reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

Fasolkowa ja miałam histeroskopię po tym jak po 2 inseminacji okazało się że miałam a macicy bardzo małego polisa endometrialnego. Po prostu część endometrium zamiast wylecieć z miesiączka utworzyła takiego grzybka który przyczepił się do ściany macicy i oni nazywają to polipem. Mój był bardzo malutki o średnicy ok 1cm. Podobno działa jak wkładka domaciczna i blokuje zajście w ciążę. Chociaż u mnie bez z polipem czy bez polisa ciąży nie ma wiec to bez znaczenia:) Wracając do samego zabiegu histeroskopii. Znieczulenie miałam takie samo jak przy ivf czyli usypia się na jakiś czas, totalny odlot :) lekarz wprowadza do macicy bardzo cienki przewód zakończony kamerą i ogląda wnętrze szyjki a potem macicy. Zabieg ma na celu dokładne obejrzenie wnętrza macicy, a przy okazji może usunac niewielkie prosty czy tzw. Polipy. Z mojego doświadczenia wiem, że punkcja jajników jest bardziej inwazyjnym zabiegiem niż histeroskopia. Przy histeroskopii nic nie nakluwaja tylko wchodzą do wnętrza macicy i oglądają na ekranie jak to wygląda. Także głowa do góry fasolkowa i będzie dobrze. Aha ja miałam robiony ten zabieg w szpitalu. Akurat lekarz zdecydował się skierować mnie do szpitala. Byłam 3 doby ale to standardowo żeby szpitalowi zwrócili kasę z nfz za mnie. W liniach nieplodnosci robią też ten zabieg prywatnie i odpłatnie. Ze względów finansowych lepiej jest iść do szpitala ale to już zależy na co kogo stać.
 
reklama
Tam miało być polipa endometrialnego a nie polisa :-) pisanie na ekranie dotykowym nie jest moją mocną stroną więc przepraszam za błędy - ta technika mnie przerasta:szok:
 
Fasolkowa histero to juz pikus przy naszych przejściach :)
Ja po wizycie i badaniach , powiem wam ze ryczeć mi sie chciało ja odebrałam je , progesteron 1,2 wiec pomyślałam kurczę opóźni start , zapewne odrzuci gonapeptyl i każe przyjechał w poniedziałek , wiec opja kolejnej podróży juz mnie przeraziła ale na szczęście uffff PR
Powinno zostać w takih granicach aż do punkcji :) a Estradiol piękny bo 31 :).na prawym widać 7 pęcherzyków a na lewym leniwym 2 , pierwsz 3 dni gonal dawka 225
Potem wchodzimy do 150 i wizyta z pobraniem krwi 2 maja :) kolejna 5 maja i decyzja kiedy punkcja e jak sie spodziewałam ok 7-9 maja :) zatem lżejsza o 1890zl zakupiono 1500j gonalu i jeszcze 5 ampułek gonapeptylu :)
 
KWIECIEŃ:

25.04.2014 montana8 wizyta kontrolna
25.04.2014 Genna wizyta i badanie hormonów
25.04.2014 Ewelina beta-naturals?

26.04.2014 Genna - start stymulacji
26.04.2014 Magda_7891 podglądanko
28.04.2014 AniaM wizyta - kolejne spotkanko z maluszkami oraz badania genetyczne maluszków
28.04.2014 Bernadka wizyta - rozpiska stymulacji
28.04.2014 Chloe wizyta startowa i rozpiska stymulacji
29.04.2014 Genna wizyta u anestezjologa
29.04.2014 Kotuska konsultacja u prof. Łukaszuka
30.04.2014 Agaawa podglądanko

MAJ:

02.05.2014 Genna wizyta podglądanko
05.05.2014 GizaS wizyta
05.05.2014 Infinity wizyta -spotkanie z Panią Kropek ;)
05.05.2014 - Genna podglądanko
12.05.2014 Kasik wizyta u immunologa
15.05.2014 ema wizyta w klinice i USG
19.05.2014 Heiza wizyta u immunologa

CZERWIEC:

02.06.2014 Smerfeta wizyta u prof. Malinowskiego
 
fasolkowa, ja nie miałam zabiegu, ale myślę też że to pikuś w porównaniu do innych zabiegów, m.in. badania drożności jajowodów. Jeśli masz możliwość to pewnie, że próbuj na NFZ, w końcu po coś te składki się płaci.
 
i już po nadziei zrobiłam bete rano a jak wrociłam do domu to dostałam mega okresu ;( a bete odebrałam dla formalności >0,2 masakra . zaczynamy walke dalej w końcu nie mogę sie poddac .
 
Ewelina przykro mi, że jednak cudu nie było :-(

Genna super wieści, to już tak blisko i aż 9 pęcherzyków, super :tak::-)

Dziewczyny jakie są przesłanki do wykonania histeroskopii? Bo mi nigdy doktorek o tym nie wspominał a widzę, że spora większość to miała :confused:
 
reklama
Kasik myśle ze nieudane in vitro jest przesłanką patrz smerfeta, a miałaś kiedyś laparoskopie ? Bo drożność na pewno , histero sprawdza czy cos jest w jamie macicy co nie pozwala sie zagnieździła kropkowi. Może warto byłoby zrobic ja u ciebie no ale musisz dostać skierowanie od dr ? Jeżeli nie uda sie teraz ivf to koniecznie nalegaj na nią! Ale mam nadzieje ze nie bedzie potrzebne :)
 
Do góry