reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maleństw- wizyty u lekarzy,szczepienia i wszystko z tym związane:)

reklama
MEWA prawdopodobnie Adaś ma to - moja Anielka też miała nie ma się czym martwić - samo znika:
Perły Epsteina (ang. Epstein's pearls) – drobne (1-3 mm średnicy) wykwity o charakterze cyst lub grudek, spotykane na błonach śluzowych u dzieci, histologicznie nagromadzenia tkanki nabłonkowej zlokalizowane po obu stronach szwu łączącego podniebienie twarde lub na dziąsłach. Przypominają prosaki, często mylone z pleśniawkami. Ulegają samoistnemu złuszczeniu w przeciągu pierwszych tygodni życia dziecka i nie wymagają leczenia. Można je stwierdzić u 65-85% noworodków.
 
Jestem znowu wystapila mala pomylka -a wiec w poradni neonatologicznej -pani doktor powiedziała ,ze Amelka bardzo dobrze sie rozwija ,wyprzedza rowiesników o 2 miesiące pani doktor wzieła ja za raczki ,a mala siadla -byłam w szoku póżniej usg ciemiaczka wszystko w porzadku -waży 6,80 mierzy 68cm..Dwa dni zaczeła marudzic i obie rączki wpycha do buzi i się ślini -bardzo -mlaska przy tym .
 
Andariel,a jakie cwiczenia wykonujecie?

głownie babeczka rozciąga małą i rozluźnia obręcz barkową; siedzi na kuli dmuchanej (takiej do ćwiczeń), bobas na kolanach w różnych pozycjach i masażyki, ćwiczenia itp.; niestety nie jest to przyjemne i mała znów większość zajęć przepłakała...

i chyba odstawię jednak nabiał na próbę... nie chcę małej kłuć, spróbuję więc swoją dietą t sprawdzić; niestety czerwone ślady w zagięciach nie schodzą; będę jechała na warzywkach...
 
Dziewczyny a co do tej wit. C to nam pediatra mówiła żeby dawać bo teraz zwiększone zapotrzebowanie, na razie jeszcze nie kupiłam ale pewnie dziś do apteki się przejdę, i pytanko, czy wy dajecie tak profilaktycznie dzień w dzień? czy tylko jak jakiś katarek się pojawia? bo wiem że u piwoni maleńka ma katarka a jak pozostałe??
ja cebionmulti podaję codziennie :tak:
 
My dzisiaj po szczepieniu. Julitka waży 5300. Przez 6 tygodni przybrała 800g. Trochę poniżej normy. Lekarka to nawet tego nie sprawdziła. Ale rozwija się w porządku. Myślałam, ze może w nocy jakoś dam radę zredukować jedno karmienie (bo je co 2,5 - 3 godziny), ale w tej sytuacji to lepiej nie. Niech je ile chce i rośnie:-).
 
ja we wtorek wybieram się z Mają na szczepienie, to zobaczymy ile już waży :tak: a w nocy też je co 2,5-3h
Maja też pcha strasznie piąstkę do buzi, ślini się i strasznie ostatnio płacze, może to na ząbki? :eek::eek::eek:
a ten nurofen to podajecie same czy po konsultacji z pediatrą?
jaki jest dobry żel na ząbkowanie?
 
IZABELA nam przy Anielce najlepiej sprawdził się DENTINOX (a próbowałam jeszcze jakiś polski ale ten był lepszy).

Antek też piąchy cały czas w buzi a poza tym dziś odkrył paluszek - i ssie, smoka nie chce za nic :no: Anielka też ssała palec ale zupełnie przez przypadek się oduczyła - i to z mojej winy:zawstydzona/y: Bo zostawiłam maszynkę do golenia na wannie i zacięła się w palec wskazujący, krew się lała. Zakleiłam plastrem a potem wpadłam na pomysł - i powiedziałam, że ten drugi paluszek (kciuk) też coś źle wygląda i też musimy zakleić i nie wolno ssać - ponieważ była przestraszona "po wypadku" to przestała ssać od razu :eek: No ale przeciez teraz Antka zacinać specjalnie nie będę - a wcześniej z Anielką nie było łatwo...
 
reklama
Moja mała jak już bardzo cierpi z powodu zębów dostaje paracetamol femina w czopkach. Działa błyskawicznie, bo żele u nas się nie sprawdzają niestety.
 
Do góry