reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

reklama
Dziewczyny, ja kupiłam już taki ciepły kombinezonik (roz.62) ,ale zaczynam myśleć o takim śpiworku lekkim do fotelika samochodowego. Faktycznie bezpieczeniej i nie ma grzać malucha. Jak chcecie wtedy ubierać dziecko? Jakiś cienki kombinezonik typu miś?
Zastanawiam się na kupnem dwóch rozmiarów 56 na wyjście ze szpitala i 62, ale z drugiej strony nie chce mieć tego za dużo ;)
 
Dziewczyny, ja kupiłam już taki ciepły kombinezonik (roz.62) ,ale zaczynam myśleć o takim śpiworku lekkim do fotelika samochodowego. Faktycznie bezpieczeniej i nie ma grzać malucha. Jak chcecie wtedy ubierać dziecko? Jakiś cienki kombinezonik typu miś?
Zastanawiam się na kupnem dwóch rozmiarów 56 na wyjście ze szpitala i 62, ale z drugiej strony nie chce mieć tego za dużo ;)

Tak właśnie myślałam o misiu i śpiworku. I tylko 62 rozmiar, bo 56 może raz czy dwa bym Mu ubrała.
 
Widzisz a ja nakupywalam na 50-56 i to pełno tego naprawdę.. [emoji17] Boże, czyli muszę większych nakupywać?
To moja pierwsza ciąża i jestem troszeczkę zagubiona z wyprawką.. Kupuję to co przeczytam że potrzebne a doświadczenia własnego niestety nie mam..

To wszystko zależy od dziecka. Moja córka prawie miesiąc nosiła 50/56. Urodziła się 50 cm, potem ok 1,5 miesiąca nosiła 56, a dopiero potem 62;) wiec to naprawdę zależy. Urodziła się o czasie ;)
 
Ja dziś w komisie kupiłam kombinezon na wyjście ze szpitala za 15zł. Taki gruby zimowy albo na wyprzedażach kupię albo ten po starszych może się nada.
20180828_151146.jpg
 

Załączniki

  • 20180828_151146.jpg
    20180828_151146.jpg
    54,7 KB · Wyświetleń: 327
To wszystko zależy od dziecka. Moja córka prawie miesiąc nosiła 50/56. Urodziła się 50 cm, potem ok 1,5 miesiąca nosiła 56, a dopiero potem 62;) wiec to naprawdę zależy. Urodziła się o czasie ;)
Właśnie bo ja różnie słyszałam więc nakupywalam mniejszych dużo i teraz znowu panikuje że muszę nakupywać większe.. A można jakoś mniej więcej obliczyć wzrost na podstawie czegoś konkretnego? Albo np. czy mogłabyś mi powiedzieć ile miała twoja córeczka w 27 tygodniu ? Bo moja ma teraz 34cm.. Sama już nie wiem, ale większe muszę kupić i to koniecznie..
 
Właśnie bo ja różnie słyszałam więc nakupywalam mniejszych dużo i teraz znowu panikuje że muszę nakupywać większe.. A można jakoś mniej więcej obliczyć wzrost na podstawie czegoś konkretnego? Albo np. czy mogłabyś mi powiedzieć ile miała twoja córeczka w 27 tygodniu ? Bo moja ma teraz 34cm.. Sama już nie wiem, ale większe muszę kupić i to koniecznie..

Nie mam pojęcia ile miała;) w szpitalu jak ja zmierzyli to powiedzieli, ze ma 54 cm i wazy 3200. Wszystkie ubranka na 56 były za duże wiec w domu ja sami zmierzyliśmy i wyszło 50 cm;) wiec tego nie da się przewidzieć chyba. Miałam sporo ubranek 56, ale musiałam dokupić na szybko mniejsze ;)
 
Nie mam pojęcia ile miała;) w szpitalu jak ja zmierzyli to powiedzieli, ze ma 54 cm i wazy 3200. Wszystkie ubranka na 56 były za duże wiec w domu ja sami zmierzyliśmy i wyszło 50 cm;) wiec tego nie da się przewidzieć chyba. Miałam sporo ubranek 56, ale musiałam dokupić na szybko mniejsze ;)
Bo w szpitalu mierza od czubka glowki i cala stopke, dlatego ich pomiar wyszedl wiekszy :)
 
reklama
Hehe ja poczytałam pół godziny i się zdecydowałam na lateksowo-kokosowy [emoji5][emoji106]
https://hevea.krakow.pl/materace-dla-dzieci-lateksowe-piankowe-czy-z-kokosem-n-4.html
A kupuję taki:
https://hevea.krakow.pl/materac-lateksowo-kokosowy-hevea-krzys-120x60-p-4.html
Triche drogi, wiem... ale dla kręgosłupa zdrowy i posłuży spokojnie do 3.roku życia [emoji106][emoji847]



Pięknie!!!![emoji847] brawo Ty!![emoji847]

Edytka jakie czynniki w tych materacach zdecydowały, że wybrałaś ten z kokosem? Ja się zastanawiam nad tymi trzema : sam lateks, lateksowo piankowy czy ten co kupiłaś lateks z kokosem?
 
Do góry