reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzbogacamy diete naszego malenstwa/wszystko o karmieniu

iwonka - Masz rację, w Naszym przypadku pasowałby bardziej sorbet ale ja się pytałam czy Wy dawałyście juz lody, tak z ciekawości.

Mini - Dałam córci wczoraj na wieczór tą kaszkę i narazie nic złego nie zauwazyłam. Dziś też podam i będe dalej obserwować.
 
reklama
Dziewczyny, może będziecie umiały doradzić. Moja mała już nie chce pić mleka z butli. Chciałabym jej dawać tą optymalną ilość mleka w ciągu dnia, ale nie wiem, czy za każdym razem powinnam jej dawać kaszkę. Jak na razie jest:

kaszka na 180 ml. mleka
obiadek 190 g.
mleko 150 ml. z butli
mleko 150 ml. z butli
deserek
kaszka na 150 ml. mleka

I właśnie tych dwóch porcji mleka z butli w ciągu dnia nie chce pić. W jaki inny sposób mogę jej zorganizować jadłospis, żeby jednak miała te ok. 630 ml. mleka dziennie? Zaznaczam, że raczej z kubeczka będzie to samo, bo ona w ogóle nie przepada za piciem. Karmienie samym mlekiem z łyżeczki będzie trudne, bo pewnie połowa się wyleje :baffled:
 
Ostatnia edycja:
Migotka- jako jeden posiłek mleczny daje kaszkę z mlekiem ( ty dajesz z wodą).

Kiedyś dawałam Misiowy ogródek z brokułami, ale z racji ze nie mogę go NIGDZIE kupić ( poszukiwania były w 4 dużych miastach, choć w marketach) a innych Misiowych Ogródków nie lubi, więc daję owocowe.

A jakby robić rożne potrawy gdzie dodaje się mleko np. MeadJohnson - Książka kucharska małego alergika tylko zamiast nutramienu bebilon pepti ( na bebilonie jest Iga czy coś mylę?).
 
Migotka- jako jeden posiłek mleczny daje kaszkę z mlekiem ( ty dajesz z wodą).

Kiedyś dawałam Misiowy ogródek z brokułami, ale z racji ze nie mogę go NIGDZIE kupić ( poszukiwania były w 4 dużych miastach, choć w marketach) a innych Misiowych Ogródków nie lubi, więc daję owocowe.

A jakby robić rożne potrawy gdzie dodaje się mleko np. MeadJohnson - Książka kucharska małego alergika tylko zamiast nutramienu bebilon pepti ( na bebilonie jest Iga czy coś mylę?).

Te kaszki daję na 150 ml. mleka (jakoś napisało mi się, że z wodą). Iga pije bebilon pepti. Muszę spróbować tego misiowego ogródka, tylko czy ja jej nie zatuczę, jak będę dawała same gęste posiłki? Bo ona i tak wygląda jak pulpet :eek:
 
Migotka duzo piliscie mleczka:szok:
u nas ostatnio ciut wiecej,wyglada to tak i mysle ze to wystarcza bo maly przybiera dobrze na wadze a takie menu mamy juz dosc dlugo:tak:
byla o 6 rano butla ale juz nie ma
8-9 sniadanko-kaszka na mleku lub bez(w zaleznosci do kolacji)
12-13 obiadek(jakas zupka dosc gesta)
ok 16 deser(to jogurt to owoce sloiczkowe lub swierze)
19-20 kolacja(kaszka)
ostatnio ok 2 -3 w nnocy mleko(tak mi poradzily te pielegniarki by przespal noce:-))wtedy rano juz butli nie ma:sorry:
w miedzyczasie chrupki,biszkopty to skrobnie mojego obiadku ale ja jem pozno wiec mu staram sie nie dawac.ogolnie chce zeby jadl juz wiecej jak my ale my tak pozno:sorry:G teraz w pracy to juz wogole dla samej mnie sie nie chce moze jak deszcze beda:baffled:
mysle ze takie menu jest dobre.moja kolezanka tez takie ma z tym ze teraz zaczela dawac drugi obiadek,sloiczkowy popoludniu a zaraz po nim np jogurcik maly:sorry:
 
