reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maleństw i ich mamusiek

hmm... rzeczywiście świetne; i można pchać. Ja mam już sanki niestety, więc nic nie wykombinuje, żeby kupić następne, tym bardziej, że to w naszym wypadku koszta niepotrzebne by były ;] Dostaliśmy w tamtym roku, też z oparciem, tylko chyba troszkę mniejsze i bardziej 'zwykłe', drewniane. Na parę razy będzie jak znalazł, bo to w sumie prawda, że we Wrocławiu o śnieg trudniej. Zawsze, jak zimą stąd wyjeżdżamy, to nagle nas tony śniegu zaskakują, a tutaj ledwo co, a jak już, to zaraz odśnieżone.
 
reklama
Kropa widziałam i macałam śniegowce demar, inny model niż chciałam, ale myślę, ze podeszwy mają takie same. Są faktycznie bardzo sztywne, więc z chodzeniem może być ciężko. Na plus jest to, że mają naprawdę grubą warstwę owczej wełny w środku. Więc do wózka, czy na krótki spacer byłyby super. Nie mierzyłam małej, bo nie miałam czasu. Może je kupię jako butki zapasowe.


A na razie zakupiliśmy kozaki elefanten r.22 (teraz ma 20, ale lada moment przesiadka na 21) + półbuty do chodzenia r.21 (bardzo elastyczny spód). Te kozaczki też mają owczą wełnę w środku no i podeszwa jest w miarę elastyczna.
półbuty dziecięce - Marki - DEICHMANN
kozaki dziecięce - Marki - DEICHMANN

Mamy już dwa kombinezony (jedno i dwuczęściowy) dwie czapy z szalikami i kilka par rękawiczek.
Zima może przychodzić:-)
 
nef-oj od razu 22?myslisz ze nozka jej az o 2 nr skoczy?moja nosi 20-21 i jak juz sie zdecyduje kupic to tak by byly dobre na teraz.Akurat wczoraj poszlam buty ogladac.Chcialam kupic cos wyzszego,kozaczki ze skorki moze ale jakos nic konkretnego nie wpadlo mi w oko:( Poza tym nadal szokuja mnie ceny.Kozaczki owe kosztuja tak w granicach 80-90 e.Poki co machnelam reka ,niech lazi w czym ma,nie bede kupowala na sile a pozniej sie zobaczy.ze sniegowcami to juz w ogole czekam na zime bo wtedy bede wiedziala na pewno ze sa dobre i ze mala moze sie w nich poruszac.To samo jesli chodzi o kombinezon.
Najpierw kurtke puchowa zakupic trzeba.Juz przesiadla sie na cieplejsze ale na taka naprawde zime jeszcze nie mam.No ale za to czape i szalik w koncu nabylam:)
 
kropa a te z decathlonu mają elastyczną podeszwę?
Też o nich myślałam, ale one mają gumowany dół buta i wydaje mi się, że też mogą być sztywne. Tym bardziej, że macałam jeszcze śniegowce w smyku i również były bardzo sztywne.
Niestety decathlon jest pod miastem, niby blisko, ale zawsze jakoś nie po drodze...:cool2:

eijf 22, bo już teraz lada moment wskoczy w 21, a potrzebuję mieć luz na grubą skarpetkę. A te rozmiary idą tylko co 0,5 cm. Poza tym mała przymierzała te kozaki i już teraz daje rade w nich chodzić.
Inna mama, trochę starszego dziecka też brała 2 rozm. większe. Ja to się nawet zastanawiam nad 23 (bo to by było faktycznie 2 rozm. większe) ale w tych już się potykała.

Za to odkryłam, że moja mała modnisia uwielbia przymierzanie butów. Jak tylko zobaczyła, że oglądam buciki, od razu zaczęła swoje ściągać:-D
 
Nef-moim zdaniem kupowanie butów o dwa nr za duże to przesada.
Moja tez lubi się ubierać.w sklepach dzielnie wyciąga rączki do kurteczek,sweterkow.nawet czapka nie jest już taka straszna.ostatnio tez sciagla sobie buty i zaczęła zakładać te które tam stały.tylko do okularów przeciwslonecznych przekonać się nie moze
 
Nef, nie miałam ich jeszcze w ręku, więc nie wiem - ale Decathlona mam blisko, to może w tygodniu jakoś z nim po pracy podjadę i obmacam :) Obejrzałam za to takie:
Śniegowce 1Z2106 - Obuwie - kategoria - Chłopiec 2-7 lat - sklep internetowy 5.10.15.
i wersja girl:
Śniegowce 3Z2107 - Obuwie - kategoria - Dziewczynka 2-7 lat - sklep internetowy 5.10.15.
i są giętkie jak adidaski, więc jedyne co mnie kusi w tych z Decathlonu to cena - i tylko dlatego je sprawdzę, inaczej bez zastanowienia brałabym te z 5-10-15 :)
Numeracja zaczyna się niby od 24, ale strasznie małe to 24...
 
reklama
ee,mnie sie osobiscie tamte bardziej podobaly.no nic ja sobie bede szukac dalej,ale do zimy jeszcze troche czasu.poki co jakies fajne kozaczki do chodzenia chce.tzn nie ja bo mam ale dla malej;)
 
Do góry