reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maleństw- wizyty u lekarzy,szczepienia i wszystko z tym związane:)

Basia jak moja ostatnio miła gorączke to lekarka pierwsze pytanie jakie mi zadała to czy ma czerwone wokół, ale nie miała i nie wiem czy jest sie czym martwić czy nie. Jka mu nic nie jest to zadzwoń jutro do przychodni i podpytaj.
 
reklama
Moja pielegniarka powiedziała ze tak moze byc i taka grudka moze bardzo długo sie utrzymywac, no i ze w razie czego mam z tym nic nie robic:tak::tak:
 
Mola sprawdź lepiej dla spokojności choć może po prostu taka jej uroda...

a ja mam pytanie - czy zdarzało wam się że po szczepieniu wokół ukucia zrobiło sie czerwone i twarde? bo my wczoraj sie szczepilismy i pierwszy raz takie coś mamy...nie wydaje mi sie zeby to jakos specjalnie Bartka bolało choć mocno nie naciskałąm...i nie mam pewnoście czy to po żółtaczce czy pneumo ale chyba po pneumokokach- nie wiem czy się martwić???

u nas za pierwszym razem był czerwony placek po Altacece zeszło po kilku dniach,a tym razem mamy wielką gulę i tez tylko smarujemy
 
Baśka, to raczej zależy od rodzaju szczepionki, jedne powinny się trochę paprać inne nie, ttp://www.urwis.pl/dzieci/33.html tu jest trochę o reakcjach na szczepionki, ale lepiej spytać pediatrę.
 
Mola sprawdź lepiej dla spokojności choć może po prostu taka jej uroda...

a ja mam pytanie - czy zdarzało wam się że po szczepieniu wokół ukucia zrobiło sie czerwone i twarde? bo my wczoraj sie szczepilismy i pierwszy raz takie coś mamy...nie wydaje mi sie zeby to jakos specjalnie Bartka bolało choć mocno nie naciskałąm...i nie mam pewnoście czy to po żółtaczce czy pneumo ale chyba po pneumokokach- nie wiem czy się martwić???
moja Ala po ostatnim szczepieniu tak miała, czewrone i twarde, po 3dniach było sino zółte a po tygodniu znikło całkowicie
 
my dziś po ostatnim szczepieniu mala ma 64 cm i waży 6580 , troche mało ale rozwija sie ok, nie choruje wiec chyba taka jej natura

mam pytanie
wiecie może czy jak dziecko chore- katar kaszel goraczka zaczyna brac antybiotyk to przestaje zarazać? nie chce mi sie w to wierzyć, wiecie moze czy to prawda?

Kali p szcepieniu nie miała nigdy ani goraczki ani zaczerwienienia/twardego miejsca po ukłuciu.
 
nigdy o czymś takim nie słyszałam żeby antybiotyk sprawiał że ktoś nie zaraża toć przecież po pierwszej dawce nie przestaje kaszleć i nie jest zdrowe jakby tak było tylu chorych by nie było, nie zaraża dopiero wyleczone dziecko więc jak dla mnie to bzdura.
zgadzam sie,to bzdura żeby podać antybiotyk i juz niby ma nie zarażac,a co ma piernik do wiatraka
mimo antybiotyku maluszek może zarażać
 
my dziś po ostatnim szczepieniu -przeciwko żółtaczce
Zosia waży 8200g :-p myślałam że będzie trochę więcej ważyć. Ale mi i tak się wydaje że noszę z 20kg :-)
rozwija się prawidłowo i wszytko ok z nią hihihi :-p i mamy potwierdzone ząbkwanie. Dziąsła spłaszczone i twarde więc już niedługo - tak powiedziała p.doktor że już bliżej niż dalej. tylko zobaczymy jak długo.......:eek:

takie czerwone coś Zosia miała za pierwszym razem po pneumo. po altacecie zeszło nam tak jak Piwonia napisała.
mam nadzieję że dziś będzie się Zosia dobrze czuła i nie dostanie gorączki jak poprzednim razem...
 
Witam

My nie szczepiliśmy naszego synka. Ma już dwa latka i na razie nie ma problemów.
Żona karmiła go piersią do pierwszego roku życia i do tej pory żadnej choroby nie było. Po przejściu na zwykłe jedzenie miał delikatne objawy zakażenia rota wirusem.
Do tej pory jest wszystko ok.
Myślę, że najważniejszym czynnikiem, że to szczepienie nie było konieczne jest fakt karmienia piersią aż do pierwszego roku życia.
 
reklama
dzieki dziewczyny za odpowiedzi

u nas niestety nie można nie szczepić bo ścigaja-tzn można ale to oznacza wojnę z sanepidem:)

dopóki kaszle i kicha to zaraża wg mnie
 
Do góry