reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakupki dla mamy i dla dzidziusia:-) + lista prezentów

Ulenka ja mam mala na przdnim siedzeniu, tak wiec mam lepszy widok na nia jak prowadze samochod niz jakby jechala z tylu. A nawet gdybym chciala to nie moge jej z tylu posadzic bo samochod mam kupiony na firme i nie ma siedzen z tylu :no:. W foteliku siedzi sie wysoko i mala widzi dobrze w bocznym oknie. Wiesz w Norwegii i ogolnie w Skandynawi foteliki tylem do kierunku jazdy polecane sa do 4 roku zycia ze wzgledow bezpieczenstwa. W razie wypadku kregi szyjne nie sa tak bardzo narazone jak we fotelikach przodem do kieruku jazdy. Mnie tez podobal sie ten tobi, i mysle ze to bardzo dobry fotelik :tak:. AniaSm ma fotelik z inym systemem zapinania, ktory tez jest pododbno bardzo bezpieczny, ale nie pamietam nazwy tego fotelika... chyba cybex czy jakos tak. Moze ci o nim Ania napisze.
Z fotelikami to zawsze jakis dylemat jest :baffled:
 
reklama
Ulenka ja mam mala na przdnim siedzeniu, tak wiec mam lepszy widok na nia jak prowadze samochod niz jakby jechala z tylu. A nawet gdybym chciala to nie moge jej z tylu posadzic bo samochod mam kupiony na firme i nie ma siedzen z tylu :no:. W foteliku siedzi sie wysoko i mala widzi dobrze w bocznym oknie. Wiesz w Norwegii i ogolnie w Skandynawi foteliki tylem do kierunku jazdy polecane sa do 4 roku zycia ze wzgledow bezpieczenstwa. W razie wypadku kregi szyjne nie sa tak bardzo narazone jak we fotelikach przodem do kieruku jazdy. Mnie tez podobal sie ten tobi, i mysle ze to bardzo dobry fotelik :tak:. AniaSm ma fotelik z inym systemem zapinania, ktory tez jest pododbno bardzo bezpieczny, ale nie pamietam nazwy tego fotelika... chyba cybex czy jakos tak. Moze ci o nim Ania napisze.
Z fotelikami to zawsze jakis dylemat jest :baffled:
Racja ... jak rozmawialam z panem od fotelików <w sklepie> mowil ze puki mozemy to powinnismy wozic tyłem w nosidełkach tych bo dziecko nie jest narazone na urazy tak jak w najlepszych zwykłych ;]
 
Ulenka my mamy Maxi cosi Mobi, to jest fotelik montowonay tylem do kierunku jazdy (takie sa najbezpieczniejsze).

No a jak to jest jak dziecko jest duze i mu nozki zwisaja??Jest dosc miejsca miedzy fotele, a oparciem? Moja ma 3 latka i na bank by jej sie nozki nie zmiescily bo by musiala je miec podkurczone, wogole watpie zeby sie w taki fotelik 4 latek zmiescil i jeszcze zeby mu bylo tam wygodnie. Nie neguje oczywiscie faktu ze taki tylem jest bezpieczniejszy.
A to jego sie nie da montowac przodem, tylko tylem?

Ulenka - ja bym jednak kupila taki do 18 kg bo sa bezpieczniejsze.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny jakie macie kolejne foteliki. Byłam zdecydowana na Maxi Cosi Tobi ale on jest do 18 kg i kurcze znowu zmieniać? Są jakiejś innych firm od 9-25, 9-36 kg. Jakie Wy macie?
A właśnie doczytałam ze najlepiej kupić kolejny 9-18 bo tylko taki będzie najbardziej bezpieczny i dopasowany. Tutaj jakaś dziewczynka kupiła Cybex 9-36 kg, to już nie wiem co o tym myśleć. Podjadę do Świata Dziecka i tam mi wszystko wyjaśnią ;D
A Wy dziewczynki jakie macie informacje?

Ja tez myślałam o Tobi ale dobrze, że nie kupiłam bo ta podstawa jest bardzo wysoka i dziecka nogi wypadałyby na zagłówku. Po dłuuuugim namyśle kupiłam Maxi Cosi Priori XP i jestem bardzo zadowolona. Najlepiej jednak fotelik przymierzyć do samochodu bo dopiero jak wstawiłam Priori to zrozumieliśmy, że Tobi byłby za wysoki. Co do wagi to jednak te do 18 kg sa lepiej przystosowane do naszych dzieci bo te do 36 sa z zapasem miejsca i jak dla mnie słabo podtrzymują dziecko. Najlepiej jednak poprzymierzać dziecko i wtedy wybrać. Oczywiście najpierw sprawdź foteliki, które Ci pasują jak wypadają w testach.
 
uleńka - moja Ela jak ważyła ok. 18 kg, zaczęła już jeździć na takim podwyższeniu z paskiem skracającym pas samochodu. Jest szczupła i mimo stosunkowo niskiej wagi miała tak długie nogi, że niewygodnie było w zabudowanym foteliku. Teraz ma 7 lat i waży 24 kg. Mój syn ma 12 lat i waży 36 kg, a od ponad roku jeżdzi już jak dorosły - nawet bez podwyższenia, a pas nie przechodzi mu przez szyję, ma 145 cm wzrostu..
Nie bardzo wiem po co byłby Ci fotelik do 36 kg :/
 
Dobra zdecydowałam się na fotelik 9-18 i moje typy to:
Maxi Cosi Tobi
Romer King Plus (bardzo sobie go chwalą, jest trochę szerszy niż Tobi i podobno łatwiejszy w montowaniu, co jest utrudnieniem kiedy ma się dwa autka i się przekłada)
Maxi Cosi Priori
Ja sobie Maxi Cosi te nosidełko co mamy teraz chwalę ale minusem jest tapicerka, mały się strasznie pocił w lato i podobno to też zarzucają w Tobi, chociaż mąż mówi ze w tobim nie ma już w środku steropianu.
Podjedziemy do Swiata Dziecka z małym poprzymierzamy pewnie do jednego autka (bo mamy jeden 5 drzwiowy, a drugi 3 drzwiowy) i wsadzimy do auta fotelik i małego.

DZIEWCZYNKI DZIĘKI!!!!!!!!
 
Z racji tego, ze u nas zacznie sie niedlugo sezon deszczowy i wietrzny, nie zawsze bedziemy mogly wyjsc na dwor i chcialabym malej urzadzic kacik zabaw, zeby mogla sie troche poruszac. Chce kupic taki mini namiocik z tunelikiem dla malych dzieci, cos takiego:
Pink Pop Up Tunnel & Tents : play tents & tunnels : Early Learning Centre UK Toy Shop

http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3498671/c_1/1|category_root|Nursery|14417537/c_2/3|cat_15701330|Baby+toys|14417556.htm?_$ja=tsid:11527|cc:|prd:3498671|cat:toys+%26+games+%3E+pre-school+toys+%3E+baby+toys

Co o tym myslicie? Miala ktoras cos takiego? Jak to zdaje egzamin?
 
reklama
Do góry