydrolizowane i mniej laktozy,ale to nie jest preparat mlekozastępczy, tylko mleko o "trochę innym składzie", bo zawiera mączkę ryżową i takie tam (poczytaj na bebilon.com). Pepti w sumie to też hydrolizat serwatki mleka krowiego a Nutramigen jest na kazeinie. I jest to produkt medyczny wydawany na receptę (oprócz prywatnych aptek, ale wtedy cena to ponad 20zl za puszkę, z receptą chyba połowę tańszy). Mojej kuzynki syn pije Nutramigen już ponad rok. jest zdrowy i pomału zaczyna jogurty jeść (tylko robi po nich zielone kupki). A co do Cetaphilu MD. Można go kupić w aptece (250ml) za 30zł, jest bardzo wydajny. Nam przepisała go dermatolożka dziecięca, jest bez recepty. Pomógł nam w 100%, bo mała miała straszną wysypkę trądzikową (chyba, jak nie skazową).
 
Wspolczuje problemow z alergiami...

My dzisiaj bylysmy na ostatnim szczepieniu. Mala wazy 6500 i ma 67cm. Pisalam na glownym juz ze malo przybiera. 400g w 6 tygodni pomimo jedzenia 3 stalych posilkow (w tym mieso) i 2 mlecznych. Moze powinnam cos zmienic w zywieniu? Zrobic jakies badania? Postanowilam poczekac do nastepnego wazenia, jak znowu mi tak malo przybierze to pojde do innego lekarza z nia. Czy myslicie ze juz powinnam isc?
 
Wspolczuje problemow z alergiami...

My dzisiaj bylysmy na ostatnim szczepieniu. Mala wazy 6500 i ma 67cm. Pisalam na glownym juz ze malo przybiera. 400g w 6 tygodni pomimo jedzenia 3 stalych posilkow (w tym mieso) i 2 mlecznych. Moze powinnam cos zmienic w zywieniu? Zrobic jakies badania? Postanowilam poczekac do nastepnego wazenia, jak znowu mi tak malo przybierze to pojde do innego lekarza z nia. Czy myslicie ze juz powinnam isc?

a na którym centylu jest i czy zawsze na nim była czy spadła?Też sie zastanawiam kiedy zaczęłas podawac mięso moze za krótko?
 
a na którym centylu jest i czy zawsze na nim była czy spadła?Też sie zastanawiam kiedy zaczęłas podawac mięso moze za krótko?
Daje mieso od poltora miesiaca. Nigdy nie patrzylam na siatke centylowa bo malej nie bylo na niej od poczatku, bo urodzila sie 2600 a tam jest od 3 kg.
 
To trochę zonk przejedź sie do innego lekarza tak w ramach wywiadu czy dodatkowej informacji .Może taka jej uroda jest ale ja bym sprawdziła:tak:
 
To trochę zonk przejedź sie do innego lekarza tak w ramach wywiadu czy dodatkowej informacji .Może taka jej uroda jest ale ja bym sprawdziła:tak:

ja myśle podobnie bo skoro mała urodziła sie drobniutka to może nie wszystko jest w porzadku i pokusiłabym sie o zrobienie badań podstawowych,moze ma anemie i wtedy tez przyrost moze byc mniejszy
 
reklama
Mola sprawdź lepiej dla spokojności choć może po prostu taka jej uroda...

a ja mam pytanie - czy zdarzało wam się że po szczepieniu wokół ukucia zrobiło sie czerwone i twarde? bo my wczoraj sie szczepilismy i pierwszy raz takie coś mamy...nie wydaje mi sie zeby to jakos specjalnie Bartka bolało choć mocno nie naciskałąm...i nie mam pewnoście czy to po żółtaczce czy pneumo ale chyba po pneumokokach- nie wiem czy się martwić???
 
Do góry