reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy:-)

AIM u nas szło duzo ciuszków, myslalam, ze mam duzo nakupionych, ale brakowało, szczegolnie rozmiaru 50, gdzie 3 lata temu nie mozna było praktycznie dostac, teraz jest to normalny rozmiar w smyku czy w H&M. U nas głownie trzeba było zmieniac przez ciagłe ulewanie.
 
reklama
Aha czyli pomysł że najmniejsze w sensie jako pierwsze 56 to trochę słaby pomysł i jak co której mieć trochę też mniejszych? Bo z USG wielkość dziecka wiem że jest wróżeniem jednak
 
Aha czyli pomysł że najmniejsze w sensie jako pierwsze 56 to trochę słaby pomysł i jak co której mieć trochę też mniejszych? Bo z USG wielkość dziecka wiem że jest wróżeniem jednak

Są rózne dzieci i rozne opinie, ja mialam wczesniaka wiec rozmiar 50 musiał byc, dziecko sie w 56 topiło. Ale czesto ostatnio czytam, ze normalnie donoszone dzieci tez sie nieraz noszą przez jakis czas 50. Wiesz jakis czas w szpitalu bedziecie, wiec zawsze mozesz wysłac chlopa jesli ogarnia takie rzeczy, zeby dokupił i przeprał tą 50tkę, jesli w ogole bedzie koniecznosc takich małych ubranek :)
 
Ciężko mnie zaskoczyć jakoś z tematu rozwoju dziecka ale udało ci się. Nie miałam pojęcia że to aż takie tempo 5cm na miesiąc. "Na oko" to inaczej wygląda a teraz w kontekście rozmiarów ubranek to zupełnie inaczej. No, dobrze widzieć xD
Aim - tak akurat było z moją córa. Każde dziecko rośnie swoim tempem. Moja poszła po mężu. Jak się urodziła miała 56 cm, w 4 miesiącu miała 75 cm. Później już troszkę zwolniła. Nie mniej ciuszki na pół roku nosiła w rozmiarze 80 cm. Teraz też jest jedną z 3 najwyższych dzieci w klasie, w tym najwyzsza z dziewczynek [emoji6]


Jako wstępne ciuszki proponuję mimo wszystko rozm 56. Z rozm. 50 bym nieryzykowala. Chyba, że cc się szykuje..

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aga niezłe mleko masz hihi jak humana, moj pierworodny jak schudl na cycu to dostal wlasnie humane i tak nabral cialka ze szok ale Twoja córa to okaz zdrowia tylko pozazdroscic wartosci pokarmowych :)

A co do rozmiaru ubranek to aim uwazaj bo roz 56 rozmiarowi 56 nie rowny wiec nie ma co swirowac kupuj na oko zreszta bedzie lato i mysle ze poza body to noewiele sie nam przyda hihi i fakt dzieciaki mega szybko wyrastaja z pierwszych rozmiarow:)

Napisane na LG-D605 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja narazie kupuje rozmiar 56 i wydaje mi sie to takie tycie ze az niemozliwe :D i tez raczej patrze pod katem tego ze to bedzie sam poczatek lipca takze bodziaki , jakies spodenki i .. Z reszta co ja pisze :D za duzo mi sie w tych sklepach podoba zeby myslec racjonalnie :D to moj pierwszy skarbek takze poszalec mozna[emoji14]a jeszcze jak za pare dni poznam płeć to juz nikt mnie nie zatrzyma :D jedyne co , to nie mam zamiaru kupowac wszystkich ubranek nie wiadomo jak drogich bo i tak zaraz wyrośnie[emoji14]

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pieknie Ci rosła, jak moj pierworodny :D
Jutro mam bilans dwulatka...aż sie boje co powie na wagę młodszego. On taki mikro z waga i wzrostem

Powiem tak rozm z h&m 0-3 są większe niż np pepco. Pepco ma malutkie. Tesco czyli F&F tez większe. Kappahl ma mniejsze. Takie w miarę pośrodku rozmiarówki ma smyk
 
Wendy - no cyc był podstawa [emoji3]. Moja J do 4 miesiąca ciągle ulewala (wiem, że nie wyglądała [emoji23]). Rosła identycznie jak mój M (wzrostowo i wagowo porownywalam obie książeczki zdrowia... Mojej nie było co ruszać - urodziłam się jako wcześniak: 2100 g/50 cm, i dłuuuugo byłam malutka).
Po 2 latach zaczęła się mega wysmuklac i jeszcze bardziej wyciągać.


Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Aga no powiem Ci ze kawał baby z Jagody :D obstawiam ze teraz jest pewnie szczuplutka :) ja tez jako niemowlak byłam grubsza, jadłam wszystko, a pózniej byłam wręcz wychudzona i zrobiłam sie niejadkiem. Moj Matik od początku niejadek i zawsze chudziutki, ale z waga jakoś nie odstawał od rówieśników :)
 
reklama
A teraz wracając do zakupów, to... Spodobały mi się te x-landery:

X-Move i X-Cite
1484073402467.jpg
1484073407277.jpg



Mają sporą gondole: 78 cm, choć wątpię, czy do zimy nam jakakolwiek posłuży (patrząc na wymiary Jagi, po 4 miesiącach będzie już po jabłkach [emoji3])

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • 1484073402467.jpg
    1484073402467.jpg
    7,1 KB · Wyświetleń: 447
  • 1484073407277.jpg
    1484073407277.jpg
    6,4 KB · Wyświetleń: 445
Do góry