reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mamy i maleństwa

Ja łozeczko mam po pierwszym synku i materac, posciel kupuje i kolderke i cieniutka podusie, przeciez ta kolderka nie przykrywa sie malucha po same uszy:-)
No i widzialam na allegro cudne zestawy do wozka , kocyk i podusia takie slodkie kolorki:-)

A jakie kosmetyki dla dzidziusiow kupujecie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Malz bryczke zlozyl :-)jestem mega zadowolona :-D Jedynie co to mam ale do fotelika bo wole markowe ..przez 2 miechy bedzie musiala Iga w nim pojezdzic pozniej odkupie od kolezanki maxi cosi z baza bo pod koniec stycznia bedzie sprzedawac wiec juz nowego nie bralam. Na razie wozek stoi w sypialni ale smierdzi starszliwie plastikiem :szok: 1woz.jpg1.jpg04.jpg03.jpg

Szkrabek Pierwsze slysze o tych dezodorantach :eek: mi sie wydaje ze chyba dziecko tzreba od razu przyzwyczajac do zapachu mamy ..bo co jak zaczniesz uzywac normalnego deo. :tak:

Quchasia ja kupuje posciel od razu chociaz wiem ze mala na poczatku bedzie spala w otulaczu albo rozku (chociaz nie wiem czy qpie ) ja siee zawsze troszke balam ze mi sie dzieciaki udusza w tej ^ogromnej^ poscieli,
 

Załączniki

  • 1woz.jpg
    1woz.jpg
    20,2 KB · Wyświetleń: 76
  • 1.jpg
    1.jpg
    21,6 KB · Wyświetleń: 84
  • 04.jpg
    04.jpg
    22,8 KB · Wyświetleń: 80
  • 03.jpg
    03.jpg
    22,9 KB · Wyświetleń: 78
Ostatnia edycja:
Pościel mam podobnie jak rożek i śpiworek, pewnie pierwsze tygodnie i tak nie będzie mała przykrywana kołdrą, bo niemowlaki raczej wolą mieć blisko ciała otulenie, kołdra się przyda jak zacznie się kręcić, ruszać. Poza tym u mnie w mieszkaniu jest strasznie ciepło nawet jak przykręcę grzejniki, a nie chciałabym szkraba ugotować :-D

Super macie już zakupy! Ja jedynie ruszyłam z praniem i prasowaniem, ale cieżko wepchnąć jeszcze te małe ubranka między nasze prania :-D 2 dorosłych + 5-latka strasznie dużo brudzą :-p a najgorzej, że miejsce do suszenia ograniczone, więc trzeba partiami.

Póki co tylko część ubranek udało się uprać i wyprasować :sorry: reszta dzielnie czeka na swoją kolej
DSC05913.jpg
 

Załączniki

  • DSC05913.jpg
    DSC05913.jpg
    25,6 KB · Wyświetleń: 84
Kreatorka to jest tylko czesc ubranek...szok ...duzo bardzo, to ja przy tej szafie nie mam nic...

Porannakawka wozeczek super, wystaw na balkon lub taras zeby przewietrzyl sie.
 
To są tylko takie ''lekkie'' typu body, koszulki, śpiochy. Wszystkie ''grube'' bluzy, pajacyki, kurteczki czekają na wypranie. Jest tego z karton jeszcze :sorry: a to rozmiary tylko na 0-3 m-ca, reszta siedzi na strychu w kartonach.

Lubię mieć dużo ubrań ;-) nie wyrzucałam po starszej córce, a jeszcze mi siostra też po chrześnicy, która ma rok dołożyła. Wybrałam co najładniejsze, resztę siostra ma oddać jakiejś potrzebującej rodzinie, czy do domu samotnej matki, nie pytałam dokładnie. Koleżanki z pracy tez chciały mi po swoich dzieciach ubranka pooddawać, ale już podziękowałam... nawet nie mam gdzie tego trzymać na dobrą sprawę muszę kupić dodatkową komodę :tak:

porannakawa - wózek śliczny :-) jaki to dokładnie model?
 
poranankawa sliczna bryka :-D:-D to może wystaw gdzies na dwor żeby się wywietrzył a masz zamiar prac pokrowce na wozek?
kreatorka no no ale masz tego dużo ja popralam czesc rzeczy i już mam dwie duże szuflady zapełnione a czeka jeszcze tak jak u ciebie kurtwi śpiworki bluzy czekaja na pranie ale mam pogode marna wiec czekam na słoneczko:happy:

 
porannakawa - no wózek super - uwielbiam takie jasne wykończenie, ja też zamówiłam beżowy - choć wolałabym biały, jak Ty masz, ale niestety w moim modelu w eco skórze nie mieli... ciekawe czy wszystkie nowe wózki tak śmierdzą? Dowiem się pewnie już niedługo sama :-)
Dołączam do pytania Gosi25 - czy pierzecie pokrowce wózka? W sensie - pokrycie materacyka, bpczki etc? Wiem, że w moim modelu jest wszystko wypinane na suwak i jestem w stanie to zrobić - ale czy trzeba? I tak w sumie będzie spał w kombinezonie w zimę, a potem i tak położę na materacyk flanelkę i pewnie jakiś kocyk, a potem samą flanelkę... sama już nie wiem...
Jakbym miała używany to na pewno bym wyprała , a tak mam dylemat.

