reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Malucha i Mamy :)

ja to nie mam pojęcia co dokładnie trzeba kupić..macie może listę potrzebnych rzeczy, mam na myśli zwłaszcza takie kosmetyczne rzeczy, jaka butelka najlepsza itp. no i co mi jest potrzebne do porodu, bo tego też nie wiem:sorry:
 
reklama
Juz pisalysmy wczesniej swoje listy :)

to moja


* pampersy nr1(2szt) +1szt. nr2
* chusteczki Pampers x3
* Sudocrem
* masci na sutki nie uzywalam bo zadnych problemow nie mialam
* sól fizjologiczna + w sprayu z otrivin
*pompka do nosa NUK (nie gruszka, tylko taka co mozna umyc i zmienic koncowke)
* płynu do kapieli nie uzywalam pierwsze 6msc
* zamiast balsamu oliwka bambino lub jonhson baby
* krem do buźki (Bambino)
* proszek do prania dzieciecy (tylko na pierwsze pranie, pozniej wg mnie dobrze dziecko przyzwyczajac do normalnego)
* zamiast obcinaczek do pazurkow lepsze wg mnie sa nozyczki z zaokraglona koncowka
* do pepuszka nie uzywalam nic ( jestem zdania ze powinno sie normalnie go moczyc podczas kapieli , jedynie pampersa podwijac i sam odpadnie jak przyjdzie czas, u nas po 4dniach)
*grzebyk dzieciecy (jesli dziecko faktycznie urodzi sie z dluzszymi wloskami to szczotka z miekkim wlosiem ciezko rozczesac, no albo urodzi sie lysolek jak moja mala ktora jeszcze nie byla czesana )
* pieluchy tetrowe 15szt.
* 2smoczki MAM
* butelki Avent natural
*szczotka do butelek +plyn do mycia
* ręcznik normalne duze miekkie (tymi z kapturkami czasem ciezko owinac ale dziecko)
* wanienka pod przewijakiem na stojaku (taka mamy dla Michelle i sie swietnie sprawdza, po kapieli jednym ruchem przykrywam przewijakiem i jest wszytsko w jednym miejscu, pod spodem pampersy i kosmetyki)


* łóżeczko (zwykle ze szczebelkami)
* materac (gryka-pianka-kokos)
* wózek z folia przeciwdeszczowa, oslona na owady, parasolka, torba
* fotelik (mamy po corce)
* śpiworek (mamy po corce)
* kocyk welniany x2 plus 1 z mikrofibry
* rożek (uzywalismy tylko 2tyg przy corce)
* pościel x2
* wypełnienie (kołderka+ poduszka ktora daje pod marerac)


* body krótki rękaw rozm. 56 (5szt.)
* body długi rękaw rozm. 56 (10 szt.)
* body krótki rękaw 62 (5szt.)
* body długi rękaw 62 (10 szt.)
* pajace bawełniane do spania 56 (3-4szt.)
* pajace bawełniane do spania 62 (3-4szt.)
* grubsze pajace (welur itp.) 56 (5 szt.)
* grubsze pajace 62 (2-3 szt.)
* bluzeczki długi rękaw 56 (5-6szt.)
* bluzeczki długi rękaw 62 (5-6 szt.)
* sweterki, bluzy rozm. 56 (2-3 szt.)
* sweterki, bluzy rozm. 62 (5 szt.)
* spodenki rozm. 56 (2-3 szt.)
* spodenki rozm. 62 (5-6 szt.)
* dres rozm. 56 (1szt.)
* dres rozm.62 (2szt.)
* ogrodniczki rozm.62 1szt.
* rajstopy 56 (5szt.)
* rajstopy 62 (5szt)
* skarpetki (10 szt.)
* paputki, buciki (2-3 szt.)
* kombinezon 56-62
* czapeczka grubsza + rekawiczki (1-2 szt.)
* czapeczka bawełniana (2 szt.)


* wkładki laktacyjne (johnson)
* laktator elektryczny Avent
* kosmetyki (dobry zel do higieny intymnej )
*pospaski maxi (bella)
* biustonosz do karmienia lub z łatwym dostępem x2-3
*bluzki z latwym odstepem do piersi
*Komoda na ubranka
*Ochraniacz dookola lozeczka
*Wygodny fotel/krzeslo do karmienia, u mnie sie sprawdzil fotel bujany
* cos gdzie dziecko bedzie spac w salonie pierwsze tygodnie (kolyska, kosz)

(jesli w szpitalu nie daja) to trzeba sie tez a zaopatrzyc w podklady poporodowe , majtki jednorazowe, koszule/pizame, klapki
 
Jejku, ja poza darowanymi ciuszkami i chusteczkami nawilzanymi nie mam nic! powoli zaczynam mieć panikę :D dziękuję za listę, przyda się. :)

 
Aneta pocieszylas mnie po twojej ubrankowej liście już wiem że jednak za dużo nie mam:p muszę policzyć ile tego jest
 
