reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

witajcie dziewczyny mało się tu udzielam bo nie wiele się u mnie dzieje :-(
chciałam się was zapytać czy któraś robiła badania genetyczne ?jaki jest koszt tych badań dla nas oboje/?

Hej Agulla, my robiliśmy z Emkiem badania kariotypów oraz dodatkowo u Ema badanie AZF i CFTR (ze względu na niskie parametry nasienia) w GENOS w Łodzi - skierowanie od lekarza rodzinnego do poradni genetycznej było nam tylko potrzebne, zarejestrowaliśmy się na termin, dojechaliśmy i tyle :) ... wszystko za darmo - tylko na wyniki czekaliśmy ponad 2,5 miesiąca :crazy: ....ale powiem szczerze, że wartało zrobić te badania chociaż mieliśmy ponad 300 km w jedną stronę, bo wiemy, że w genetyce wszystko jest ok i bez nerwów podchodziliśmy do IVF :-)
 
reklama
Witajcie kochane ;)

Szczerze mówiąc jestem troszkę w tyle co tutaj się dzieje, ale chyba jakieś bety wysokie się szykują?:-) Za wszystkie testujące kciuki:)
Kasik Genna ma racje, nie denerwuj się, na bank wszystko z maluszkiem oki:)
Genna oj Ty jesteś biedna z tymi kłaczkami:tak:
A ja dzisiaj dzwoniłam do Gamety niestety jeszcze nie ma moich papierów. Nie minęły jeszcze 2 tygodnie od złożenia dokumentów a mnie już nosiło żeby zadzwonić. Na koniec tyg. zadzwonię może już coś będzie....
 
Kasik, nie denerwuj kropka:) Wszystko jest w porządku i możesz uwierzyć, że JESTEŚ W CIĄŻY :-) i to już zostało Ci mało do tych magicznych 13tyg. Ja mam dużo dalej i zaczynam się martwić, czy do tych tygodni dotrwam. Mam nadzieję, że w środę będzie dobrze, bo strasznie panikuję i doskonale Cię rozumiem. Ale Ty masz wizytę w czwartek i zobaczysz swojego kropeczka, więc spokojnie:) I już niedługo masz prenatalne, czego zazdroszczę, bo też bym już chciała być na tym etapie :) Niech te tygodnie szybciej lecą :-D. My jeszcze nikomu nie powiedzieliśmy. Wie tylko moja mama. Mam nadzieję, że po wizycie w środę będziemy mogli powiedzieć najbliższej rodzinie.

A ja jem za dwóch, niedługo to będę szersza jak wyższa:( Mąż już nie daje rady, bo zawsze to ja jadłam 2 razy dziennie i mało, a teraz...
 
Ostatnia edycja:
Kasik, spokojnie napewno jest dobrze. Ja czasami mam takie chwile że się zastanawiam "czy oby na pewno?". Sny w ciąży są niby bardziej realistyczne niż zwykle. Dwie noce temu spałam chyba tylko ze 4 godziny bo miałam takie sny że z płaczem się budziłam.

Genna, co za paskudne kłaczki :( Kurczę jak ten brzuszek ma ci urosnąć jak ciągle co zjesz to oddajesz. Ty myślisz co zjeść żeby zostało w żołądku, a ja myślę co jeść i ile żeby choć trochę przytyć bo waga stoi w miejscu. Wogóle z niczym się nie ograniczam, jem co 3~4 godziny a tu nic.
 
Anulla ja poprosiłam w aptece magnez dla kobiet i dostałam hela mag B 6 , chciałam go w ogóle kupic śle wolałam zapytać w aptece i to wlasnie dostałam :)
Magda ja juz bym chciała by waga stanęła w miejscu a nie w dół , a co do brzucha to mam kryzys i zabim cos nie urośnie to nie pokazuje sie ludziom :p dobrze ze nr 2 w toalecie robię raz na 4-5 dni wiec czasami jest większy od czegoś innego hahaha , no wlasnie musze postraszyć moją pewną czeka ciała czopkiem :p
 
Raptus nawet nie wiesz jak bardzo Cię rozumiem. Ja po ostatnim crio musiałam iść na dłuższe chorobowe. Pracuje w sklepie i widok kobiety w ciąży lub maleńkiego dziecka wywoływał lawinę łez. Myślałam że nigdy się nie otrząsnę. Tym bardziej ze wówczas byliśmy pewni że to koniec nadziei, planów i marzeń. Wiesz nie jesteśmy przy kasie i nie mogliśmy pozwolić sobie na kolejną procedurę. W końcu postanowiliśmy zaadoptować kropka i mam nadzieję że się uda. Jak nie to spróbujemy z rządów ką. I właśnie pomagają mi plany na przyszłość. Bo ludzie a szczególnie rodzice potrafią tylko zdołować. Np mama od której usłyszałam ze skoro nie mamy kasy na kolejne podejście to nie ma sensu byśmy mieli dziecko bo nie zdołamy go wychować i takie tam
 
reklama
Do góry