reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

LO Boże to faktycznie... nie no pewnie. Powiem ze może dlatego że ja jestem taka ze kupuje tylko to co musze chociaż wierz mi ze należę do osób które bardzo sobie ułatwiają życie. :p ale też nie lubię otaczać się milionem rzeczy ;)

Generalnie uważam że każdy robi tak jak lubi lub na tyle ile go stać. Nie mnie oceniać czy tobie. Bo coś co przyda się jednej mamie, tobie niekoniecznie.
Wszystko zależy od dynamiki rodziny (dużo jeżdżę), ilości dzieci w domu, rozkładu dnia że tak powiem, pory roku czy chociaż szerokości geograficznej (Hehehe mamy właśnie okazje się przeprowadzić w cieplejsze klimaty bo w tej całej zadymie jeszcze tego brakuje [emoji12])
Ale nie powiem. Pierwszy raz na widok takiej ilości sprzętów miałam opad szczęki [emoji33] nie jestem minimalistką. Lubię mieć to. Czy tamto. Ten nowy styl, gdzie wszędzie widzisz płaskie/kanciaste powierzchnie do mnie nie przemawia. Wyglada to dla mnie jak laboratorium[emoji23] a to mam w pracy[emoji23] nie mam tez miliona ******* na półkach, ale coś zawsze jest. Teraz to juz wogole (zadania domowe, książki, listy, papiery z pracy, etc) nie mam nawet siły tego ogarniać [emoji33] zwłaszcza ze za tydzień zaczynamy kłaść podłogi, malować, remont łazienki.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
To jest do fotelika z tego co widzę tak? Pi co? Do fotelika coś takiego? Fotelik jest tylko do samochodu raczej nie spacerujesz sobie w foteliku po mieście. ..
przydatne jest to jak są mrozy i przenosisz dziecko do , auta, później z auta do lekarza, nie musisz kocyka targać żadnego który spadnie ci po drodze
 
Laktator - mnie przy drugim "uratował życie", choć nie spodziewałam się ze w ogóle będzie potrzebny, bo pierwszego syna ledwo ledwo karmiłam i to tylko 3 miesiące. 23 grudnia wyszliśmy ze szpitala, a 24 grudnia mąż leciał do sklepu, bo myślałam że żeby w ścianę wbiję. Magiczny czwarty dzień po porodzie :rofl2: i nawał pokarmu, który z nim idzie. Miałam elektryczny BabyOno i sprawiał się super, a nie tak drogi jak Medela. I był często przeze mnie używany. zdecydowanie wystarcza. W ręczne się nawet nie bawcie, nie ma sensu.

Pieluchy - my cały czas Dady. Nic się niedobrego nie dzieje, sucha pupa. Ale z pieluszkami to jest tak, że jedne podejdą pupie inne nie. Nie ma co robić wcześniej zapasów.

Kosmetyki - im naturalniej tym lepiej. Emolienty są według mnie dla wymagającej i chorej skóry. To producenci tych paćkaji wmawiają nam, że każdy noworodek musi mieć skórę szczelnie zapinaną emolientem. w końcu mają w tym interes. Nigdy dzieci niczym nie smarowałam nie licząc pupy i pach (starszy się darł i nie cierpiał, a młodszego nawet nie próbowałam, skoro starszy przeżył bez :laugh2:). Do pupy używałam i używam Linomag z wit. a+e, lub Linomag zielony (z apteki). Oparzenia u nas były tylko po lekarstwach, ale wtedy to nawet sudocrem nie pomagał
Ogólnie kosmetyki sprawdzajcie pod względem składu, a nie pod względem tego co używała babcia albo koleżanka. A jak składniki to dla Was czarna magia to posiłkujcie się już kilka razy wspominaną stroną: srokao.pl

Ja osobiście bardzo chwalę sobie chustowanie, choć ograniczyłam się tylko do chusty tkanej. Jakoś nie mogę się przemóc do elastycznej i wsadzenia w nią takiego całkiem maluszka. Po chuście używam nosidełka ergonomicznego, ja akurat mam Womar Eco Design, służy juz trzeciemu dziecku (moja dwójka i córka koleżanki) i myślę że jeszcze trochę posłuży :-) My jesteśmy powsinogi i górskie łaziory, wiec takie sprzęty dla nas niezbędne. Ale chusta przyda się również mamom z nadwrażliwymi maluszkami, chociażby do noszenia po domu. Tylko chustować trzeba się nauczyć, żeby krzywdy dziecku nie zrobić.

