reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

Dziewczynki więcej optymizmu, słońce świeci, wiosna idzie :-) Ja się pomału podnoszę. Co prawda w sobotę zrobię jeszcze badania ale tylko dla formalności, no i żeby było co podać podczas weryfikacji. W cud trudno mi uwierzyć ale co mi innego pozostało :zawstydzona/y: Może to głupie ale bardziej wierzę w cuda innych niż moje :sorry: Zaczęłam sobie zapisywać Wasze wyniki z kolejnych weryfikacji, żeby było mi łatwiej porównać później z moimi.

Anulla mogłabyś przypomnieć mi swoje wyniki z każdej weryfikacji bo Twoich niestety nie zapisałam.

Danii ja kariotypy zrobiłam na własną rękę, tzn doktorek mówił, żeby się wstrzymać i ewentualnie zrobić po 2 nieudanej próbie bo pierwsza to mógł być czysty przypadek. Ja jednak poszłam w ślady Smerfety wzięłam skierowanie od rodzinnego do poradni genetycznej i zapisalam się w Invickie na wizytę u genetyka na nfz, nie pamiętam ile czekałam ale chyba nie dłużej niż 2-3 tygodnie. Pani genetyk bardzo miła, dała nam skierowanie na kariotypy, przy okazji namawiała nas na badania w kierunku raka bo my oboje możemy być obciążeni. Później trzeba się zapisać na badanie kariotypów bo na nfz to też trwa, prywatnie koszt 700 zł. za 2 osoby. Najlepiej umawiając się na wizytę do genetyka umówić się od razu na kariotypy bo na bank dostaniecie skierowanie, wówczas czas oczekiwania znacznie się skróci. Ja wyniki miałam jakoś szybko, chyba po 10 dniach a uprzedzali nas, że około 3 tygodni. W sumie kariotypy bardzo rzadko wychodzą źle ale od czegoś trzeba zacząć. Teraz mamy wizytę 18 marca, tzn 2 wizyty bo jedna pod kątem niepłodności z wynikami kariotypów a druga pod kątem raka. Musimy mieć drugie skierowanie od rodzinnego do poradni genetycznej na badania w kierunku raka. Dziwne to ale takie są procedury. Skoro kariotypy wyszły u nas ok to pewnie da nam skierowanie na badania jakiś tam mutacji, już się zapisałam w kolejkę na 24 marca. Mam nadzieję, że mnie zrozumiałaś bo jakoś zawile napisałam ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziękuję dziewczyny za pocieszające słowa! Doskonale rozumiecie co czuje człowiek w takiej sytuacji...

Genna niestety nie mam mrożaczków:no: Żaden zarodeczek z 8 nie doczekał mrożenia:no: Coś musi być nie tak...lekarz twierdzi, że to genetyczny problem, że z moimi wynikami to już powinnam być 5 razy w ciąży.

Kasik36 a prywatnie kariotypy w invicta robią od ręki? Czy też trzeba czekać?
 
Kasik ja miałam też niski progesteron przy 1 weryfikacji 12,58ng/ml , estradiol 1014,00pg/ml Dobrze ,że ta betke O.K . Leków mi dowalili:tak:Mam wrażenie, że nie mam tam miejsca:happy: i mnie rozpycha od tych hormonów .
 
Kasik moje wyniki:
I weryfikacja: estradiol - 1912,0 pg/ml; progesteron - 24,0 ng/ml, beta - 3,6
II weryfikacja: estradiol - 2879,0 pg/ml; progesteron - 612,0 ng/ml; beta - 1,7
III weryfikacja: estradiol - 1788,0 pg/ml; progesteron - 380,0 ng/ml; beta - 1,2

KasiaMakaronik, ładną miałaś betę przy I weryfikacji. Kiedy testujesz drugi raz?
DW - ja robiłam prywatnie w invikcie i nie czekałam. Ale na wynik trochę czekaliśmy, chyba 3 tyg. Żałuję, że nie wpadłam na to forum wcześniej, to też zrobiłabym na nfz.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry