reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupki dla Mamy i dzidzi :)

Dorom moim zdaniem jest to drogi gadżet bez którego można się spokojnie obejść. :tak:Pewnie przydaje się w sytuacji kiedy dzidziorkowi nie chce się ruszać, a mama zaczyna się zamartwiać co się dzieje, ale można wówczas posłuchać serduszka zwykłym stetoskopem, albo przejść się do położnej która sprawdzi tętno.

Polecam natomiast inwestycję w monitor oddechu - mieliśmy pożyczony od znajomych i przydawał się, bo Czarek miał refluks żołądkowy i niejeden raz nam się dusił. Teraz myślę o kupnie monitora z dodatkową funkcją niani elektronicznej, bo maluszka zamierzam ulokować w jego własnym pokoju.

Co do piżamy z otworkami po bokach do karmienia - w 100% zgadzam się z opinią Mandarynki - rozwiązanie zupełnie nietrafione. Ja do mojej doszyłam guziki a i tak się rozwalała.
 
reklama
Szopka - to dzięki za informacje :-) Nie czuje jakiejs silnej potrzeby kupna tego detektora, pomyslalam po prostu ze jest to potrzebne :-) Musze się pochwalic, że ostatnio gdy byłam w C.H, kupiłam malutkie skarpetuszki dla niemowląt, i bluzeczke rozm.62 do kompleciku :-D Nie mogłam się powstrzymac zeby ich nie kupic :-)
 
Ja też się boje kupowac.. tylke że u mnie w rodzinie wierzy się w takie głupie przesądy, że przed narodzinami nie powinno się kupowac rzeczy dla Kruszynki (Tylko te do szpitala), ale musze się przyznac żę mam kilka ciuszków :-) Ale mam przykład w rodzinie - Kuzynka (28lat) stara się już długo o dziecko, i niestety ma problemy :-( A zbierała ciuszki np. od znajomych, sama też widząc śliczne buciki, czy skarpetuszki kupuje :-( Z nadzieją że zajdzie w ciąże :-(
 
Rozumiem wasze obawy, ale nie wyobrażam sobie od razu po wyjściu ze szpitala latanie po sklepach i kupowanie ciuszków, dopiero ich pranie i prasowanie :szok: I nie wyobrażam sobie pozostawienie tej przyjemności wyłącznie gustowi mojego męża :tak: Myślę, że w ostatnim trymestrze można już zacząć swobodnie kompletować wyprawkę. Mimo, że w sklepach zdaje się, że jest mnóstwo rzeczy, to potem jak czegoś szukacie konkretnego, to możecie trochę szukać. Pamiętam, że wtedy dużo latałam za kompletnie rozpinanymi body, niby były, ale często 1-2 sztuki na sklep. Znacznie łatwiejsze jest ubieranie niemowlaka dopóki nie siedzi.

Natomiast przesadą jest dla mnie kupowanie czegokolwiek dla dziecka lub zbieranie ciuszków od znajomych jeszcze zanim się zajdzie w ciążę, zwłaszcza gdy się ma problemy i długo nie można zajść.
 
Hejka, no ja z kolei w żadne przesądy nie wierzę, w poprzednich ciążach też szybko robiłam zakupy dzidziusiowe. Teraz już mi nic nie zostało po moich dziewczynkach oczywiście ale dużo już dostałam od rodzinki i znajomych. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie jedziemy już do sklepu wybrać konkretnie wózek i chyba już kupimy jak się na jakiś zdecydujemy, stopniowo trzeba wyposażyć dzidzię i siebie w potrzebne rzeczy, wolę to zrobić sama i teraz póki mi jeszcze lekko, nie mam zamiaru nikomu innemu oddawać tej przyjemności jaką jest wybieranie rzeczy dla dzidzi.
Potem zostanie nam tylko przyszykowanie naszej sypialni do zmian jak przyjdzie na świat dziecko tzn. malowanie, częściowe tapetowanie itp.
Pokoik dzidzi będziemy robić dopiero jak dzidzia skończy roczek, do tego czasu będzie spać u nas w sypialni.
 
ja jeszcze nic nie kupiłam, nie z przsądu, ale z ..... braku czasu :zawstydzona/y::zawstydzona/y:
dużo rzeczy mam po synku - ale chcę też kupić maluszkowi coś nowego - może od grudnia jak się dowiem jaka płeć - zupełnie głowy do tego nie mam:zawstydzona/y:
 
reklama
ja rowniez w przesady niewieze w pierwszej ciazy na poczatku 9miesiaca mialam wszystko i pokoik juz wyszykowany bo nigdy niewieadomo kiedy maluch zechce sie zjawic:) teraz tez juz zaczytam kompletowac:)
 
Do góry