reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mamy i maleństwa

Hej dziewczynki ;) postanowiłam trochę odświeżyć ten wątek ;) póki co za rzeczami dla maluszka rozglądam się jedynie w necie, obawiam się, że przy bezpośrednim kontakcie mogłoby się zakończyć zakupami zbyt szybkimi, więc z tym czekam gdzieś tak do września :)

Jeśli chodzi o mnie chciałam już teraz rozpocząć walkę z ewentualnymi rozstępami i po rozmowie z koleżankami zakupiłam sobie zwykłą oliwkę do ciała. Jak się okazało błędem było to, że nie wczytałam się w skład i cóż wybrałam tą z "jonsona", a tam parafina, która raczej uniemożliwia nawilżenie skóry. Wnikliwiej weszłam w temat i postanowiłam zakupić sobie zamiast tej oliwki olej kokosowy. Jeśli chodzi o cenę to tak naprawdę jest zbliżona, a myślę, że ten drugi wybór będzie jednak lepszy dla mojego ciała ;)

Kolejna rzecz, na którą sobie pozwoliłam to dzienniczek ciąży ;) można go znaleźć na allegro. Chociaż parę tyg ciąży już za mną to pomyślałam, że kiedyś to będzie na pewno świetna pamiątka, bo w taki dzienniczek ma służyć zarówno jako pamiętnik jak i kalendarz.

To tyle, pozdrawiam Was wszystkie :)
 
reklama
Agak ja używam oliwki z rosmana BabyDream. Ładnie nawilża skórę i narazie przy niej zostane.
Ja miałam też się wstrzymać z zakupami ale dostałam właśnie 2 kartony ubranek i nie mogę się napatrzeć na te maleńkie cuda:) i te miniaturowe sukieneczki :) eh ale niestety polowa pewnie nie będzie pasować bo jak tu chłopcu założyć sukieneczki albo dziewczynce ciuszki w autka itd :)zastanawiam się nad jakąś wymianą pod koniec ciąży jak już będę pewna co do płci. W razie jak by któraś też miała po jakimś dzieciaczku ciuszki i chciała się wymienić to ja chętnie :)
 
Olcia ja mam ciuchy po dwóch chłopcach więc może było by fajnie. Mam też koleżankę w warszawie która ma rocznego chłopca i we wrześniu rodzi dziewczynkę...
 
Drogie Mamy grudniowe :)

ze względu na porę zimową, chyba powinnyśmy się zaopatrzyć w jakiś porządny kombinezon dla maluszka (wizyta u lekarza, wyjazd czy nawet pierwszy spacer). W 51015 są teraz fajne wyprzedaże, oczywiście kombinezon, który wczoraj mi się podobał już poszedł :no: ale zostały jeszcze chyba z trzy inne, w tym: KOMBINEZON NIEMOWLĘCY 5A2709. / Kurtki / Niemowlak 0 - 2 lat / SALE Sprawdź - sklep 5.10.15

powiedzcie mi MAMY doświadczone, jak szybko dziecko rośnie? Skoro rodzę na początku grudnia, dziecko może mieć od 52 do 57 cm (taka jest średnia w mojej i męża rodzinie), jak szybko kombinezon na 62 cm będzie dobry? Czy jest sens kupować większy na 3 miesiące?
 
OlaSzy ja zbyt doswiadczona nie jestem ale ta srednia w rodzinie nie jest reguła. Moja kuzynka urodziła teraz w styczniu córeczkę która miała 60 cm... i dużo ubranek musiała nowych porozdawać bo jej dziecko bylo za duze:) Ja planuje kupić wiekszy kombinezon bo dziecko i tak leży ciągle w wózku więc będzie jak śpiworek :)
 
OlaSzy, zakładasz że urodzisz takiego malutka w terminie? No to szacun :-D. Na ta chwilę i tak kupiłabym większy rozmiar (68/74) żeby skorzystać z promocji, bo nawet jeśli faktycznie urodzi się do 60cm to po dwóch miesiącach już parę centymetrów dojdzie, i większy kombinezon się przyda. Trzeba też brać pod uwagę to, że jednak producenci te rozmiarówki maja różne i każdy po swojemu zrobi np. taki 68. Ja przy Tymku ciuchy zmieniałam średnio co 1,5 miesiąca na początku.
 
Ostatnia edycja:
Zgadzam sie co do kombinezona ze minimum 68 lub duze 62 (zazwyczaj w sklepach firmowych jak smyk sa wieksze rozmiary tj. 74 jest jak 80 w zwyklych typu real).
Ja mam kombinezon po synu siostry co prawda chlopiecy misia Yogi ale nie bede kupowala nowego.
Za to wczoraj dokonalam pierwszego zakupu ciazowego (nie liczac kremu na rozstepy) spodni jeans. Na allegro. Pierwszy raz wygralam licytacje! naprawde fajne spodnie kupilam za 15 zl plus przesylka 10 zl czyli 25. Teraz sa odrobine za duze ale mysle 2 mce i beda jak znalazl. (Teraz sie mieszcze w mohe zwykle tylko guzik na gumce nosze). Tak sie najaralam na licytacje ze drugie sobie kupilam tez wygralam licytacje za 10.50 plus przesylka az 15 zl wiec tez 25 !. Nie wiem jak wygladaha ale jestem dobrej nadzieji. Zaraz bluzki ide ogladac wciaga ta licytacja strasznie.
 
Olaszy pewno kupilabym kombinezon 68, 74 moze byc zaduzy na początek ale dzieci bardzo szybko rosna, tylko ze to tez kwestia ze rozmiar rozmiarowi nie równy,
 
Dziewczyny a jak z wózkami? dla mnie temat zmora:( macie coś godnego polecenia w rozsądnej cenie:)?
 
reklama
dzag82 - chciałabym urodzić w terminie, idealnie mi się wtedy ułoży termin urlopu, aby po nowym roku móc i tak wykonywać chociaż znikomą część obowiązków i nadzorować pracowników. Taka ze mnie marzycielka:-D
Nie no, zakładam, że i tak urodzę wcześniej - termin niby na 14.12, ale moje dziewczę jak na razie szybko rośnie więc może nie będzie chciała długo siedzieć u mamy - te 2 tygodnie przed jej pozwalam na wyjście;-)

Dziękuję dziewczyny za rady odnośnie kombinezonu! Cena jest tak dobra, że chyba kupię po prostu dwa - jeden na 62 drugi na 74 , najwyżej ten pierwszy sprzedam na allegro po cenie, jaka jest w 5-10-15.
AlfaBeta - a jakie kremy kupiłaś? Ja się skusiłam na "MUSTELA" - na rozstępy i piersi. Co prawda cena mnie początkowo powaliła (ponad 120 zł za jedną tubkę), ale pani w aptece powiedziała, że sama też wybrałaby tę firmę zamiast Palmers, bo zapach jest neutralny i ogólnie kosmetyki bardzo wydajne (2-3 miesiące na jednym opakowaniu). Kupiłam też jeansy z gumną w H&M - REWELACJA! Chyba i po ciąży będę w takich chodzić:-)

quchasia - rozsądna cena - tzn? :) Chcesz 3 w 1 ? Sprawdź x-lander, chicco jeżeli szukasz czegoś w niższej cenie niż średnia krajowa. Ale też postaraj się dostosować koła do podłoża, po którym będziesz spacerować. Jak ulice i chodniki to nie musisz się specjalnie przejmować, jak las, nierówności etc, to pompowane i możliwie największe. Tak mi w sklepie mówili. Ja teraz jestem na etapie czytania o teutoni, hartan i stokke. Na pewno kupię jeden z tych.
 
Do góry