reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakupki dla mamy i dla dzidziusia:-) + lista prezentów

Milencia, ja bardzo często przestawiam meble i mam na to pewien sposób, zeby za duzo z nimi nie walczyć. Najpierw wszystkie sobie wymierzam i wymierzam dokładnie pokój. Na dużej kartce rysuje pokój (przyjmując np, że 1 kratka to 10cm) a na innej rysuję meble tzn prostokąty np tak samo przyjmując 1cmm=1 kratka i wycinam je. Potem sobie je dowolnie przestawiam na tym narysowanym pokoju i od razu wiem co się gdzie zmieści i co lepiej będzie wyglądać.
Bo jak zaczniesz walczyć z tą szafą raz w jedną raz w druga to padniesz
kilolek swietny pomysl :tak:chyba tak zrobie :happy: ja to sie obawiam ta szafe gdziekolwiek przestawic ale moj maz mowi ze chyba jednak sprubujemy ja inaczej ustawic :zawstydzona/y: wiec jak cos to on bedzie z nia walczyl :-D
 
reklama
Śmiejcie się z Oli, ale dziś byliśmy w "Askot" i kupiłam X-LANDERA XA
icon_smile.gif

Była promocja (głęboko-spacerowy)- koszt 1200 zł.
Nosidełko czyli zarazem fotelik do auta kupimy w necie, bo jest dużo taniej (Maxi-Cosi).
Można Maxi -Cosi zamontować na stelażu, także nie ma problemu.

Wybrałam kolor zielony i cieszę się jak głupia
icon_smile.gif

Mam już dość oglądania wózków i wciskania sobie na siłę, że może spodoba mi się inny.
Ten mi się od początku podobał, koniec i kropka
icon_biggrin.gif
Klamka zapadła hehe.


Ten model XA ma jednak spacerówkę rozkładaną na płasko (z czego bardzo się ucieszyłam).
Spacerówka jest tylko przodem do kierunku jazdy, ale jest okienko przez które będę dzidzię podglądać.

Moja mama oczywiście powiedziała, że strach by jej nie pozwolił kupować wózka tak wcześnie, ale co tam!
Nawet jakby co to będzie czekać w piwnicy na kolejne dziecko
icon_smile.gif


Ależ ze mnie napaleniec
icon_smile.gif
 
x-lander to dobry, choć może faktycznie trochę wczesny wybór ;) ale co tam, to przecież największa przyjemność dla nas teraz kupować coś z myślą o dzidziusiu :D

ja wózek mam po córci, quinny freestyle spacerówka, a do niej dokupiliśmy gondolę właśnie x-landera, są specjalne adaptery do dopasowania (wtedy do wyboru była tylko czerwona i błękitna), bo gondole qiunny'ego są wyjątkowo małe. Emilka dużo korzystała z niej już zimą, kiedy do środka trzeba włożyć gruby śpiworek,a wtedy wielkość i obszerność gondoli ma znaczenie. Ogólnie jestem z tego wózka bardzo zadowolona, do tej pory jeszcze korzystam czasem (Emi skończy we wrześniu 3 latka). Przede wszystkim duże, dmuchane kółka i oczywiście zwrotne, "samoskręcające" to podstawa spaceru.
 
Śmiejcie się z Oli, ale dziś byliśmy w "Askot" i kupiłam X-LANDERA XA
icon_smile.gif

Była promocja (głęboko-spacerowy)- koszt 1200 zł.
Nosidełko czyli zarazem fotelik do auta kupimy w necie, bo jest dużo taniej (Maxi-Cosi).
Można Maxi -Cosi zamontować na stelażu, także nie ma problemu.

Wybrałam kolor zielony i cieszę się jak głupia
icon_smile.gif

Mam już dość oglądania wózków i wciskania sobie na siłę, że może spodoba mi się inny.
Ten mi się od początku podobał, koniec i kropka
icon_biggrin.gif
Klamka zapadła hehe.


Ten model XA ma jednak spacerówkę rozkładaną na płasko (z czego bardzo się ucieszyłam).
Spacerówka jest tylko przodem do kierunku jazdy, ale jest okienko przez które będę dzidzię podglądać.

Moja mama oczywiście powiedziała, że strach by jej nie pozwolił kupować wózka tak wcześnie, ale co tam!
Nawet jakby co to będzie czekać w piwnicy na kolejne dziecko
icon_smile.gif


