reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mamy i maleństwa

Quchasia zawsze mozesz kupic wozek z funkcja rozbuddowy .:tak:..tzn taki z ktorego z pojedynczego mozesz zrobic podwojny.
Mialam taki wozek, jak sie Colin urodzil Marcel mial 17 miesiecy . Dosyc drogi bo z fotelikiem i dodatkowymi bajerami wyszlo jakies 1200e.
Nazywa sie Icandy Pear jest jeszcze druga wersja Peach, pozniej sprzedalismy i qpilismy juz pojedynczy Mutsy ktorego nie polecam :no: (Szkoda ze nie mamy watku zamknietego, to bym wkleila swoje prywatne zdjecia)

ale nasz wygladal tak samo - Zobacz załącznik 702503 Zobacz załącznik 702504


pojedynczo-podwojne sa rowniez- Britax , Bugaboo Donkey, BabyJoger .

kurcze drogie.. a tak jak mówię, że wiem jak będzie na 100% i nie chcę tak inwestować w ciemno..

quchasia ja ostatnio widuje coraz czesciej mamy z chusta w ktorej jest młodszy dzieciaczek a w spacerowce siedzi ten starszy :) tylko wiadomo ze to pewnie nie zawsze sie sprawdzi.
a bedzie któras z was nosiła w chuscie dziecko? ja na pewno ale dopiero na wiosne jak juz nie bedzie trzeba tych grubych kurtek czy kombinezonow nosic a wczesniej to moze tylko czasem w domu :) moj maz juz sie nauczyl wiazac i stwierdzil ze on tak bedzie nosic dziecko bo to jest super i wygodne i wogole on chce:)

kurcze, dobry pomysł, nie myślałam o takim rozwiązaniu w ogóle;) dzięki!! a co do chusty to chcę jak najbardziej, ale właśnie po sezonie "kurtkowym".
 
reklama
Olciastrzelce, wiem ze w ADAC ocena końcowa to średnia. Mimo wszystko bardziej zaufam takiej sprawdzonej przez kogoś "trójce" niż fotelikowi w komplecie z wózkiem :p A o Test Plus jakimś cudem nie słyszałam :-/ Musze się wgłębicie w to. Dzięki.
Chustowanie jest super. Z Tymkiem sporo się tak naspacerowalismy. Ale jednak dla mnie taki całkiem Maluszek na dłuższym spacerze powinien leżeć. Na wiosnę i lato z naszymi grudniaczkami będzie w sam raz wychodzić w chustach :-)
Quchasia, jeśli planujesz drugie dziecko mniej więcej na 2 lata starszaka, to zainwestuj w podwójny wózek. Albo na razie pożycz ta gondole a w międzyczasie uzbierasz na podwójny - bo to jednak droższe wózki. Z drugiej strony plany planami, a różnie może być ;-) Ja też planowałam drugie dziecko mniej więcej po drugich urodzinach starszaka, a nie udało się i będzie na 3 i pół roku starszaka - jemu juz wystarczy dostawka do wózka, żeby trasę między domem a przedszkolem czy sklepem pokonać bez marudzenia ;-)
 
Ostatnia edycja:
Mi Pan w sklepie mówił, że te testy nosidełek do auta są przeprowadzane na tych bazach do isofix (gdzie kosztuje tyle co samo nosidełko). Jeżeli nie chcemy w to inwestować, wtedy trzeba odjąć cały punkt.
Ja mam zamiar kupić wózek teutonia be you (2 w 1) i nosidełko maxi-cosi + bazę do isofix. Bardzo dużo podróżujemy i mam nadzieje, że nie zmieni się to wraz z urodzeniem dziecka, dlatego bezpieczeństwo w samochodzie jest dla mnie priorytetem.
 