kreatorka - no pokaźny zbiór ubranek :tak:- moje na razie w 4 reklamówkach jeszcze leżą i czekają na pranie... hmm... zaczęłam się zastanawiać czy mi się wszystkie zmieszczą do komody... na szczęście mam cały regalik jeszcze w garderobie przeznaczony dla malucha, ale dojdą jeszcze pieluchy, ręczniki, pościel i kocyki też trzeba gdzies trzymać...
 
Quchasia, poduszki na początku nie będę używała. Otulę pewnie kocykiem, albo do śpiworka wsadzę, może w beciku. Bo jednak taki Malutek to owinięty lubi być. Ale jak się kupuje pościel to od razu cały komplet, a poduszka może kilka miesięcy poczekać zapakowana w szafie :tak:.
Szkrabek, ja szczęśliwie używam mało zapachowego mydła naturalnego, antyperspirant bezzapachowy, więc w sumie dla mnie to będzie normalne. Ale chyba wiadomo, że mama nie będzie się perfumować czy psikać pachnącym dezodorantem przy takim Maluszku :-). Czy może tylko dla mnie to takie normalne...? :eek:
Porannakawa, śliczny wózek :tak:. Taki leciutki wizualnie przez te kolory. Bardzo ładny.
 
Hej, dziewuszki :)

Ale pędzicie z zakupami, ja to nie mam nic rawie, oprócz smoczków, butelek, kilku pieluszek i ciuszków :))

Zdziwiło mnie, co dziewczyny pisały o FRIDA - dla mnie to genialny wynalazek, przy trójce się sprawdził :D Za to katarek wydaje mi się kosmicznie dziwnym wynalazkiem i na pewno by mi się nie chciało co chwilę odkurzacza wyciągać, jakby dziecko miało katar. Dopóki dziecko nie nauczyło się smarkać noska (ok 1,5-2l) sprawdzała się Frida, i wszystkim moim znajomym też :D Także pierwszy raz się spotykam, że komuś się nie sprawdziło ;) Chyba że kogoś razi wciąganie gluta - mnie nie ;))))

Boskie wózki! Mura jest MEGA, Domi-Polka :)) Kiedyś chorowałam strasznie na nią :))

Co do pościeli - ja nie używam na początku, ale zaopatrzę się w rożek / kołderkę z minky - to takie uniwersalne rozwiązanie, miękkie i cieplutkie, szybko schnie. Sama uszyję :D

Och jakbym chciała już układać wszystko.. mam upatrzone mebelki już i choruję strasznie ;) https://muzpony.com.pl/produkt,2,2212-pinio_moon_lozeczko_140x70_cm.html

No ale niestety, nadal nie mam gdzie… :(
 
reklama
Cześć wszystkim :)

Porannakawa super bryka :) też mi się wydaje, że możesz wózek wywietrzyć. Ja z racji tego, że mam wózek używany to prałam te części zdejmowane, ale też uważam, że Maluszki bezpośredniego kontaktu z samym wózkiem mieć nie będą właśnie przez to, że zima, będą śpiworki, kombinezoniki itd,...

Kreatorka woow :) sporo tych ciuszków

My dziś byliśmy w meblowym, zamówiliśmy szafę i regał do pokoiku Malucha, mam nadzieję, że najpóźniej za miesiąc też będę mogła już ciuszki chować do szafek:) W innym sklepie zamówiliśmy też łóżeczko, zdecydowaliśmy się na proste sosnowe łóżeczko z szufladą i wyjmowanymi szczebelkami. Niestety nie mam jak pokazać wam zdjęcia :( Teraz rozpoczynam poszukiwanie materaca. A z takich drobiazgów to jeszcze trochę mam do zakupienia - a to dla siebie koszule do szpitala, dla Malucha butlę, nożyczki, szczotkę, pościel, jeszcze jeden kocyk i kosmetyki i pewnie jeszcze parę rzeczy, które już teraz do głowy mi nie przychodzą.

Jeśli chodzi o takie kosmetyki, to sama też raczej używam naturalnych zapachow dezodorantów. Perfum raczej przy maluszku też stosować nie będę, zresztą nawet teraz jak nie wychodzę do pracy to nie czuję potrzeby żeby się nimi psikać :)
 
Do góry