reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzbogacamy diete naszego malenstwa/wszystko o karmieniu

Szopek hehe ja też tak podeszłam do tego roczku jakby nagle wszystkie granice runęły i otworzył się wielki kulinarny świat przed nami :-D no oczywiście próbujemy nowe rzeczy,

:-) to tak jak ja... w końcu mam już "dorosłe" dziecko :-D Roczek to poważny wiek.
Z resztą w sierpniu jedziemy na urlop i tam jest szwedzki stół i normalne obiady, więc nie mam zamiaru tam cudować z Szymona jedzeniem. O ile mu nie szkodzi, to niech je... zwłaszcza, że Szymon uwielbia jeść :-D
Z talerza zawsze wybierze szyneczkę, parówkę i mięsko - w końcu to prawdziwy mężczyzna
Chociaż ostatnio odkrył Prince Polo (oczywiście kilka gryzków) i mamy nowy przysmak (wczesniej to była Kinder mleczna kanapka)...
aż mi się wierzyć nie chce, że moje dziecko miało uczulenie na mleko krowie
 
reklama
Aha a co do glutenu to nie wiem, bo Szymon od początku je chlebek, biszkopty i herbatniki, więc pewnie nie ma żadnego uczulenia
 
Ostatnio daję dużo rzeczy, jakby ten roczek to jakiś magiczny był i po nim już wszystkie syfy się go nie trzymały:sorry:.
Pije nadal mało, max 150-200 ml. Widać, ze jest troszke odwodniony, ale nie mam pomysłu jak go przekonać.

Szopek , bo trochę tak jest ze po roku mało jest zakazanych rzeczy :tak:
Ja już nie mogę się doczekać działkowych pysznych warzyw , nie do uwierzenia jak wielka jest róznica w smaku :szok:.

Borys nie był do końca przekonany czy lubi ogórka i pomidora ale w końcu się rozsmakował i teraz ściąga mi z kanapki i zjada wszystko : Ogórka , pomidora , rzodkiew, szczypiorek a nawet kiszonego ogórka :-p Ostatnio tak jęczał jak kroiłam surową paprykę ze dałam mu malutki kawałek i też mu smakowało - a myślałam ze wypluje i się odczepi :-D:-D

Szopek a po czym poznajesz ze jest odwodniony ?




 
Za to nabiału mi nie chce jeść . Chciałam mu dać białego sera trochę , to jak spróbował to uciekał zeby mu przypadkiem więcej nie dać :eek: nawet jak mu z musem owocowym zmieszałam to też pogardził ...
 
S

Szopek a po czym poznajesz ze jest odwodniony ?

sprawdzasz skore na brzuszku,tak dwoma palcami przyszczypnij i jak sie lepi to jest odwodnione dziecko:baffled:


A u nas problem z jedzeniem.chlebek zadko,szyneczka zadko,pomidorka jadl a njlepiej z jagoda.pomymlal i wyplul:-D:-D:-Dnie umial przegryz.winogrono lubi,arguza,bnana,truskawke srednio bo maloslodkie:baffled:miesko lubi i ziemniaczki:tak::tak::tak:sosik:-pdzis z kasza wiec zobaczymy.wczoraj chcialam mu dac sernika ale wyplul,za gladkie:-D:-D:-D
 
Tak, po skórze poznaje.
Byłam dziś u pediatry po nutramigen a ona mi powiedział,ze daje mi receptę po znajomości bo nie można bez specjalistycznych badań dawać roczniakowi nutramigenu.

Mam dawać raz dziennie zwykłe mleko. Jesli będzie miał objawy alergii to Miku ma pojechać na badania gdzieś do Lublina i zrobią mu biopsję jelita. Niech sobie biopsje mózgu zrobią :wściekła/y: Pytam się czego od razu biopsje, nie ma innych sposobów a ona do mnie ze takie są procedury. Jeśli sie nie zgodzę to bedę płaciła za mleko 100%.
Powiedziała, ze mleko modyfikowane jest inne niz to dodawane np. do obiadków czy deserów słoiczkowych, więc nie mozna tak sprawdzić czy nadal jest uczulony.
Kupiłam bebiko, jutro mu podam. Jeśli dostanie uczulenia to wole płacić chyba te 26 zł niż robić biopsje roczniakowi.
Musze poczytać na necie, bo w głowie mi sie nie miesci. Procedury :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Szopek - :szok::szok::szok::szok: biopsję jelita??!! Czy im totalnie mózg wyżarło??
Ciekawe jak z bebilonem pepti, czy też takie cuda wymyślili. Jak na razie nikt się nie odezwał przepisując mi to mleko.
 
szopek - nie no porąbało ich. Ja jutro idę na szczepienie i ciekawa jestem co moja pediatra nam powie. Krostki nie zniknęły z nóżek. Ciekawa jestem co powie, czy dawać zwykłe mleko, czy badania...?
 
Ja się też dziś pytałam, czy mogę nie szczepić w zwiazku z alergia na białko jajka a ona do mnie, ze tylko objawy astamatyczne mogły by nas zwolnić w dodatku oni szczepili juz kilka razy dzieci z taka mocną alergią i nic im nie było.
Taka była z siebie dumna.
ciesz sie babo, ze nic nie było.
W ogóle strasznie mnie wkur.. bo taki foch, ze jak mogę nie dawać jeszcze normalnego mleka. To jak byłam miesiąc temu to mi nic nie powiedziała. Chyba od tego jest!?
Jutro dam mu Bebiko z rana bo bałam sie na wieczór.
Mentliku dostałam przy półce z mlekiem. Dać mu 3 czy 2 jeszcze, R czy zwykłe . No i czy bebiko czy moze bebilon ( droższy jednak).:eek: NANa nie brałam pod uwagę, pił na poczatku, srednio sie mieszał.

Kupiałm bebiko 2R.
 
reklama
Szopek musze ci powiedziec ze piewrszy raz slysze o biopsji.Szok.Mysle ze dobrze kupilas na poczattek nr 2 a ze z kleikiem to ja tez kupuje czasami ale jego to tam w sumie tak nie czuc,mleko jest normalnie rzadkie jak zwykle.
 
Do góry