Ja mam z kolei pytanie do mam dzieci rok po roku. Potrzebujemy podwójne wózki. Macie już jakieś po poprzednich dzieciach, sprawdzone? Czy też może teraz siedzicie w temacie i zalamują Was ceny tak samo jak mnie? :-p Wiele dobrego słyszałam o wozkach Phil&teds. Ale ta cena.... Nie wiem jak podejść do tematu i jak z niego wybrnąć... A musze mieć wózek gondolowo-spacerowy.
Nie wiem jaka dokładnie u Ciebie bedzie różnica między maluchami, ale myślę że fajnym rozwiązaniem jest dostawka boczna dla malucha...
Sama nie korzystałam ale kiedyś przeglądałam bo nie ukrywam.że chciałabym mieć dzieci jedno po drugim(Po Lenie się nie udalo może teraz coś pomyslimy[emoji6])
 
1484393102-aaaaaa.jpeg
 
Ponieważ to nasze pierwsze dziecko to wyprawkę chcę zacząć kompletować jak poznam płeć, nie chcę zostawiać tego na ostatnią chwilę żeby to rozłożyć finansowo bo czeka nas jeszcze kupno większego auta :) Na wiosnę będę lecieć na trochę do mamy i przyjaciółki do szkocji to zamierzam obkupić dziecia ciuchowo ;) Liczę że mama się dorzuci do wnuczki/wnuka

Jak narazie mam od koleżanki kosz taki na stelażu z kółkami więc się super cieszę bo mogę po całym domu jeździć i do ogrodu i bujaczek taki zwykły. Leżą narazie schowane na strychu ;)

Na początek kupimy taką dostawke do łóżka, boję się spać z niemowlakiem a z drugiej str bardzo bym chciała karmić piersią i myślę że tak nam będzie wygodniej. Czas pokaże [emoji4]

Chcę używać pieluch wielorazowych, na wyjścia jedynie jednorazówek. Mam nadzieję że wytrwam jak jak już w nie zainwestuje ;) Są Mamy które używały? Jak Wam się sprawdziły? [emoji4]

O i pokaże Wam co moje maleństwo dostało jako pierwszy prezent od mojej przyjaciółki [emoji7] [emoji7]

1484259719-aaaaaa.jpeg


p19uflw1vekq68fq.png
Właśnie się zastanawiałam czemu kobiety w dzisiejszych (jakże wygodnych ;)) czasach decydują się na pieluchy wielorazowych? Ja osobiście sobie nie wyobrażam... tyle prania :O z powodu ekologii? Kasy? Alergii dziecka na pieluchy? No nie wiem słyszałam że dziecko też wtedy szybciej na nocnik siada..
 
Ostatnio do żłobka nowa dziewczynka przyniosła rewelacyjnego misia/projektor. Jest dużo przyjemniejszy i mniejszy niż złów projektor a i można ten plastik z gwiazdkami zakryć kieszonką wtedy jest przyjemny w dotyki i ma funkcję misia z lampką! I do tego gra przyjemne dla ucha kołysanki... Stwierdziłam że chyba chciałabym mieć takiego dla swojego dziecka:)
Wstawiam link żebyście sobie zobaczyły:)
Link do: Skip Hop - Projektor Przytulanka Miś / lampki, girlandy świetlne / POKOIK - Mamissima - zabawki, akcesoria dla dzieci i rodziców.
 
Właśnie się zastanawiałam czemu kobiety w dzisiejszych (jakże wygodnych ;)) czasach decydują się na pieluchy wielorazowych? Ja osobiście sobie nie wyobrażam... tyle prania :O z powodu ekologii? Kasy? Alergii dziecka na pieluchy? No nie wiem słyszałam że dziecko też wtedy szybciej na nocnik siada..

:p Siada szybciej bo mama ma dość prania i po prostu je tam sadza :D
A tak poważniej... czy ja wiem czy znowu taka ekologia?? Weź je dopierz :) idzie na to masa wody i detergentu...
A tu fajne porównanie: Link do: „PAMPERS” – TETRA – PIELUSZKI WIELORAZOWE - Sprytna Mama
 
reklama
Tylko odpinasz po całej długości i odkrywasz dziecko a przed wyjściem z samochodu zapinasz:)
No chyba ze tak. Ale ja to napisałam bardziej pod tym kątem żeby uświadomić koleżance ze fotelik nie jest do spacerów z dzieckiem tylko do jeżdżenia lub np na szybko do lekarza itp. Bo dziecko powinno mieć swobodę ruchu i leżeć a nie siedzieć.
 
Do góry