Ostatnia edycja:
kamaa i secreto dziewczyny bez paniki, to co Aneta napisała, to jest wyprawka super wypasiona jak dla mnie... połowa tych rzeczy jak dla mnie nie jest niezbędna (chodzi mi o ubranka). Na przykład mi się nie przydały żadne bluzki na krótki ani na długi rękaw bo się maleństwu podwijały i plecki na wierzchu na dodatek się marszczyły i mała miała odgniecione ciałko. w to miejsce lepiej kupić bodziaki. Grubsze pajacyki służyły mi wyłącznie na wyjścia więc po jednej sztuce z każdego rozmiaru wystarczyło plus po komplecie dresików. Żadnych sukienek ani spodenków jeansowych, a jeśli już to tylko takie co w pasie mają gumę i są miękkie. Rajstopki jak dla mnie 2 pary to świat. za to kupiłabym więcej pajacyków do spania, żeby nie robić prania co kilka dni. Paputki jak dla mnie to niewypał bo zaraz są zciągnięte, skarpetki się lepiej trzymają. A jeżeli którąs by pokusiło na śpiochy to zwróćcie uwagę żeby były rozpinane w kroku, nie trzeba całych zdejmować do przewijania. kombinezon wystarczy na wiosnę taki polarowy, nie taki jak na zimę, rozmiar 62. można pod spód założyć dresik a jak będzie bardzo zimno to jeszcze kocykiem przykryć... pozdrawiam, mam nadzieję że trochę pomogłam
 
Podpisuję się pod Madziarką :)
U nas się przydawały:
* body krótkie/długie
* pajac/śpiochy (pajac zakładamy na krótki rękaw bodziaka, śpiochy na długi)
* półśpiochy (czyli spodenki z gumką w pasie i stópkami)
* ewentualnie dresy/miękkie spodnie + skarpetki, ale to w większych rozmiarach, od 68
* rajtuzy dopiero przy raczkowaniu (u Anieli raczej w wersji - leginsy/getry)

* kombinezon na zimę i na jesień
* czapka na zimę i jesień
* paputki ocieplane dopiero jak się skończy sezon na kombinezony, bo one mają stópki swoje

Żadnych kaftaników, koszulek, koszul, sukieneczek, ogrodniczków itp. To się podwija, roluje, ogrodniczki mają zapięcia z przodu i jak dziecko śpi na brzuchu to mu niewygodnie (spałyście kiedyś w ogrodniczkach??).

No i nie mieliśmy specjalnych piżam. Ponieważ ciuchy były zawsze wygodne i miękkie, to po myciu dzieci były ubierane w nowe ubranka, w których spały i chodziły (tzn. leżały ;)) cały kolejny dzień. No chyba że się coś pobrudziło w międzyczasie.
Dopiero starsze dostały piżamy.
 
Madziarka ma racje. Można spisać te listę, ale później przeanalizować ja i wykreślić, to co jest zbędne. Od Ewy86 (przepraszam jak liczbę w nicku pomyliłam) mam fajna wyprawkę. Opisane jest wszystko co trzeba i do tego jest komentarz. Ja myślę, ze kupie podstawowa ilość tych rzeczy, a jak mi czegoś zabraknie, to będzie można szybko pojechać i kupic, ale to dla osób które maja na to możliwości. Mi sie wydaje, ze niektore ubranka sa zbedne. Ale Aneta dziekuje, nie krytykuje tego:) tu jest moja lista
-wozek
-lozeczko kto jakie preferuje
- fotelik samochodowy, jesli nie ma w zestawie z wozkiem
- 2 przescieradla na materac do lozeczka
-kolderka + poszewki na zmiane
-2x kocyk, jeden lzejszy, drugi cieplejszy-
5x body-
5x pajacyki-
3x cieplejsze sweterki
-3x czapeczki, dwie zwykle cienkie i jedna grubsza na wyjscia
-skarpetki,
-rajtuzki, jak dla mnie jedne lub dwie
-rekawiczki niedrapki
-kombinezon polarowy. Nie przyda sie taki gruby zimowy, lepiej jesienny, polarowy
-rozek

*pampersy newborny
*10x pieluchy tetrowe
*4x pieluchy flanelowe
*2x recznik, niekoniecznie z rozkiem
*smoczek uspakajajacy
*2x duza butelka (250 ml) do karmienia
*2x mala butelka (150 ml) do herbatki

-wanienka do kapieli
-termometr do ciala
-jalowe gaziki i spirytus 70% do pepka
-waciki bawelniane do przemywania oczu i buzi
-roztwor soli fizjologicznej do noska
-aspirator do nosa, lub gruszka. Ja mam aspirator
-hipoalergiczny proszek do prania, na poczatek
-nozyczki do obcinania paznokci z zaokraglonymi koncowkami
-miekka szczotka do wlosow, mozna zakupoc po porodzie, nie kazde dziecko ma wloski od urodzenia
-lagodny plyn, lub mydelko do mycia
-oliwka pielegnacyjna
-krem na odparzenia, slynny sudocrem. Ale tylko na odparzenia, by czesto go nie uzywac
-krem ochronny z filtrem
-chusteczki nawilzajace

Ja kieruje sie ta lista. Mi na przyklad przewijak bedzie zbedny, mam za wysoka komode, a na lozku tez mozna przebierac dziecko. Mysle ze lista jest podstawowa i wystarczajaca :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry