reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

O kurcze DW87 jest mi strasznie przykro, dopiero przeczytałam, co za okropny początek dnia :-(. Trzymaj sie kochana, pamiętaj że zawsze możesz nam się tu wypłakać. Tulę mocno :sad:


Kasik36
to jest okropne co napisalas, jak ludzie w labo, którzy maja podejrzewam dobre wykształcenie są takimi prostakami, w głowie mi się to nie mieści. Koniecznie pisz skargę. Jestem zbulwersowana zachowaniem tych prymitywnych bab :wściekła/y:

Smerfetka mój mężuś łyka Androvit, cynk, l karnitynę, wit. C, wczesniej bral Mace,lekarz zalecił wit a+e ale jeszcze nie kupiłam. Mojemu morfologia plemników od 2 lat skacze z 0% prawidłowych do 2% mimo preparatów, ale lekarz mówi że ważne że ruchliwość jest w normie a co do prawidłowych form przy ICSI zawsze coś sie znajdzie ;-)
 
reklama
Dziewczyny - kciuki za dzisiejsze weryfikacje - pamiętajcie że interesują nas tylko pozytywne wieści :-D:-D:-D &&&


Smerftka
mój M też brał Salfazin chociaż wyniki mieściły się w normach ale kazałam mu łykać ze względu na powiedzmy niezbyt zdrowy tryb życia ;-); po 3 miesiącach brania jeszcze się poprawiły więc mogę polecić :happy:

DW87 nie wierzę:no: nie wiem co powiedzieć ... mam nadzieję że z czasem znajdziesz w sobie siłę i będziesz w stanie spróbować ponownie - tego Ci życzę ...

Kasik36 nie komentuję nawet tego co Ci się przydarzyło w kontakcie z wspaniałymi Paniami z labo bo nie mogła bym tego opisać bez niecenzuralnych słów :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Niestety im dalej 'w las' tym więcej ludzi którzy nawet jak by chcieli nie są w stanie nas zrozumieć :-( Trzymam kciuki za te 5% szans i ostatnią weryfikację :tak:
 
Hej Dziewczynki
DW to straszne jak jesteś już pewna że masz kropka pod serduszkiem a okazuje sie inaczej :szok: Człowiek sam nie wie ile wstanie jest przeżyć dopóki go to nie dotknie. Wierze że po każdej burzy wychodzi słońce i Tobie tego życzę Kochana:-)
Kasik wstrentne babsztyle impreze sobie robią zamiast zająć się tym co do nich należy- zgłoś to koniecznie!
Smerfeta mój mężuś bierze Profertil 200 zł kuracja na miesiąc a są tam wszystkie suplementy do tego pije zioła Klimuszki na płodność i ostatnio po 3 miesiącach ruchliwość z 2% zmieniła się do 13% może to nie dużo ale Mąż ma mutacje genu który powoduje bardzo obniżone parametry których nie da sie zbytnio poprawić:no:

Czy któraś z Was zaczynała stymulacje w 4-5 dc ? bo właśnie @ mi się przesunął i musiałam odwołać wizytę w pn w invicie i dopiero udało mi sie zapisać na sobotę. Teraz sie zastanawiam czy nie stracimy cyklu;/
 
Bibi1 z tego co wiem stymulacje najlepiej zacząc 2-3 dc, może lepiej zadzwoń do lekarza i zapytaj czy nie przyjąłby Cie między pacjentkami. Ja z moim sie tak umówilam, bo u mnie miesiączki występują co 30-34 dni wiec cięzko było mi zgrac wizytę z wyprzedzeniem.
Kochana a powiedz mi jakie badanie wykonal Twoj mąż że wyszla mu ta mutacja genu, która powoduje obnizone parametry?? Moj też ma słabe mimo brania tych wszytstkich suplementów, morfologia skacze mu z 0% do 2%, wiec szału nie ma.
Gdzie mogę dostać te zioła Klimuszki??
 
