reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo-Wyprawkowy:)

Mam pytanie
Monitor oddechu- kupujecie albo czy uzywałyście wczesniej ?
Ja sie zastanawiam bo chcemy kupic na pewno ale chyba wezme a allegro uzywany bo nówki stoja dośc wysoko cenowo przyznam
 
reklama
W pierwszej ciąży myśleliśmy o czymś takim, ale dużo poczytałam na ten temat i ponieważ nasze dziecko urodziło się o czasie, poród fizjologiczny i książkowy(może trochę długi- ale to nie jest problem medyczny),jakoś odrzuciliśmy, co nie znaczy, że nigdy jak spokojnie sobie spał nie sprawdzałam, czy na pewno oddycha;-);-);-)czytałam też, że niestety monitory oddechu lubią często robić fałszywe alarmy. Z tego, co wyczytałam to polecane są szczególnie wcześniaczkom i dzieciom z komplikacjami przy porodzie...ale bynajmniej specjalistą od tego nie jestem;-)
 
Mam pytanie
Monitor oddechu- kupujecie albo czy uzywałyście wczesniej ?
Ja sie zastanawiam bo chcemy kupic na pewno ale chyba wezme a allegro uzywany bo nówki stoja dośc wysoko cenowo przyznam

ja wśród moich znajomych mładych mam nie spotkałam się z używaniem monitora... może się przydaje ale mi raczej nie wydaje się niezbędny... przed porodem nie będę kupować a po porodzie skonsultuje to poprostu z lekarzem...
 
Calineczka nie podpowiem. Żadna z moich koleżanek nie miała monitora oddechu.
Dziewczyny ja myślę o zakupie poduszki Kojec w kształcie litery C. Bo jakoś ostatnio nie mogę się wygodnie ułożyć i przez to źle śpię.
Czy któraś z Was miała albo ma taką poduszkę?
 
Ja rozmawiałam z lekarzem i powiedział że monitor oddechu jest przydatny ale tylko i wyłącznie jak skonsultuje sie zakup z pediatrą po porodzie.
My też myśleliśmy o tym ale skoro mówią że jest rzadko kiedy są wskazania to chyba szkoda tyle kasy wydawać. Zobaczymy co powie pediatra na porodówce.

 
Dokładnie tak jest z tymi monitorami oddechowymi jak piszecie dziewczyny. Jesli dzieciątko jest urodzone o czasie, bez jakichś powaznych komplikacji , nie jest wcześniakiem, nie ma wskazań od neonatologa po porodzie, to faktycznie nie jest to rzecz aż tak niezbędna. A nasłuchiwanie oddechu maluszka to normalna sprawa, jak sie juz oswoisz z jego obecnoscia w łózeczku to nie będziesz się juz tak bała. Ja nie miałam , bo nie było potrzeby, oczywiście lekarza pytałam o to na porodówce przy wypisie i mi odradził, bo z dzieckiem wszystko OK było.
Z urządzeń tego typu przydała mi sie elektroniczna niania, bo mogłam spokojnie wyjsć do odleglejszego zakątka mieszkania (lub po prostu do łazienki) i wiedzialam co sie dzieje, przecież nie da się ciągle nad wózkiem czy łóżeczkiem wisieć. Bardzo sie przydało tez na wakacjach, wynajelismy duzy dom a sypialnie były na górze, więc spędzlaismy sobie milutko z małzem wieczór przy kominku, a niania w pogotowiu. Słychac było przez nią zarówno płacz maluszka jak i po prostu oddech podczas snu.
 
a z jakich firm macie te nianie bo też się nad tym zastanawiałam ale słyszalam że niektóre nie są dobre i nie słychać przez nie nic konkretnego
 
reklama
Ja mam cos takiego MBF 1213 , jest super w testach wypadl dobrze, malo promieniuje, jest cichy.
1853244-n[1].jpg
A co do poduszki to ja ja uzywalam do karmienia taka dluga w ksztalcie banana, ale teraz mam takie bole kregoslupa , ze zakupie jeszcze raz i sprobuje z nia spac.
 
Do góry