OlaSzy te foteliki wszystkie sa najczesciej testowane i z baza i same i niektore ponoc z baza sa bardziej niebezpieczne niz bez niej a inne na odwrot. My tez chcemy kupic baze iso fix tyle ze nie mamy isofixa w aucie :/ Ja nawet nie wiedzialam jak te bazy sie montuje dopuki nam pan w sklepie nie zademonstrowal. Szkoda ze to wszystko takie drogie ale jak mus to mus...

dzag tu masz troche o Test Plus Foteliki samochodowe oczami sprzedawcy: Test Plus prawdę Ci powie.
Szwedzki Plus Test bez tajemnic na Tylem.pl
niestety foteliki te sa bardzo drogie. Jeszcze co prawda nie przejrzalam wszystkich ale chyba taniej nie znajde :/
 
Ostatnia edycja:
Akurat te Maxi Cosi najlepsze wyniki osiągają z bazą do iso fix. Ja mam tej bajer w samochodzie, ale tak naprawdę nigdy nie wiedziałam na czym on polega, aż Pan mi zaczął tłumaczyć, że tutaj jakąś nogę się montuje, tam jakaś taśma, tu szmery bajery, masakra. Maxi-cosi plus baza to wydatek rzędu 1000 zł, Pan w sklepie pokazał mi jeszcze Concord Reverso też z bazą do iso fix, koszt znacznie wyższy bo 1400 zł, ale mówił, że to już najwyższa klasa sprzętu, dostosowane pod niemowlę zaraz po urodzeniu (jest dodatkowa specjalna wkładka) i na później. Wada (oprócz ceny) to fakt, że nosidełko nie ma żadnych adapterów pod wózki, jest kompatybilny tylko z wózkiem Concord (który podobno też jest całkiem dobry i tańszy od naszej teutonii).
 
Olciastrzelce pisze:
My tez chcemy kupic baze iso fix tyle ze nie mamy isofixa w aucie :/
To da się tak? :-) Ja już przy starszaku nawet nie patrzyłam na te foteliki Isofix, bo mamy zawsze starsze samochody, bez takich udogodnień.
Quchasia, jeszcze mi się przypomniało, że są jeszcze takie dostawki spacerowe do wózka. To się przyczepia do ramy i jedzie obok wózka. Nie znam co prawda nikogo kto by tego używał, więc nie wiem jak się sprawdza (pewnie problem jest w mniejszych sklepach, bo wózek przez to szerszy, więc nie wszędzie wejdzie, no i nie wiem jak z prowadzeniem), ale istnieje coś takiego :-).

Edit:
O, coś takiego: UNIWERSALNA DOSTAWKA DO WÓZKÓW - BuggyPod Smorph2 - YouKids
 
Quchasia, jeszcze mi się przypomniało, że są jeszcze takie dostawki spacerowe do wózka. To się przyczepia do ramy i jedzie obok wózka. Nie znam co prawda nikogo kto by tego używał, więc nie wiem jak się sprawdza (pewnie problem jest w mniejszych sklepach, bo wózek przez to szerszy, więc nie wszędzie wejdzie, no i nie wiem jak z prowadzeniem), ale istnieje coś takiego :-).

Edit:
O, coś takiego: UNIWERSALNA DOSTAWKA DO WÓZKÓW - BuggyPod Smorph2 - YouKids

wlaśnie już o tym czytałam;D jest to jakieś rozwiązanie;) nawet znalazłam listę kompatybilnych wózków do tego:)
 
Dziewczyny ja kupuję bazę do fotelika Maxi Cosi FamilyFix właśnie dlatego, że nie mam ISOFIXa (mam jeden samochód z Japonii, drugi ze Stanów i to wystarczy żeby nie było ISOFIXa). Bazę można zamontować pasami porządnie i nie odpinać jej co chwilę co uważam, że też mimo wszystko podnosi bezpieczeństwo. Zapinam fotelik do bazy i mam pewność, że jest dobrze zamontowany.
 
reklama
Ankaopolanka ja tez chyba ta kupie (tak mi sie wydaje ze to ta byla ale sie jeszcze upewnie:)

dzag tak, da sie tak:) tak jak pisała ankaopolanka mozna te bazy mocowac tez pasami jak sie nie ma tych zaczepow isofix :) my to mamy auto z 1996 wiec stary dziadek z niego ale ponoc wiekszosc tych starych aut to ma i ludzie nie zawsze wiedza do czego to jest :) ja tez nie wiedzialam :) zobacz moze akurat w twoim beda :) (to takie jakby blaszki miedzy siedzeniem a oparciem ) :)
 
Do góry