reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakupki dla mamy i dla dzidziusia:-) + lista prezentów

ja wybiorę się na turnee po sklepach we środę... jutro mam usg, więc już będę spokojniejsza... i popatrze sobie na te wszystkie niezbędne rzeczy jak łóżeczka, wózeczki, maty, stoliki do przewijania... wszystko wszystko :tak:
 
reklama
a ja się boję cokolwiek szykować. Z Kubą to od pierwszych dni szykowałam, kupowałam, gromadziłam, urządzałam pokoik a teraz się wystraszyłam :no:
 
ja to wczoraj od siostry przywiozla duzoooo ubranek :) 3 worki az hehehe dla dzidziusia az do 6 miesiaca wiekszosc to nei byla nawet uzywana bo te dzieci szybko rosna w takim wieku :) szok :)
musze rozgladac sie tylko za takimi pierdułkami :) co do wozka sie wacham ale łóżeczko to pewna jestem na 100%

jak bylam u stiostry ona ma wozek Coneco v3 hehe i jak detektyw prowadzilam badanie i moge wam powiedziec ze jest to wozek co latwo sie prowadzi jest ładny i wygodny i lekki :)
 
Kasiiula to fajnie że już jesteś "zaopatrzona", nie będziesz musiała się potem martwić o śpioszki, pajacyki itd. :tak: Ja też w sumie już mogłabym wziąć ciuszki od kuzynki i siostry mojego P. ale na razie nie chcę, bo nie wiem, czy tam we mnie jest on czy jednak ona:sorry2: A obydwie ofiarodawczynie mają córeczki heh. W sumie na takiego maluszka do 1msca to wszystko jedno jakie ciuszki, bo i tak zaraz wyrośnie, ale jednak nie chciałabym synka ubierać w kwieciste bluzeczki :cool2:

Co do zakupów, to mam upatrzony wózek CasualPlay(ale jeszcze nie jestem do końca pewna). I jestem na etapie rozstrzygnięcia, którą kołyskę kupić (pomysł mojej mamy). Przekonała mnie, że kołyska jest lepszym rozwiązaniem, chociaż potem trzeba kupić łóżeczko, ale kołyskę można odsprzedać jak już nie będzie potrzebna. A podobno dla dziecka jest o wiele lepsza niż łóżeczko(mniejsza-dzieci nie lubią dużo przestrzeni), szybko uspokaja, ja chcę taką na kółkach i będę sobie mogła dzidziusia przewozić po całym mieszkaniu w razie potrzeby.
Do tego kupuję jakieś ogólne meble które bardziej przydadzą się mi, tj. mały stolik(na butelkę, książkę, takie duperelki) i bujany fotel do karmienia.
GRAPI KOLYSKA KOMPLET - MAT POSCIEL BALDACHIM (618751781) - Aukcje internetowe Allegro
KOŁYSKA Z PEŁNYM WYPOSAŻENIEM KPL 10 ELEMENTÓW (622062584) - Aukcje internetowe Allegro
Internetowy sklep meblowy "GERLICO" - meble tapicerowane, meble systemowe, meble gabinetowe, meble do przedpokoju.: fotel bujany - BUJAK
 
Kasiiula to fajnie że już jesteś "zaopatrzona", nie będziesz musiała się potem martwić o śpioszki, pajacyki itd. :tak: Ja też w sumie już mogłabym wziąć ciuszki od kuzynki i siostry mojego P. ale na razie nie chcę, bo nie wiem, czy tam we mnie jest on czy jednak ona:sorry2: A obydwie ofiarodawczynie mają córeczki heh. W sumie na takiego maluszka do 1msca to wszystko jedno jakie ciuszki, bo i tak zaraz wyrośnie, ale jednak nie chciałabym synka ubierać w kwieciste bluzeczki :cool2:

