reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka / Zakupowe szaleństwa ;-)

joasia 85

Ty mnie nie stresuj jaka woda morska? ja jedynie co mam z takich aptecznych rzeczy to sudokrem i gaziki do pepka.... potem kosmetyki do kapieli i po....
na kolke tez nic nie kupuje jeszcze... moze nas ominie-a jak nie to wtedy polece do apteki,,,, mysle ze inne jakies leki tez wyjda w czasie co potrzeba.... ale to wtedy mezusia do apteki wysle....

ale nieukrywam ze tez z checia przeczytam co wy to jeszcze kupujecie....:tak:
 
reklama
Tu u mnie w miasteczku w każdą niedziele jest taki "pchli targ" gdzie ludzie wysprzedają się rzeczy, które są im już nie potrzebne. Kilka razy udało mi się natrafić na takie fajne ciuszki, ze praktycznie jestem już przygotowana ilościowo od 0 do pół roku. Teraz kupuję już same duże rozmiary od 6mies do 12-18 mies. Same dobre firmy: Marks&Spencer, Disney, Next itp. Oto co dziś wypolowałam za jedyne 50e. około 30szt, czyli za ok.1,60e za sztukę :)

Zobacz załącznik 492237Zobacz załącznik 492238Zobacz załącznik 492239Zobacz załącznik 492241Zobacz załącznik 492242Zobacz załącznik 492243

śliczne zakupy i jakie tanie !!!!

anusienka1986 slicznosci te ubranka.... super ze sa takie targi z uzywanymi ciuszkami dla dzieci....

niedaleko mnie jakies 10km tez jest taki bazar.... ale bylam tylko raz... i byly same wieksze rozmiary---a ja chcialam wtedy takie 50-56... tylko2 stoiska takie byly-i dosc zuzyte ciuszki byly.... puzniej juz nie pojechalam ,,, bo nie mialam z kim maz pracuje,,, kolezanki akurat nie potrzebowaly jechac,,, ale moze jak urodze to znowu sie wybiore... bo ubranek mam najwiecej 50-56, a potem 62- .... 68 rozm juz tylko troszke.... wiec mysle ze wtedy sie obkupie na takim bazarze:-) a wiem ze ceny sa niskie bo w tamtym roku jezdzilam dosc czesto z kolezanka ktora oczekiwala dziecka... za2-3euro szlo naprade super ciuszki kupic, body za 0.50 e,-1e.spiochy za 1-3euro---- Ja pare rzeczy zamowilam na ebay---z niektorych jestem bardzo zadowolona... a nie ktore ladowaly odrazu w koszu-tak zajechane-a na zdjeciach wygladaly ok....
a dzis wkoncu kupilam wozek tez na ebay-ale najpierw zadzwonilam czy moge przyjechac i zobaczyc... i wiecie co glupi to ma szczescie- w opcji kup tera stal za 250eur---a normalnie za te wozki chca minimum 250-300euro-a ceny wachaja sie do 400e za uzywany... ja zajechalam-wozek mi sie spodobal-malo rys na stelazu i ogolnie super stan-place kobiecie 250e-a ona mowi ze starczy 150 e Dziewczyny jaka ja dzis szczesliwa chodze z tego powodu:-) a oto moj zakup--- teraz to ja juz moge rodzic---bo juz sie zamartwialam ze tylko ja bez wozka zostalam tutaj... :)
Zobacz załącznik 492271Zobacz załącznik 492272Zobacz załącznik 492273Zobacz załącznik 492274Zobacz załącznik 492275

superowy wózio
oj ja nie mam gazików :szok: muszę zakupić :tak:
ja swoją listę już pisałam w kwestii kosmetyków dla baby dużó nie ma ;-)

ja mam takie gaziki nasączone od razu spirytusem. Ale pamiętam , że przy synku użuwałam zwykłych płatków kosmetycznych i też było ok.

a ja pozazdrościłam wam ciuszków i zakupiłam dziś komplecik dla Izuni

kompleearlij.jpg
 
Babydoll śliczny kolorek wózia !!! i okazja faktycznei superaśna!!!
z apteki hmmm zostawiłam tam sporo kaski , kupiłam sudocrem, octanisept do pępka, gaziki ze spirytusem jak nei do pepka to beda do jakiś ranek jak by si ezdarzyly przy obcinaniu pazórków czy do odkażania nożyczek przed manicurem :) , balneum do kąpieli ( pierwsze kąpiele zamierzamy właśnei w nim robić a późneij chciałabym przejśc na rossamnowskie ) , maltan na brodawki, sól fizjologiczna i wode morska, aspirator do noska, i nie pamietam cosik jeszcze tam było ale kupowalam w wiekszych ilosciach wiec dlatego poszlo sporo kaski.
do brzuchatek ktore tez chca maluszki pielegnowac rossmanowskimi kosmetykami , napiszcie jakie macie ktora serie i co i od kiedy mozna ich uzywac bo nie ma na opakowaniu napisane :(
 
joasia 85

Ty mnie nie stresuj jaka woda morska? ja jedynie co mam z takich aptecznych rzeczy to sudokrem i gaziki do pepka.... potem kosmetyki do kapieli i po....
na kolke tez nic nie kupuje jeszcze... moze nas ominie-a jak nie to wtedy polece do apteki,,,, mysle ze inne jakies leki tez wyjda w czasie co potrzeba.... ale to wtedy mezusia do apteki wysle....

