reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mamy i maleństwa

reklama
dziewczyny - oczywiście, to gadżet i to zbędny - ale powialiło mnie - ekspres do mm :-D cena kosmiczna :szok:
Ja mam czajnik z opcją ustawiania temperatury co 10st C, więc mogę zagotować do wybranej temp - więc u mnie zupełnie zbędny. Ale jak usłyszałam ekspres do mm to pomyślałam, ze działa jak ekspres do kawy - czyli sypie się do jednego pojemnika mleko, do drugiego wlewa wodę i ustawia co się chce otrzymać i voila! :-) Mleko gotowe - no taki ekspres rozumiem - jeden guzik i tyle. A tutaj.. to w sumie mogę powiedzieć, że mój czajnik to ekspres do mm :-p

dzag - ja mam materac pianka - kokos.
 
Dzag ja mam gryka-pianka-kokos...tylko cholera nie pamiętam nas której części ma spać mały po urodzeniu;)
Dziś kupiłam przewijak z ikei, materacyk do tego i pokrowiec. Dla mnie kosmetyki już mam i te podpaski itd.
Piore ostatnia pralke z ciuszkami. Udało mi się i mam spiworek z tym wcięciem na pasy za 30 zł :)
Jestem przeszczesliwa!!! Pokoik pomalowany, meble zamówione na połowę listopada :)
 
Nasza mała ma kokos-pianka-kokos, 120x60 kosztował coś ponad 100 zł. Polecali nam też koks i piankę, ale z warstwą lateksu - koszt ponad 200 zł, Stwierdziliśmy, że to jednak lekka przesada i wybraliśmy ten pierwszy
 
Ja dla pierworodnego też kupowałam kokos-pianka-gryka, bo gdzieś wyczytałam, że najzdrowszy. Teraz zostaje ten sam :) I na początku dziecko powinno spać na tej twardszej stronie, ale nie pamiętam, która to ;) Wojtkowi chyba nie przekręcaliśmy, więc cały czas twardsza strona na wierzchu - łóżeczka nie było sensu rozkręcać.
 
Załączam zdjęcie materaca, wydaje się jakiś specjalistyczny
 

Załączniki

  • DSC_0572.jpg
    DSC_0572.jpg
    35,2 KB · Wyświetleń: 63
  • DSC_0571.jpg
    DSC_0571.jpg
    24,6 KB · Wyświetleń: 59
Justa nie wiem co to za materac nigdy nie slyszalam o taki poczytaj sobie na necie:-)
Dziewczyny powiedzcie mi z jakiej firmy macie szmpon itd dla dzidziusia bo rpzegladam apteki pl i wiekszosc jest od 1miesiaca zycia wiec prosze was moje kochane o pomoc z gory dziekuej:-D:-D
 
Gosia - ja kupiłam na allegro oliwkę i żel do mycia cialka i główki firmy PENATEN baby - jest na opakowaniu napisane od pierwszych dni życia (opakowanie ciemno niebieskie - płynu do kąpieli, oliwka - opakowanie przeźroczyste). Do tego linomag i krem NIVEA na każda pogode tez od pierwszych dni życia.
 
reklama
Dziewczyny pewnie każda z was kupuje/ ma kombinezon dla noworodka? ja sie zastanawiam nad kupnem bo dostałam taki kocyk do otulania z kapturkiem (polar, w środku bawełna + wypełnienie, więc nie jest to sam polar). coś takiego:

Potomkowie powijaków | Koc do wózka

Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://img08.allegroimg.pl/photos/400x300/51/72/78/01/5172780191

I się zastanawiam czy nie kupić po prostu czapeczki + rękawiczki i grubszy sweterek i spodenki i czy to nie wystarczy na start.. Przynajmniej do czasu aż mała nie zacznie wygrzebywać się łapkami z tego, bo nie ma to żadnej zapinki, tylko te boki sie zakłada na siebie.

Tylko, ze to spore jest, bo ma wymiary 75x90, to może bardziej na wiosnę się przyda..
 
Do góry