reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za mały pęcherzyk 7tc

reklama
No i dlatego dziewczyny nie warto na tym etapie robić bety, bo nic nie wnosi. I z 50zł pewnie kosztuje :)
Na tym etapie miarodajne jest USG. U mnie była podobna sytuacja i też lekarz z IP kazał po 2 tygodniach zgłosić się do swojego lekarza na USG. Oczywiście tyle nie czekałam i po tygodniu na USG było już wszystko w porządku.
 
No i dlatego dziewczyny nie warto na tym etapie robić bety, bo nic nie wnosi. I z 50zł pewnie kosztuje :)
Na tym etapie miarodajne jest USG. U mnie była podobna sytuacja i też lekarz z IP kazał po 2 tygodniach zgłosić się do swojego lekarza na USG. Oczywiście tyle nie czekałam i po tygodniu na USG było już wszystko w porządku.
Ja już ponad 100 zł zostawiłam. Ale lekarka kazała robić to robię. Jeszcze w poniedziałek.
 
A jeśli do zapłodnienia doszło później skoro miałam nieregularny okres? Może to jest wcześniejsza ciąża a nie dopiero 8t
Nawet jeżeli do zapłodnienia doszło później to wzrost bety moim zdaniem powinien być większy. Nie badaj już jej bo dla mnie to strata pieniędzy. Zwłaszcza jak masz ją powtórzyć dopiero w poniedziałek. Co dla mnie tez jest dziwne. Bo najlepiej widać przyrosty po dwóch lub trzech dniach. Idź do lekarza z dobrym usg, taka moja rada.
 
Dziewczyny robiłam bete w pon i srode, za malo wzrosla tylko o 32% a powinna o 66. Myślę żeby powtórzyć jutro kolejny raz. Jest sens czy nie? Z usg będzie widać, ze płód rozwija sie nieprawidłowo? Czy zrobic kolejna bete żeby zobaczyć czy rośnie prawidłowo? W poniedziałek wynik był 35940,0 a w środę 47298,0
 
Dziewczyny robiłam bete w pon i srode, za malo wzrosla tylko o 32% a powinna o 66. Myślę żeby powtórzyć jutro kolejny raz. Jest sens czy nie? Z usg będzie widać, ze płód rozwija sie nieprawidłowo? Czy zrobic kolejna bete żeby zobaczyć czy rośnie prawidłowo? W poniedziałek wynik był 35940,0 a w środę 47298,0
Beta przy takich wielkościach nie rośnie już tak szybko. Na tym etapie z reguły USG już. Ja muszę sprawdzać bete dlatego, ze mam podejrzenie pustego jaja.
 
Dziewczyny robiłam bete w pon i srode, za malo wzrosla tylko o 32% a powinna o 66. Myślę żeby powtórzyć jutro kolejny raz. Jest sens czy nie? Z usg będzie widać, ze płód rozwija sie nieprawidłowo? Czy zrobic kolejna bete żeby zobaczyć czy rośnie prawidłowo? W poniedziałek wynik był 35940,0 a w środę 47298,0
Przy tak wysokich wartościach beta nie rośnie już tak szybko. Po co masz iść na kolejną? Ważne jest usg a nie beta.
 
reklama
Ja miałam badana bHcg w ok 9 tygodniu, w szpitalu, wynosiła 10000 a po 48h 12000. Lekarze mówili że ona w pewnym momencie zwalnia, na usg zarodek rósł idealnie. Urodzilam całkiem dorodnego 4 kg synka :-)
Jak już widać na usg to usg jest ważniejsze, dodam że u mnie ciężko było dobrze dojrzeć że względu na tyłozgięcie macicy, dlatego byłam na obserwacji w szpitalu bo wg lekarki zarodek nie rósł. Dopiero na dobrym sprzęcie i to w dodatku przez brzuch porządnie pomierzyli, a różnice były ok 0,5 cm więc sporo
 
Do góry