reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo-Wyprawkowy:)

reklama
Generalnie zasada jest taka,że puki maluch nie biega sam trzeba go ubrać jedna warstwę cieplej niż samą siebie,aby nie zmarzł.My w ruchu to nam ciepło a maluszek tylko leży i głównie śpi więc warstwa więcej jest ok.
Malucha w ruchu np na sanki czy do biegania po parku ubieramy tak jak siebie.
Jak jest ciepło np 20 stopni wiadomo body krótki rękaw i cieńki pajac czy jakiś lekki dresik i skarpetusie no i bawełniana czapusia starczy do tego kocyk do zakrycia.
W miarę jak temperatura spada trzeba ubierac maluszka na cebulkę dokładając kolejne warstwy np jesienią bodziak pajac (ew.kaftanik i śpioszki bądź rajtuzki ) do tego jakiś sweterek czy bluza kurteczka cieńka i spodenki np dresowe lub jeansiki lub ciepły polarkowy pajac cieplejsza np z grubszej bawełny czapunia chustka do szyi i kocyk do okrycia
Zimą to podobnie, ale polarkowy pajac zamieniamy na gruby zimowy kombinezon a czapkę na np polarkową do tego szalik i rękawiczki.
Wszystko zależy też od dziecka czy jest zmarźluchem czy nie.
Czy dziecku nie jest za ciepło sprawdzamy na karku jeżeli jest zimny należy coś ubrac jeszcze jeżeli jest mokry spocony nalezy no rozpiąć kurteczkę czy kombinezon.
Moim zdaniem lepiej jak dziecko troszku zmarznie, niż jak ma być przegrzane.
Polecam kilka artykułów o tej tematyce.
Noworodek: Pierwszy jesienny spacer - Noworodek- Rodzice.pl
Jak ubierać malucha
Idziemy na spacer! :: Ciążowy.pl
Na wyjście ze szpitala np połowa września ja bym ubrała maluszka w skarpetusie cieńką czapeczkę body pajac cieńki, kombinezon z polarku z kapturkiem na głowę zakryła kocykiem i wsadziła do nosidła no i do autka :)
O jaki mądry post, przeczytam go kilka razy, dzięki wielkie, nie ma to jak mądre rady doświadczonej mamy

Jeśli chodzi o łóżeczko to też chciałabym z szufladą ale tak by była ona zakryta. D
 
DZIEKUJE BARDZO:))))
oczywiscie Pysi i innym dziewczynom rowniez!widze, ze nie tylko ja mam takie dylematy:)super wyjasnienie na temat ubierania dzidziusia, chyba to sobie wydrukuje i na sciane powiesze!bo widzicie, my takie sierotki nic nie wiemy?
jak dobrze, ze sa z nami doswiadczone Mamuski!

Monia, piekne to lozeczko!ciekawe ile moze kosztowac przesylka za granice?jest boskie!
 
Ja ostatnio kupiłam prześcieradełko frotte różowe bo nie mogłam się powstrzymać:-) poprzednim razem kupiłam takie podgumowane ale zdecydowanie odradzam, wydaje mi się że ono nie przepuszcza powietrza i jakieś takie wszystko zawilgocone jest potem!
Na początku myślałam ,że jest lepsze bo jak pampek przecieknie to materacyk nie przemoknie ale żadna taka sytuacja nie miała miejsca, pampki nie przeciekają ewentualnie maluch może się sfajtać, aż po pachy :-Dale wystarczy zmienić bodziaka i śpioszki!!:tak::-p
 
Pysia lepiej bym tego nie napisala. Poprostu super opis ubierania dzieci.
ja lubię takie kolorki
jak maleńka w różu albo fiolecie wystąpi już się wózeczek rozjaśni;-)
Ja tez uwielbiam takie kolorki, wozek chcialam wlasciwie calkiem czarny ale jest troche z szarym. U mnie rozjasnia go blekity i zielenie.
 
ja to raczej będę komletować wyprawkę w kolorze zieleni bo uważam że każde dziecko słodko wygląda w zielonym, no i granatowy do tego :-)
 
