reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

Sama nie wiem co o tym myśleć, czy to zwiększy szanse na naturalne zajście, skoro u mnie owulacja występuje? No niestety endometrioze mam zaawansowaną a od styczniowej wizyty mam już na prawym jajniku dwie torbiele o łącznej wielkości ok 5 na 3 cm gdzie w styczniu miała 3,5 na 2,2 cm. Powiedział że narazie zajmiemy się tylko ciążą a ja z tego stresu zapomniałam zapytać czy jak by doszło do in vitro potrzebna będzie operacja aby to usunąć ale zapytam na następnej wizycie.
 
reklama
Sama nie wiem co o tym myśleć, czy to zwiększy szanse na naturalne zajście, skoro u mnie owulacja występuje? No niestety endometrioze mam zaawansowaną a od styczniowej wizyty mam już na prawym jajniku dwie torbiele o łącznej wielkości ok 5 na 3 cm gdzie w styczniu miała 3,5 na 2,2 cm. Powiedział że narazie zajmiemy się tylko ciążą a ja z tego stresu zapomniałam zapytać czy jak by doszło do in vitro potrzebna będzie operacja aby to usunąć ale zapytam na następnej wizycie.

Ja swoją przygodę z leczeniem zaczęłam własnie od cykli stymulowanych (przez pół roku) i też miałam cykle z owulacja a mimo wszystko przy stymulacji zwiększa się szansę, często jeśli to nie pomoże to lekarze proponują inseminację, ja mialam 2 i dopiero jak to nie poskutkowało to decyzja padła na in vitro. No tylko z tymi torbielami u Ciebie to chyba lekarz będzie musiał uważać podczas stymulacji, nie wiem dokladnie jak to jest, ale kiedyś myślałam że torbiel jest przeciwwskazaniem do jakichkolwiek stymulacji. Trzymam kciuki za Ciebie ;-)
 
Ja swoją przygodę z leczeniem zaczęłam własnie od cykli stymulowanych (przez pół roku) i też miałam cykle z owulacja a mimo wszystko przy stymulacji zwiększa się szansę, często jeśli to nie pomoże to lekarze proponują inseminację, ja mialam 2 i dopiero jak to nie poskutkowało to decyzja padła na in vitro. No tylko z tymi torbielami u Ciebie to chyba lekarz będzie musiał uważać podczas stymulacji, nie wiem dokladnie jak to jest, ale kiedyś myślałam że torbiel jest przeciwwskazaniem do jakichkolwiek stymulacji. Trzymam kciuki za Ciebie ;-)

Mada, ja tez o Tobie myślałam ostatnio. Ja miałam tak samo jak Montana, cały zeszły rok miałam monitoring, CLO po którym zaszlam wciaze, potem stymulacja zastrzykami, a potem jedna inseminacja. Nastaw sie pozytywnie, bo po stymulacji sie czasm udaje. Moze potrzebujesz tylko lekkiego wsparcia. Jak nie próbowałaś, to sie nie dowiesz. Zycze ci! żebyś juz do InVitro nie musiała podchodzić. A lekarz pewnie wie co robi. &&&&&&
 
Dzięki wam bardzo jesteście kochane, staram się myśleć jak najbardziej pozytywnie i mam nadzieję że to pomoże. Zobaczymy co powie na następnej wizycie mam przyjechać do niego podczas miesiączki i odrazu zrobić badania ale nie wiem czy uda się w tym cyklu bo moja miesiączka zaczęła wariować i nie bardzo mogę ostatnio przewidzieć kiedy nadejdzie ale coś mi się wydaje ze jutro dostane bo zaczyna mnie brzuch dość mocno boleć i chyba nie uda się zarejestrować z 2 dniowym wyprzedzeniem:-(.
 
mada skoro nie miałaś nigdy cyklu stymulowanego to może rzeczywiście warto. Nie znam się na endometriozie ale chyba przy niej inseminacji też można spróbować. Zawsze to mniejsze obciążenie dla organizmu a na ivf zawsze zdążysz :-)
 
hej
mada to ja trzymam kciuki żeby się udało jeszcze długo przed in vitro:)
a ja miałam jutro podjechać w razie co zrobić kontrolnie bete (tak dla siebie - doktorek już po tej pierwszej nic nie mówił o powtarzaniu tylko przed wizyta),ale po przyroście piątkowym już się trochę uspokoiłam,myślę że do piątkowej wizyty wytrzymam...
tylko w ogóle nie wiem czego się spodziewać po usg...to będzie pierwszy dzień 6 tc (licząc od miesiączki), 26 dzień od zapłodnienia...wie któraś z was na ile powinno moje maleństwo dać się podejrzeć??
 
najlepiej najpierw naturalne :)
ja mialam 1 na clo, pozniej dwa na clo + gonal bo na clo nie reagowalam i to byly iui a pozniej juz ivf :)
wiec probuj probuj, zeby sie nie truc tym wszystkim :)
 
MARZEC:

24.03.2014 Kotuska wizyt, podglądanko
25.03.2014 _Infinity_ crio :)
25.03.2014 Genna wizyta
26.03.2014 Tajger histeroskopia
26.03.2014 KasiaMakaronik wizyta
26.03.2014 Anulla wizyta przed crio
27.03.2014 anuszka wysoka beta
28.03.2014 lady_margot wizyta przed crio
28.03.2014 ema51 wizyta
29.03.2014 AniaM wizyta serduszkowa
31.03.2014 danii wizyta omówienie dalszego planu działania
31.03.2014 Tajger wizyta kwalifikacyjna
31.03.2014 basia-krk wysoka beta
po powrocie z wakacji Wanesska wysoka beta :-)

KWIECIEŃ:

07.04.2014 AniaM wizyta zapoznawcza z nowym dr
08.04.2014 Genna ostatnia wizyta u immunologa
14.04.2014 smerfeta wizyta przed crio
16~18.04.2014 Magda_7891 wizyta - zaczynamy
25.04.2014 montana8 wizyta kontrolna
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kotuska kciukasy za wizytę :-)

A ja wyjeżdżam zaraz do kliniki. Zrobię przepisane mutacje i subpopulacje limfocytów. Może skuszę się jednak prywatnie na badanie pod kątem raka bo na nfz mam dopiero na 10 czerwca a 7 czerwca wizyta u genetyka więc bez sensu. Jak się okaże, że nie więcej jak 300 zł. to zrobię prywatnie :-)

Miłego dnia dziewczyny, mimo, że u nas pogoda nie sprzyja optymizmowi i na dodatek "ulubiony" przez nas wszystkie poniedziałek ;-):-D
 
Do góry