reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mamy i maleństwa

quchasia - ja przy pierwszym dziecku myłam mydełkiem. Ale teraz zrobię sobie trochę więcej luzu i do wody do wanienki będę wpuszczała płyn do mycia i myjką myła tą wodą z płynem. Jedynie główkę będę myła biorąc płyn bezpośrednio na rękę a potem na główkę.

Jeżeli chodzi o kombinezon to wydaje mi się, że ten co pokazałaś będzie ciut za chłodny na zimę (zależy też pewnie do zimy, ale na minusowe temp już się raczej nie nadaje). Po zdjęciu też cięzko ocenić.

Ja mam tak - na pierwsze miesiące mam coś mniej więcej takiego - tylko ten środem mam z wełny i jest mega puchaty i miękki

Womar, Śpiworek do wózka, 50x95 cm, No 8 za 79,99 zł - Womar - Świat niemowlaka - Smyk.com

A na rozmiar 74 lub 80, już nie pamietam dokładnie, mam kombinezon już z nóżkami i łapkami (po starszym synu) na misiu - ale nie wiem czy mi się przyda, bo to już będzie pewnie lato :-p - trudno, najwyżej go sprzedam bez używania po raz drugi.
 
reklama
W przypadku tych materacy twardsza strona to ta z warstwą kokosową. Właśnie czytałam, że warstwa z gryką jest dl starszych dzieci, ale w sumie nie wiem dlaczego :baffled:. Czy ze względu na większą miękkość, czy na jakieś magiczne właściwości gryki. Przy starszym synu mieliśmy pożyczony taki sam materac i nawet nie wiedziałam, że gryczana strona jest zalecana później i Tymek na gryczanej cały czas spał :-D. Chyba też się jednak zdecyduję na gryka-pianka-kokos...Ło rany...
Quchasia, nigdy nie miałam fizycznie styczności z takim ocieplanym otulaczem, nie wiem jak bardzo ciepły jest, ale wydaje mi się, że na początek wystarczy. Na pewno szkrab malutki się z tego nie wykopie. A kombinezon później się przyda. No nie wiem, tak mi się wydaje. Ja też nie mam kombinezonu typowego na początek, tylko taki śpiworek,o dokładnie taki:Kombinezon śpiwór Coccodrillo 56 cm Poznań Grunwald • OLX.pl .
 
Szkrabek ale tez cos cieplego musisz zalozyc na dzidzie wkladaja ja do tego spiworka.

Ja wlasnie mysle tak jak Dzag, ze mloda latwo sie z takiego otulacza na poczatku nie wybrzebie.. Do tego mam gruby kocyk minky to zawsze mozna jeszcze przykryc.. zimy sa teraz takie kiepskie, ze nie chce mi sie wierzyc ze nagle -10 stop bedzie..
 
Szkrabek ale tez cos cieplego musisz zalozyc na dzidzie wkladaja ja do tego spiworka.

Ja wlasnie mysle tak jak Dzag, ze mloda latwo sie z takiego otulacza na poczatku nie wybrzebie.. Do tego mam gruby kocyk minky to zawsze mozna jeszcze przykryc.. zimy sa teraz takie kiepskie, ze nie chce mi sie wierzyc ze nagle -10 stop bedzie..

Oczywiście, że jeszcze cieple ubranko - warstwowo - na to mam ciepły, gruby pajac - specjalnie na takie okazje :-) I jkby co jeszcze koc na to i osłonka na wózek - także o zmarznięcie takiego szkraba się nie boję.

quchasia - zawsze jakby co i tym razem zima okazała się mega sroga możesz w kazdej chwili dokupić coś. Tak jak powiedziałam, ciężko mi ocenić nie dotykając tego otulacza... jeżeli uważasz, że wystarczy, to znaczy że wystarczy :tak:
 
Kosmetyki jakie mam to plyn do mycia i oliwka z hipa, bephanten i to wszystko, krem do buzki kupie pozniej na poczatek i tak dzidzia w wozku po uszy.

Spiwor mam taki z wozka kombinezon zwykly na polarze pod spod jakis dresik, czy pajac cieplejszy.
 
Widze ze wy juz kompletuhecie na całego, łącznie z kosmetykami ;). To i pora na mnie, hm nawet nie pamietam co kupowalam na pierwsze dni :0.
 
Łóżeczko juz złożone :)
 

Załączniki

  • 1445193921966.jpg
    1445193921966.jpg
    18,5 KB · Wyświetleń: 69
reklama
Do góry