reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzbogacamy diete naszego malenstwa/wszystko o karmieniu

Kwiateczek, ja jej daję obiadki ze słoiczków z kawałkami, ryżem, makaronem i warzywkami - już opanowała połykanie wszystkiego w całości bez gryzienia. Warunkiem jest tylko to, że musi być mokre i papkowate, wtedy kawałeczki łatwiej przełknąć. Jak przychodzi połknąć np. sam kawałeczek ugotowanej marchewki albo brokułka, to cyrki są straszne - dławienie, duszenie, wymioty. Nieraz dam jej kawałeczek chlebka, myślę, że zjadła, więc daję kolejny. Za dwie godziny patrzę, a ona dalej ma ten chleb w policzku :dry::-D Nie wiem jak ją pobudzić do gryzienia.
Dzisiaj dawałam jej zupkę - dostała w łapkę łyżeczkę i gmerała w misce, rozrzucając trochę dookoła. Kilka razy zanurzyła łyżkę, na której trochę przylepiło się jedzenia, i wsadziła do buzi :-) W międzyczasie ja jej pakowałam łyżeczkę za łyżeczką :-p
 
reklama
Iwonka to jak u nas,kszka na sniadanie i kolacje:sorry:
Migotka a moze daj jej kawalek gruszki takiej slodkiej ale dosc twardej:tak:ja dalam Konradkowi w czoraj to sie az oblizywal a sok mu ciekl po raczkach:-D:-D nic chyba nie bylo bo i tak sie budzi w nocy to nie wiem:sorry:ale zajadal rowno:-)gryzl pieknie:tak::tak:
 
Kwiateczek dzieci 3 razy dziennie maja miec mleczny posilek,lacznie nie mniej niz 500-500ml mleka. wiec spoko.

Migotka a to chomikara z twojej Igusi jest ;-) ale faktycznie masz problem,napweno z czasem zalapie.
 
Migotka - próbuj inie zniechęcaj się. Może tak jak kwiateczek mówi spróbuj dac jej gruszkę, to jest słodkie to może załapie.
 
Kupiłam wczoraj jedną z tych nowych kaszek z Nestle z serii zdrowy brzuszek (8 zbóż) i ucieszyłam sie, że wreście dam jakąs inna bo ta jest bez mleka. Tylko, że w domu doczytałam z tyłu na opakowaniu, małymi literkami, że może zawierać sladowe ilości mleka i nie podawac u dzieci ze stwierdzona alergią na białko mleka krowiego. Postanowiłam jednak dziś wypróbowac i zobzcymy.

Pozatym to moja córcia 4 dzień wreście zaczeła porządnie jeść. Oby tak zostało to może trochę więcej przybędzie na wadze, bo 12 szczepienie mamy.

Tu któregoś dnia było tak gorąco i zastanawiał się czy dawałyście swoim dzieciom już lody. Oczywiście nie mam na mysli, że odrazu całego tylko tak troche, bardziej na spróbowanie?
 
Ostatnia edycja:
Panistepelek,masz na mysli chyba sorbet? Bo skoro obawiasz sie mleka w kaszce to nie dasz loda kupnego smietankowego czy czekoladowego?....
Ja nie dawalam.
 
Panistepelek ja dawalam loda:tak:na poczatku nie chcial bo zimne:-D:-DPO KILKU DNIACH ZNOWU SPROBOWALAM I TEZ NIE BARDZO AZ KIEDY SAM ZABRAL MI REKE I SPROBOWAL I MU POSMAKOWALO:tak:kilka dni temu to kocowke mi zabral i uciekl:-D:-D:-D TO BYL TAKI Z MASZYNY wiec spoko troszke bylo tylko loda;-)
 
Kupiłam wczoraj jedną z tych nowych kaszek z Nestle z serii zdrowy brzuszek (8 zbóż) i ucieszyłam sie, że wreście dam jakąs inna bo ta jest bez mleka. Tylko, że w domu doczytałam z tyłu na opakowaniu, małymi literkami, że może zawierać sladowe ilości mleka i nie podawac u dzieci ze stwierdzona alergią na białko mleka krowiego. Postanowiłam jednak dziś wypróbowac i zobzcymy.

Polecam te kaszki bo nie zawierają cukru , a śladowymi ilościami się nie przejmój , chyba ze córeczka ma ostrą skazę .
Mój syn miał podejżenie alergii na mleko i był na nutramigenie , lekarka kazała też podawać probiotyk lakcid , na którym w ulotce pisało ze zawiera mleko i zeby nie dawać dzieciom na nie uczulonym , powiedziałam jej o tym a ona ze pierwsze słyszy i ze mogę podawać , bo to pewnie asekuracja przed ostrymi alergiami .

Panno Migotko - gruszka to dobry pomysł , a jeszcze lepszy jak obierzesz całą i razem sobie zjecie :laugh2:. Mój synek uwielbia tak ze mną jesć a wtedy przyajmniej mam pewność ze nie weżmie za duzoego kawałka do buzi i się nie zadławi :)
 
Ja juz dalam Ani sprobowac lodow.Bylismy w centrum handlowym i jedlismy lody i gdyby nie dostala to by byl niezly wrzask. Bardzo jej smakowaly
 
reklama
Matik tez już próbował...takiego włoskiego....dostał swój wafelek i odrobinkę loda od nas...był zachwycony...
 
Do góry