Ależ ze mnie napaleniec
icon_smile.gif
Ola gratuluje zakupu:-)teraz czekamy na zdjecia:-)Nie sadze aby wczesne kupowanie bylo zle bo jesli cos ma sie stac to i tak sie stanie!!Ale mamy tak maja musza sobie pogadac:-)Ola faktycznie mala cena ale to byl tylko jeden egzemplarz czy taka cena jest na wszystkie x-landery w Askocie??ktory to Askot na Sw Jerzego??
x-lander to dobry, choć może faktycznie trochę wczesny wybór ;) ale co tam, to przecież największa przyjemność dla nas teraz kupować coś z myślą o dzidziusiu :D

ja wózek mam po córci, quinny freestyle spacerówka, a do niej dokupiliśmy gondolę właśnie x-landera, są specjalne adaptery do dopasowania (wtedy do wyboru była tylko czerwona i błękitna), bo gondole qiunny'ego są wyjątkowo małe. Emilka dużo korzystała z niej już zimą, kiedy do środka trzeba włożyć gruby śpiworek,a wtedy wielkość i obszerność gondoli ma znaczenie. Ogólnie jestem z tego wózka bardzo zadowolona, do tej pory jeszcze korzystam czasem (Emi skończy we wrześniu 3 latka). Przede wszystkim duże, dmuchane kółka i oczywiście zwrotne, "samoskręcające" to podstawa spaceru.

A mi sie wydawalo ze gondola x-landera i quinny maja takie same wymiary!!To co tak nie jest??
Jaki masz kolor tego freestyle??


Ja musze poczekac z zakupem wozka bo teraz ceny sa masakryczne licze ze powakacjach moj buzz stanieje:-)
 
Ola gratuluje zakupu:-)teraz czekamy na zdjecia:-)Nie sadze aby wczesne kupowanie bylo zle bo jesli cos ma sie stac to i tak sie stanie!!Ale mamy tak maja musza sobie pogadac:-)Ola faktycznie mala cena ale to byl tylko jeden egzemplarz czy taka cena jest na wszystkie x-landery w Askocie??ktory to Askot na Sw Jerzego??


A mi sie wydawalo ze gondola x-landera i quinny maja takie same wymiary!!To co tak nie jest??
Jaki masz kolor tego freestyle??


Ja musze poczekac z zakupem wozka bo teraz ceny sa masakryczne licze ze powakacjach moj buzz stanieje:-)

Kupiliśmy go w Askot na Braniborskiej.
Akurat jest wyprzedaż modelu 2008 (XLander XA).
Wózki były w kartonach (było tych kartonów chyba około 10).
Kolory niebieski, czerwony i zielony.
Ja od początku chciałam zielony i taki wzięliśmy.

Cena 1199 zł , a poprzednia była niby 1699 . (wozek głeboko -spacerowy)

Fotelik polecano Maxi Cosi i jego koszt to 600 zł z adapterami.
W necie taki używany fotelik to koszt od 50 do 200 zł.
Nowy w necie 300-350 zł.
Więc spora różnica.
Mozliwe , że fotelik kupimy właśnie używany :)

Spacerówka XA jednak rozkłada się całkiem na płasko (z czego bardzo się ucieszyłam).

Co do Quinny obserwowalismy jak jedna para go kupowała (niebieski na 3 kólkach) i ta gondola byla faktycznie mniejsza niz X Landera.
Oni brali też fotelik Maxi-Cosi do tego Quinny.
Ale ile zapłacili to nie wiem, bo tylko obserwowaliśmy jak sprzedawca im pokazywał jak się ten wózek składa i rozkłada.:)
 
Śmiejcie się z Oli, ale dziś byliśmy w "Askot" i kupiłam X-LANDERA XA
icon_smile.gif

Była promocja (głęboko-spacerowy)- koszt 1200 zł.
Nosidełko czyli zarazem fotelik do auta kupimy w necie, bo jest dużo taniej (Maxi-Cosi).
Można Maxi -Cosi zamontować na stelażu, także nie ma problemu.

Wybrałam kolor zielony i cieszę się jak głupia
icon_smile.gif

Mam już dość oglądania wózków i wciskania sobie na siłę, że może spodoba mi się inny.
Ten mi się od początku podobał, koniec i kropka
icon_biggrin.gif
Klamka zapadła hehe.


Ten model XA ma jednak spacerówkę rozkładaną na płasko (z czego bardzo się ucieszyłam).
Spacerówka jest tylko przodem do kierunku jazdy, ale jest okienko przez które będę dzidzię podglądać.

Moja mama oczywiście powiedziała, że strach by jej nie pozwolił kupować wózka tak wcześnie, ale co tam!
Nawet jakby co to będzie czekać w piwnicy na kolejne dziecko
icon_smile.gif


Ależ ze mnie napaleniec
icon_smile.gif

No OLICA - BRAVO! Ja też lubię ten wózek :)
Co do przesądów: zastanawiam się co z dziećmi które rodzą się jako drugie i właściwie mają już wszystko - po starszym rodzeństwie... też pech?
 
Dokładnie !!

Mojej mamie nie chodziło o przesądy, bo też w nie nie wierzy.
Tylko o to , że do porodu dużo czasu i wszystko może się zdarzyć " I co potem z wózkiem ?" :-)
Mama powiedziała, że wiadomo, że kupno wózka się nie przyczynia do poronień itd, tylko że czasem się na darmo cos kupuje, bo np ciąży nie udaje się donosić.

Ale powiedzialam, że nie na darmo, bo nawet jak coś się stanie
(a nic sie nie stanie) to będzie czekac na kolejne dziecko :-)
 
reklama
Do góry