Migotka rzeczywiście duużo mleka ;-)
A powiedz co lekarz na zmianę mleka z bebilonu pepti na normalne ? Słyszałam ze duzo dzieci tylko do roku są na leczniczym a potem próbuje się przejść na normalne .(oczywiście modyfikowane)
Borys już od jakiegoś czasu od 7mż nie pije mleka w ogóle, tylko z kaszkami zjada i to dwa razy dziennie . Lekarka mówi ze wszystko ok , no ale on je też inne mleczne rzeczy jak masło, jogurt czy ser żółty raz na jakiś czas

U nas wygląda to tak
ok 7 kaszka na 180ml mleka ( nie zawsze zje wszystko) + jakieś chrupki kukurydziane albo kawałek chrupkiego pieczywa
ok 10 - owoce albo świerze albo ze słoiczka czasami zagryzane chrupkami lub kromeczką z masłem
ok 13 - obiad zupa +drugie danie lub jednodaniowy posiłek
ok 16 - jogurt misiowy ,czasem kaszka , czasem kromeczka , czasem jakiś owoc lub biszkopty
ok 19 kolacja kaszka na 180 ml mleka ( też zazwyczaj zostawia )

do picia herbatka , woda , czasami sok lub kompot

Ja myślę ze możesz śmiało zrezygnować z mleka , albo zastąpić je jeszcze jednym posiłkiem "kaszkowym" :-D
 
Migotka ty się nie martw ze utuczysz dziecko , teraz coraz więcej się bedzie ruszać to spali szybciej niż myslisz . Ja bym na Twoim miejscu najwyzej ograniczyła się do 5 posiłków dziennie .:-)
 
Sporo pijemy mleczka, ale wyobraźcie sobie, że lekarz alergolog zalecił picie 4 razy dziennie po 200 ml., a pediatra w przychodni 3 razy po 300!!!:szok::szok: Nie wiem, kiedy ja bym jej to miała jej dać, szczególnie, że ona aż tyle na raz by nie wypiła :eek:
Mini - my strasznie późno zdiagnozowaliśmy skazę, bo dopiero w lutym i lekarz stwierdził, że możliwe, że nawet do ukończenia 2 roku życia będzie na tym mleku :baffled: Chyba rzeczywiście będę dawała trzeci raz kaszkę, albo kupię misiowy ogródek. Tylko żeby jej się nie znudziły te kaszki.
Jeszcze się martwię o to, że ona prawie nic nie pije i ta spora ilość mleka troszkę uzupełniała płyny.
 
Ostatnia edycja:
ostatnio ok 2 -3 w nnocy mleko(tak mi poradzily te pielegniarki by przespal noce:-)

Jak Ci się budził w nocy to płakał czy chciał się bawić ?
jak to teraz wygląda ??

Migotka hmm ja czytałam ze po roku, to jakieś 500-600 ml mleka powinno dziecko wypijać( no chyba ze zjada je w innych formach) Tu przede wszystkim chodzi chyba o wapń bo białko ma też w mięsie i jajkach
Kiedyś wyczytałam jak jedna mama zamiast kaszek zagęszczała mleko kleikiem i owocami ze słoika żeby dziecko miało co dzień inny smak :tak:
A ile pije w ciągu dnia ? tak przecietnie ?
Może jak zrezygnujesz z mleka to zacznie więcej pić ...

Aaaa, na jakiej podstawie lekarze zdiagnozowali skazę ??
 
reklama
Do tej pory wg tego schematu, co napisałam, wypija 630 ml. mleka (2 razy samo i 2 razy w kaszce), więc to raczej dużo za dużo nie jest. A skazę zdiagnozowali po strupach na nóżach i szorstkich policzkach. Jak zmieniłam mleko i przestałam dawać cielęcinę, minęło jak ręką odjął, a męczyliśy się z tymi strupami przez wiele miesięcy.
 
Do góry