reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzbogacamy diete naszego malenstwa/wszystko o karmieniu

Pytanie do mam karmiacych piersia ,czy podajecie swoim dzieciom kaszki mlecxno ryzowe np przed snem?

Iwonka, ja właśnie dzisiaj przymierzałam się do zakupu kaszki mleczno - ryżowej kaszki Bobovity Smaczny Sen, ale jak chciałam wziąć kaskę z bankomatu okazało się, że nie mam przy sobie portfela:wściekła/y: i szlag trafił moje zakupki...Mateuszek na razie zjadł więc tylko jabłuszko z Gerbera...ale jutro zamierzam spróbować, czy kaszka sprawi, że Mati pośpi dłużej w nocy...
 
reklama
Iwonka ja tez zakupilam kaszke taka jak pisze anusiasac, smaczny sen smak bananowy ale jeszcze jakos nie odwazylam sie jej podac,bo zastanawiam sie jak to przyzadzic, kupilam specjalne smoczki do kaszek, tyle ze nie wiem czy na normalna porcje mleka tzn bebilon 180ml wody 6 lyzek mieszanki i do tego kaszka?? jak sadzicie?? dodam ze tez karmie tylko piersia
 
Marlene- uwazam ze tak jak ty napisalas mleczka tyle ile trzeba i do tego 2 lyzeczki kaszki... ja tak dfaje mojemu i sakuje mu bo ma dluzsze pory miedzy jedzeniami... u nas ok 4 godz a na wieczor usypia po takim jedzeniu o 19 i wstaje o 7 rano..
 
Iwonka ja już od kilku dni podaje własnie tą kaszkę o którą pytasz mleczno-ryżową z Bobovity na mleku modyfikowanym. Smakuje jej a czasami uda jej sie zjesc zrobionej ze 150 ml wody. Miałam juz bananową a teraz kupiłam truskawkową i tak jakby bananowa jej lepiej smakowała.Dodam ze tez karmie tylko cycem.
 
Marlene ja rozrabiam 150 ml wody= 5 miarek mleka, wsypuję w dzień 4 miarki kaszki, a na noc 2 lub 3, żeby było mniej gęste. 180 ml może być za dużo, bo to jest bardziej syte od samego mleczka
 
Marlene ale ta kaszka to jest juz z mlekiem,bo tak nie wiem czy cie dobrze zrozumialam.Tylko do tej kaszki dodaje sie sama wode.......

Dzieki dziewczyny,no dzis jej nie dalam jeszcze ,pewnie od jutra zaczne zeby zobaczyc czy cos to pomoze jesli chodzi o sen....no i jesli bede dawac jej kaszke to tylko karmiac Klaudie lyzeczka a nie z butelki.
 
Iwonka masz racje to jest kaszka ktora robi sie na wodzie,ale duzo osob mi mowilo zeby zrobic tak mleko modyfikowane jak w przepisie plus 2 lyzeczki kaszki ,nawet chyba kamilka teraz o tym pisze.

Dotkass a ty robisz na samej wodzie czy z mlekiem??Jesli z mlekiem to mleka dajesz jak w przepisie??
 
Sa kaszki bezmleczne ale po co sie bawic w robienie najpierw mleka modyfikowanego i dodawanie pozniej kaszki?
Do mleka sie nie dodaje mleka.....tylko sama kaszke bezmleczna
 
masz racje ,ja tylko pisze co slyszalam a sama jeszcze nic nie podawalam,choc musze zaczac bo moje dziecko coraz czesciej je w nocy chyba nie wystarcza jej juz cycus
 
reklama
kupilam specjalne smoczki do kaszek, tyle ze nie wiem czy na normalna porcje mleka tzn bebilon 180ml wody 6 lyzek mieszanki i do tego kaszka?? jak sadzicie?? dodam ze tez karmie tylko piersia
Ja mam smoczek trójprzepływowy- niby do kaszek ale nie używam bo...
jak tylko zagęszczam ( tak jak ty chcesz na noc a ja zagęszczam każdą porcję ) to przez trójprzepływowy nawet na 1 kresce idzie jak piorun i Młody w 3 sekundy opróżnia butlę, zero wysiłku, po prostu leci. To niedobrze.
Korzystam więc ze smoczka zwykłego ale z 2 kroplami, czyli 3+ (wolny).

Zagęszczam 120-150 mleka 1-2 miarki kleiku kukurydzianego ale można zamiast tego kaszkę właśnie.
Samą kaszkę jako posiłek w ciagu dnia to rozrabiam tak, zeby dać łyzeczką bo chcę, zeby się uczył. Daje jakieś 70 mleka + 2-3 miarki kaszki.
Daję bananową ale myslałam , zeby dawać kaszke zwykłą i tam wpaplać banana ( tak jak Aurelia pisała) bo ten z kaszki to szary jest jakiś. Jakieś szare syfy pływają, to niby ten banan?

 
Do góry