Ostatnia edycja:
DW dopiero dzisiaj przeczytałam, tak strasznie mi przykro, tak czekałam na wieści od Ciebie i troszke jak bym sie martwiła że cos moze byc nie tak. Bardzo bardzo mi przykro bo to gorsze niz zerowa beta. Juz widzisz ze sie udało ze ona przyrasta i tu nagle taki kubeł zimnej wody na głowę. Bardzo, badzo jest mi przykro. Moja znajoma miała tak samo po iui beta przyrastała a pecherzyk był pusty. Trzymaj sie kochana zrób badania które, kazał robić doktor i wracaj po swoje szczęści, bedę nadal trzymać kciuki.
 
Montana Mąż robił Kariotyp i 2 mutacje "Detekcja 2 mutacji w genie CFTR - krew" i Detekcja delecji w rejonie (AZF) - krew i własnie ta druga jest nie prawidłowa a w opisie jest tak "Stwierdzono mikrodelecje na długim ramieniu chromosomu Y charakterystyczne dla pacjentów zoligozoospermią lub azoospermią" a Kariotyp jest prawidłowy 46XY qh- gdzie te qh oznacza "kariotyp prawidlowy męski, obecny rzadki dziedziczny wariant chromosomu Y z pomniejszonym regionem heterochromatyny ramion długich bez wpływu na fenotyp"
Zioła Klimuszki kupiłam w zwykłym zielarskim jest to mieszanka 9 ziół możesz znaleźć skład w necie i spróbować w dobrej aptece.Widze że jesteś z Wrocławia wiec sklepu Ci nie polece:-):-)
 
Kasik wierzyłam w Twoje blastki, bo skoro tak ładnie się dzileiły to miały szanse a tu jednak pech:zawstydzona/y: to jak ja mam być w ciąży jak nigdy nie miałam blastusia:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:Ty możesz uznać to za porażkę ale jest to też duzy postę bo miałaś aż dwa ładne zarodki, więc ostatnią rzadową próbę zakończysz sukcesem:tak:trzymaj się Kochana ciepło, zwyzwij te z labo, napisz skargę, leć na zakupy i do kina, a wieczorem winno lub inny%, to zawsze pomaga choć na chwilę ukoić rozgoryczenie i żal

DW Tobie kochana nawet nie wiem co napisać:zawstydzona/y:bardzo, bardzo mi przykro, to jest straszne, że bo cudownej becie i zobaczeniu kropka marzenia kończa się na 7 tyg i zostają tylko łzy. Najgorsze że takich przypadków jest sporo na forum:zawstydzona/y: ostatnio była Ewsi a też u niej nic nie zapowiadało tego, żadnegno plamienia nic.... Kochana trzymaj sie, nawet sobie nie wyobrażam jak Ci ciężko, bo pól po zerowej becie jest nieporywnywalny.

Smerfeta ja mojemu M daje właśnie Salfazin, kwas foliowy, spirilurinę, kompleks wit B, omege 3 oraz l karnitynę 1000, nie robił powtórengo badania, ale przy ivf podają jaki jest ruch i ruch B zwiększył mu się z 30 % na ponad 40. Może i niewielka poporawa bo nadal nie ma nic w A ale zawsze coś:tak: a Ty nie robisz badania progesteronu? może warto zrobic 7 dpt?

Co do kariotypów to ja robiłam w Łodzi na stralinga na nfz, na wizytę czekałam tylko 3 tyg, czy prawie jak prywatnie a wyniki standadwowo po 2 tyg a w kieszeni sporo kasy
 
