reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

Wow Genna co ja widzę?!! nawet medal zdobyłaś :-D
Montana witaminę D3 1000 normalnie dostaniesz w aptece. Najlepiej wybierać taką co ma napisane 'środek spożywczy' bo wchłania się lepiej niż 'suplement diety'
Kotuska z tego co pamiętam Kasik brała 300 j menopuru. Pozwoliłam sobie napisać bo Kasik pewnie już 'zawodowo baluje' ;-)
Olusia testuje 4 marca
Dani trzymaj się. I tak jesteś wielka, że mimo przeciwności losu, jakiekolwiek one były, walczysz i dzielnie stajesz do walki
 
reklama
Hej Dziewczynki
Własnie wróciłam do domu po porannej wizycie w invicie, WYSTARTOWALIŚMY ;) jestem taka podekscytowana
dziś mój 4 dzień i lekarz zaproponował krótki protokół z antagonistą. Dostałam Menopur w małej dawce i Cetrotide przez mojej wysokie amh 4,5. Pierwszy zastrzyk sama będe robić jutro i troche sie obawiam.
Wizyta kontrolna za tydz., mam nadzieje że to nie za późno. Mam pytanko dosyć bezpośrednie od kiedy nie powinniśmy uprawiać sexu (ryzyko ciązy mnogiej)bo nie zapytałam lekarza?
 
Witam, chciałabym do was dołączyć. Opisze krótko swoją historie. Mam 24 lata o ponad 2 lat mam stwierdzoną endometriozę, która niestety nie chce mnie opuścić, nawet operacja nie pomogła na długo. Choroba wróciła a starania o dzidziusia nic nie dają. Zdecydowaliśmy się na in vitro, czy mogłybyście mi powiedzieć na jakiej zasadzie odbywa się wizyta kwalifikacyjna u mnie wchodzi w grę klinika INVIMED we Wrocławiu. Czy problemem może być torbiel którą mam na jajniku, czy muszę ja najpierw usunąć. Pozdrowionka dla wszystkich:-)
 
Montana skoro masz niepekniety pecherzyk to znaczy ze jesteś jeszcze przed owulacja. Pewnie niedługo pęknie, więc przytulanie jak najbardziej wskazane.
Co do profertilu to mój stosował go 7 miesięcy + selen organiczny selenoprecisio. Poprawił mu sie ruch typu B z 15 na 30%. Niestety ruchu typu A jak nie było tak nie ma. Do tego jest drogi, ale myśle ze mimo wszystko warto przez 3 miesiące przed ivf zafundować sobie taka kuracje.
 
Ostatnia edycja:
Witajcie Bibi i mada. Jeszcze nie tak dawno sama sie tak czułam. Życzę wam powodzenia na drodze do spełnienia marzeń.
Bibi nie ma tu ryzyka ciąży mnogiej jeśli będziesz miała transferowany jeden zarodek. Aby zajsc w ciaze naturalnie to musialyby popekac pecherzyki. A pecherzyki nie popekaja bo po to Cie beda stymulowac, aby w czasie punkcji pobrac to co wyhodowalas. A dodatkoqo cetrotide jest po to, żeby temu zapobiec, wiec na stymulowanym cyklu wydaje mi sie ze nie ma co myslec o naturalsie. Sexu nie powinniście uprawiać 3-5 dni przed punkcja, żeby nasienie sie zdążyło zregenerować.
Mada co do invimedu we Wrocławiu to nie pomogę, ale wszędzie kryteria kwalifikacji są takie same. Musisz mieć dokumentację z roku lub dwóch lat leczenia + badanie nasienia+odpowiednie wyniki amh i fsh.
Torbiel z pewnością jest przeciwskazaniem do stymulacji, bo leki mogłyby spowodować ze urośnie i pęknie. Ja miałam spora torbiel po niepeknietym pecherzyku i u mnie wystarczyło, ze miesiąc pobralam antyki i torbiel pięknie sie wchlonela.
 
Ostatnia edycja:
Heiza, będzie dobrze nie martw się ;)
Kasik, smutno... teraz życzę żebyś szybciutko zregenerowała siły i do dzieła. Teraz musi się udać! :)
Genna, gratuluję!!! I nawet medal, super :D
KasiaMakaronik, będzie dobrze, garderobę zaczynaj wymieniać... na ciążową ;)
Bibi, dobre wieści, owocnej stymulacji życzę.
Ja nie mogę się doczekać kiedy my zaczniemy...
 
Dzięki za pomoc, u mnie tabletki nie pomogą brałam pół roku i niestety tylko ją nieco zmniejszyły a ma ok3cm. Więc bez operacji sie nie obejdzie. Po niedzieli muszę dzwonić i umówić sie na wizyte nie ma wyjścia.
 
Powiedzcie mi czy któraś z was choruje na endometrioze, u mnie stwierdzono IV stopień zaawansowania, czym jakoś szanse że in vitro pomoże. Pomału zaczynam tracić nadzieję, ta choroba mnie wykańcza fizycznie i psychicznie:-(
 
reklama
Heiza po cichu gratuluje... a w ktorym dniu robilas bete? i jakie odstepy czasowe? i ile mialas podanych zarodkow?

Kasik już wstępie odpisła a ja dokończę miałam podany zarodek 2 AB II werka 6 dnia wynosiła 20 dzisiaj mam 10 dzień i było 34,8
Ale dzięki takiemu wsparciu otarłam łzy:-) bo wiem że panikowanie nie jest dobre dla moje fasolki co ma być to będzie Kasia Makaronik fajnie mi napisała że widocznie mam leniuszka w brzuszku :-D. Nie wiem jak się jej odwdzięczę za te wszystkie sms y i słowa otuchy:tak:
 
Do góry