PAti i monia gryc może wam sie przyda ten link tylko musicie śledzić MAXI COSI MURA 3,KOLEKCJA 2009,Roasted Brown!!! (1048040628) - Aukcje internetowe Allegro

co do łóżeczka jeszcze nie kupiłąm ale mam typ nr 1 Drewex Łóżeczko Mały Miś Safari szuflada (1034254795) - Aukcje internetowe Allegro no chyba że któraś bedzie mi je odradzać to wtedy bede szukac innego
a co do wózka też już wybrałam, tylko musze jeszcze gdzies go na zywo zobaczyc a moze ktoras widziala juz taki i moze opinie dac? GONDOLA-SPACER ESPIRO ATLANTIC -WIELKA PROMOCJA !! (962331089) - Aukcje internetowe Allegro
 
reklama
Generalnie zasada jest taka,że puki maluch nie biega sam trzeba go ubrać jedna warstwę cieplej niż samą siebie,aby nie zmarzł.My w ruchu to nam ciepło a maluszek tylko leży i głównie śpi więc warstwa więcej jest ok.
Malucha w ruchu np na sanki czy do biegania po parku ubieramy tak jak siebie.
Jak jest ciepło np 20 stopni wiadomo body krótki rękaw i cieńki pajac czy jakiś lekki dresik i skarpetusie no i bawełniana czapusia starczy do tego kocyk do zakrycia.
W miarę jak temperatura spada trzeba ubierac maluszka na cebulkę dokładając kolejne warstwy np jesienią bodziak pajac (ew.kaftanik i śpioszki bądź rajtuzki ) do tego jakiś sweterek czy bluza kurteczka cieńka i spodenki np dresowe lub jeansiki lub ciepły polarkowy pajac cieplejsza np z grubszej bawełny czapunia chustka do szyi i kocyk do okrycia
Zimą to podobnie, ale polarkowy pajac zamieniamy na gruby zimowy kombinezon a czapkę na np polarkową do tego szalik i rękawiczki.
Wszystko zależy też od dziecka czy jest zmarźluchem czy nie.
Czy dziecku nie jest za ciepło sprawdzamy na karku jeżeli jest zimny należy coś ubrac jeszcze jeżeli jest mokry spocony nalezy no rozpiąć kurteczkę czy kombinezon.
Moim zdaniem lepiej jak dziecko troszku zmarznie, niż jak ma być przegrzane.
Polecam kilka artykułów o tej tematyce.
Noworodek: Pierwszy jesienny spacer - Noworodek- Rodzice.pl
Jak ubierać malucha
Idziemy na spacer! :: Ciążowy.pl
Na wyjście ze szpitala np połowa września ja bym ubrała maluszka w skarpetusie cieńką czapeczkę body pajac cieńki, kombinezon z polarku z kapturkiem na głowę zakryła kocykiem i wsadziła do nosidła no i do autka :)

Rewelacyjne jest to co napisałaś :D Dla takiego laika jak ja to istne kompendium wiedzy :-) Dziękuję :happy2:

Ja ostatnio kupiłam prześcieradełko frotte różowe bo nie mogłam się powstrzymać:-) poprzednim razem kupiłam takie podgumowane ale zdecydowanie odradzam, wydaje mi się że ono nie przepuszcza powietrza i jakieś takie wszystko zawilgocone jest potem!
Na początku myślałam ,że jest lepsze bo jak pampek przecieknie to materacyk nie przemoknie ale żadna taka sytuacja nie miała miejsca, pampki nie przeciekają ewentualnie maluch może się sfajtać, aż po pachy :-Dale wystarczy zmienić bodziaka i śpioszki!!:tak::-p

To też dla mnie cenna uwaga. Kupie w takim razie zwykłe prześcieradełka :)

Jak tylko uporam się z prasowaniem to porobię zdjęcia moich nowych ciuszków dla synusia :-) Ale będą jaja jak jednak córcia będzie :-D
 
Do góry