Cześć bardzo mi przykro DW. Ja jak byłam 2 raz w ciąży okazało się ,że to pozamaciczna 2002r. Ciąża trwała 3,5 miesiąca.Lekarz stwierdził ,że mam pecha. Potem mnóstwo badań tych bolących udrożnianie jajowodów:szok:Zaszłam znowu w ciąże 2008 znów pozamaciczna z prawej strony .Normalnie masakra:no:Postanowiliśmy podejść do IN VITRO 2009 niby szło wszystko dobrze, pobrali mi 18 kumulusów zapłodniło się 8 .Podali mi 1 w 3 dobie, przestał się dzielić 1 to w sumie 6 zamrozili. Beta nie rosła od początku.NIE UDAŁO SIĘ:no:Z mrożaczków też nic .Może 2014 będzie tym szczęśliwym:tak:.Mamy 3 mrożaczki ,ale mam nadzieje na razie wielką. Anulla 28 współczuje Tobie teściowej:no:
 
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy, właśnie zabieram się do pisania skargi na panie z labo :tak:

Dzisiaj nie ma za kogo trzymać kciuków???

KasiaMakaronik przeszłaś już swoje więc teraz będzie już tylko lepiej. Skoro teraz się udało to z 3 pozostałych mrozaczków zapowiada się spora rodzinka ;-) Tego Ci życzę z całego serducha. Już od dzisiaj trzymam kciuki za jutrzejszy książkowy przyrost betki :tak::-)

Gizas proszę tu nie porównywać naszych przypadków, sama doskonale wiesz, że dzieciaczki u mamusi mają najlepiej i czy będą podane w 2 czy 3-ciej dobie a nie w 5-tej to akurat czasami nawet lepiej. Tak więc doczekasz się swojego szczęścia, zobaczysz, niekoniecznie z blastusia:tak: A co do sukcesu to w tym podejściu miałam ich aż 2 bo pierwsze to to, że w ogóle aż 2 komórki się zapłodniły a drugie, że dotrwały do 5-tej doby. Co prawda wynik końcowy niezadawalający ale dla mnie to już krok milowy do przodu. W marcu mamy wizytę u genetyka z wynikami kariotypów (są prawidłowe) i zapewne da nam skierowanie na jeszcze jakieś mutacje więc do 3-ciego podejścia będziemy jeszcze lepiej przygotowani.

Smerfeta mój M brał wcześniej Beparent man (w necie można go kupić za rozsądne pieniądze) a przez ostatni miesiąc brał Profertil. Nie wiem czy coś to dało bo nie znam wyników nasienia przed ivf. Słyszałam bardzo dobre opinie na temat Profertilu, zresztą chyba Ladybea jest dzięki niemu w ciąży jeżeli dobrze pamiętam. Jest drogi, chyba najdroższy ze wszystkich suplementów ale to może też o czymś świadczy. Kurację miesięczną można dostać za 189 zł. na allegro a 3-miesięczną za 499 zł. Przesyłki są w obu przypadkach gratis i sprzedawane są przez apteki internetowe. A jak Twoje samopoczucie? Mam nadzieję, że mojej porażki nie wzięłaś do siebie? Ty masz jeszcze mrozaczka więc sytuacja bardzo komfortowa. Zresztą obiecałaś mi, że mimo wszystko będziesz wierzyła, że Tobie się tym razem uda. A jak Tobie się uda to i mi się kiedyś uda :tak::tak::tak:

Bibi stymulację powinno zacząć się 2-3 dc, chyba, że brałaś estrofem od 20-tego dc poprzedzającego, wówczas można stymulację zacząć między 3 a 10 dc odstawiając 3 dni przed wizytą estrofem. Jeżeli nic nie brałaś to zadzwoń do kliniki i umów się nawet do innego lekarza bo szkoda cyklu. Chyba, że masz nr telefonu do swojego lekarza to zadzwoń i poproś, żeby Cię wcisnął, mój mi pomógł jak miałam taki sam problem :-)
 
reklama
Montana Mąż robił Kariotyp i 2 mutacje "Detekcja 2 mutacji w genie CFTR - krew" i Detekcja delecji w rejonie (AZF) -
mój też miał zrobione te wszystkie badania i nic nie wykryło a ma oliganoteranozospermie
i leki na poprawę mało działały na jego plemniki
pani genetyczka stwierdziła że w jego przypadku nabałaganiła przebyta w dzieciństwie świnka :(
 
Do góry