Co do zakupów, to mam upatrzony wózek CasualPlay(ale jeszcze nie jestem do końca pewna). I jestem na etapie rozstrzygnięcia, którą kołyskę kupić (pomysł mojej mamy). Przekonała mnie, że kołyska jest lepszym rozwiązaniem, chociaż potem trzeba kupić łóżeczko, ale kołyskę można odsprzedać jak już nie będzie potrzebna. A podobno dla dziecka jest o wiele lepsza niż łóżeczko(mniejsza-dzieci nie lubią dużo przestrzeni), szybko uspokaja, ja chcę taką na kółkach i będę sobie mogła dzidziusia przewozić po całym mieszkaniu w razie potrzeby.
Do tego kupuję jakieś ogólne meble które bardziej przydadzą się mi, tj. mały stolik(na butelkę, książkę, takie duperelki) i bujany fotel do karmienia.
GRAPI KOLYSKA KOMPLET - MAT POSCIEL BALDACHIM (618751781) - Aukcje internetowe Allegro
KOŁYSKA Z PEŁNYM WYPOSAŻENIEM KPL 10 ELEMENTÓW (622062584) - Aukcje internetowe Allegro
Internetowy sklep meblowy "GERLICO" - meble tapicerowane, meble systemowe, meble gabinetowe, meble do przedpokoju.: fotel bujany - BUJAK
ja bym się bała kołyski z tego względu, że może być później problem z łóżeczkiem jak dziecko się do kołysania przyzwyczai. Fakt, że maluszki nie lubią mieć za dużo miejsca. Dlatego ja kładłam Kubusia w poprzek łóżeczka, w tym miejscu gdzie był ochraniacz założony z 3 stron a z czwartej kładłam taką poduszkę - wałek. Poza tym nie używałam kołderki, a zamiast tego zawijałam w rożek
 
Oglądałam ostatnio wózki dla dzieci i jedyne co stwierdziłam, że nie będę kupowała drogiego wózka, ze względu na to, że muszę spłacać kredyt i jeszcze czeka mnie urządzenie całego mieszkania, nie tylko pokoju dla dziecka. Łóżeczko już mam, po siostrze, tylko materacyk muszę kupić. Jedyne w co zainwestuję to w wanienkę ze stelażem:
STELAZ STOJAK OK Baby + WANIENKA ONDA EVOLUTION (617475731) - Aukcje internetowe Allegro
Moja koleżanka ma taką i to jest duże udogodnienie, szczególnie jak się kąpie takiego małego maluszka, bo ja to panikara jestem i nie wiem jak to będzie z pierwszą kąpielą.
 
Mój Kuba strasznie się bał jak go trzymałam na rękach na fotelu bujanym, nawet na poduszce
 
reklama
Mój Kuba strasznie się bał jak go trzymałam na rękach na fotelu bujanym, nawet na poduszce

Widać to zależy od dziecka, mój młodszy kuzyn po prostu uwielbiał się bujać z mamusią na fotelu :)

Co do kołyski i przyzwyczajenia dziecka do bujania, jak to powiedziała moja mama - kiedyś wszystkie matki bujały dzieci w wózkach, i to było na porządku dziennym. Jakoś wszystkie się odzwyczaiły :) Inaczej musiałaby mnie bujać w wózku do tej pory hehe.

Wczoraj byłam na ogólnych zakupach w markecie i nie mogłam się powstrzymać przed kupieniem jakiegoś drobiazgu dla maluszka (mimo wielkich sprzeciwów mamy że zapesze :/??).
Kupiłam skarpetki te dla Twojego Smyka - NIEMOWLĘ
i jeszcze takie w paseczki ale nie ma ich na stronie więc zrobie fote i wkleje, i jeszcze 2pary pajacyków (ale się naszukałam żeby znaleźć coś na długi rękaw i nogawke, bo teraz cieplej się robi i mało takich rzeczy jest, a przecież nasze dzieciaczki to będą musiały być opatulone :)). Porobie zdjęcia to pokaże :))))
 
Do góry