reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzbogacamy diete naszego malenstwa/wszystko o karmieniu

Miku nie miał kłopotów ze stałym jedzeniem. Teraz nie ma tylko kłopotu z chrupkami. Jak był chory jadł tylko zupki i mleko i teraz się rozleniwił i się dławi.Nic to próbuje ale średnio mu idzie. Bananem to się dławił zawsze . On myśli, że napakuje do buzi jak chrupki i mu się rozpuści. Efekt jest taki, ze już kiedyś musieliśmy wsadzać paluchy do gardła, żeby go "oddławić".

Ja ostatnio kupiłam mojej takie krążki ryżowe Hippa. Ładnie odgryza kawałeczki, ale zaraz potem wywala język i sama usiłuje wyjąć je z buzi. Tak jest ze wszystkim.
 
reklama
U nas jest tak
7- kaszka mleczna z 210-230 ml wody
11-kaszka mleczna na drugie sniadanie robiona na 210-230 ml wody
-czasami miedzy tymi dwoma piewrszymi posilkami je jeszcze ze mna sniadanie,typu jajecznica,kanapeczki,jogurcik.
14- 1 danie(jak mam swoja zupe to je domowa) a jak nie to duzy obiadek 190 sloiczkowy
17- 2 danie lub deser.Dsesrek ostatnio z frutapury ten do wyssania jest hitem,szczegolnie wygodny na spacerze :-)
19-20 kaszka mleczna z 230ml wody.
w miedzy czasie,buleczka,biszkopt,herbatniki,paluszki,krakersy zaleznie co mam.
Do picia herbatka malinowa HIPP na żądanie.Soki przecierowe.W nocy woda lub herbatka.
Uff to chyba tyle.
 
Ostatnia edycja:
To moj maly chyba jest zarlokiem :eek:

5:00- mleko 210ml

7:00-kanapki z serem szynka herbatka z cytrynka

10:00 (po drzemce) drugie sniadanie to jajeczko, lub kisielek jakas buleczka rogalik z maselkiem albo twarozek

13:00 Obiad zupa z mieskiem badz drugie danie zjada tyle co duzy talerz

16:00 Mleko 210ml z kleikiem

17-18 banan lub jablko, albo brzoskwinia moze kiwi lub jakis owoc czasami caly banan i duzy danonek

19-20 mleko 210ml z kleikiem
miedzy 24 a 3/4 tez 210mleka

Oczywiscie miedzy czasie gryzie chrupki biszkopty jakas bulke od kogos cos dostanie ;-)
 
Ja ostatnio kupiłam mojej takie krążki ryżowe Hippa. Ładnie odgryza kawałeczki, ale zaraz potem wywala język i sama usiłuje wyjąć je z buzi. Tak jest ze wszystkim.
ja nigdzie nie mogę znaleźć tych wafli więc daje małej zwykłe. Moja ostsatnio też wywala wszystko z buzi a potem sama sobie wkłada;-)

Nasz harmonogram dnia:

6.00 lub 7.00 cyc + za 30 min kanapeczka lub kaszka
11.00 II śniadanie - kanapka, owoce ( to na co w danej chwili mała ma ochotę)
14.00 obiad
17.00 deser owocowy
19.00 kaszka na wodzie i cyc
 
Ostatnia edycja:
Boshhhh ale wasze dzieci jedza:szok:u nas o butli ranonie ma mowy:no:jest dopiero kaszka ok 8 pozniej zupka o 12-12.30
deser owocowy lub jogurt duzy o 15-16ej
19 kaszka 210 i tyle:sorry:
w miedzy czasie ciasteczka,chrupki cos tam od nas-chlebek czy obiad:sorry:
N a sniadanie ma co drugi dzien kanapke z maselkiem i szyneczka:tak:dawalam mu jajecznice na parze ale pociaga go,nie chce:no:nie wiem co mu dac teraz:baffled:
 
strasznie dużo jedzą wasze dzieciaczki:szok: moja ma tak:
6 cyc na śpiocha
8 cyc
0k. 10 kaszka z 100ml wody
13 obiadek z pół słoiczka dużego
16 cyc
17 deserek mały lub pół dużego słoiczka
19 kanapka z szynką lub samym masłem, czasami kaszka na wodzie nie wiecej niz 100ml wody
20 cyc
między posiłkami pije wodę lub max 100ml soku bez cukru, zjada tez czasami kilka chrupek kukurydzanych lub 1 ciasteczko hippa i czasami paluszki junior z lajkonika
ps. czy ja jestem jedyna jeszcze cycową mamuśką???
 
Wow Wiktoria ale Darek duzo je.

Ani jadlospis wyglada tak:
ok 7 mleko 210 i 2 miarki kaszki
ok 11 mleko 210ml
ok14.15 duzy sloiczek na obiadek
ok 18.30 deserek (maly sloiczek albo banan)
ok 22 210 mleka i 2 miarki kaszki
w miedzyczasie sok i herbatka do picia.
 
Do wczoraj jeszcze ja byłam cycowa, Miki jadł cyca rano ok 5-6, ale dziś już mu nie dałam... Żegnamy cyca!

Miki je tak:
7-8 kaszka - na oko 180-200 wody + kaszka mleczna
ok. 10 jest jeszcze najedzony więc trochę soku
ok. 13 obiadek - jakieś 200g
ok. 16 deserek
ok. 19 kaszka tak jak rano czyli dużo ;-)
W ciągu dnia sporo wypija wody i soku, zjada parę ciasteczek, trochę chrupek.
Będę próbowała przemycić więcej mleka może w formie deserku z jogurtem. Nie ma szans, żeby pił mleko z butli - nie i koniec. Tylko kaszkę mleczną chce jeść no i może uda się z deserkami z jogurtem. Chcę mu również zacząć dawać dwa dania obiadowe - może trochę zupy przed spacerem, a potem drugie danie po powrocie. Ciekawe czy będzie zainteresowany taką zmianą.
 
reklama
Do góry