ale nieukrywam ze tez z checia przeczytam co wy to jeszcze kupujecie....:tak:
mi bratowa mowila o wodzie morskiej ze zaaplikuje malemu i pozniej ladnie aspiratorkiem katarek schodzi, Psiapsiolka tez mowila ze to lepsze od soli, co do reszty to wlasnie chodzi mi o kosmetyki do i po kapieli, gaziki, platki, filoet do pepuszka itp. wole to miec w domku bo na pewno nie zaszkodzi a mam karte apteczna ktora musze wykorzystac wiec chce sie od reki zaopatrzyc w te rzeczy ale sie boje ze o czyms waznym zapomne a mieszkam na wsi 1 apteka i nie zawsze wszystko maja:/

oj ja nie mam gazików :szok: muszę zakupić :tak:
ja swoją listę już pisałam w kwestii kosmetyków dla baby dużó nie ma ;-)
no walsnie wiem ze pisalyscie ale tyle tu stron ze ciezko cos "odkopac" :p
 
Ostatnia edycja:
Joasia ja polecam wode do noska sterimar. Aplikowałam praktycznie po każdej kąpieli dziecku. lepiej sie oddychalo malej zwlaszcza że urodzila sie zima gdzie w pokoju bylo bardziej suche powietrze. Po za tym gaziki takie 10 x 10 uzywalam do owijania pępuszka. patyczki do uszu z ogranicznikiem, sól fizjologiczna do przemywania oczu, gaziki takie dla dzieci one nie pozostawiaja zadnych wloskow przydaly sie do przemywania oczu, herbatka na kolki np plantex, vitamina k i D w kapsulkach, oliwka, jakis kremik do pupy, może byc sudokrem chociaz ja uzywalam go tylko gdy cos zaczynalo sie dziac czyli byla zaczerwieniona pupa a tak to uzywalam zwykłej ziajki, herbatka dla ciebie na laktację, jakis kremik na brodawki. Więcej nie pamietam
 
a te wit to nie na recepte?cos mi bratowa mowila...no i to zalezy czy sie karmi piersia bo wtedy nie trzeba podawac ktorejs bo mleko matki ja ma ale dokladnie nie pamietam wiec sie nie wypowiadam szerzej:p
 
Ty mnie nie stresuj jaka woda morska? ja jedynie co mam z takich aptecznych rzeczy to sudokrem i gaziki do pepka.... potem kosmetyki do kapieli i po....
na kolke tez nic nie kupuje jeszcze... moze nas ominie-a jak nie to wtedy polece do apteki,,,, mysle ze inne jakies leki tez wyjda w czasie co potrzeba.... ale to wtedy mezusia do apteki wysle....

ale nieukrywam ze tez z checia przeczytam co wy to jeszcze kupujecie....:tak:
No i nie szalej, już w szpitalu się zorientujesz czego nie masz i albo zrobisz mężowi listę, albo w drodze do domu się zatrzymacie i zapasy szybko uzupełnisz. :tak:


My jutro jedziemy do apteki i dlatego potrzebna bylaby mi taka lista co musze tak kupic dla Malej wiecie rzeczy typu sudocrem, woda morska itp...
Sudocrem jest drogi, a nie zawsze potrzebny, do tego dostaniesz próbkę w szpitalu, a mi próbka starcza do dziś. :tak:

mi bratowa mowila o wodzie morskiej ze zaaplikuje malemu i pozniej ladnie aspiratorkiem katarek schodzi, Psiapsiolka tez mowila ze to lepsze od soli, co do reszty to wlasnie chodzi mi o kosmetyki do i po kapieli, gaziki, platki, filoet do pepuszka itp. wole to miec w domku bo na pewno nie zaszkodzi a mam karte apteczna ktora musze wykorzystac wiec chce sie od reki zaopatrzyc w te rzeczy ale sie boje ze o czyms waznym zapomne a mieszkam na wsi 1 apteka i nie zawsze wszystko maja:/
Sól fizjologiczna to na dzień dobry, aplikuje się po kropelce, a wody morskiej kropelki nie zaaplikujesz tylko tam od razu ileś leci za jednym psik. Robi się to po to na poczatek by nie ściągać katar, bo można zaszkodzić, tylko po to by nosek oczyścił się sam. Obraca się malca na brzuszek, albo bierze do góry by z noska samo wyleciało, im mniej się tak grzebie tym lepiej.
Dodatkowo sól fizjologiczna jedna ampułka ma 5 ml, od razu oczka się tym przemywa. I reszta do kosza, nie ma zostawiania na później. :tak:

wlasnie wit d i k ,na nie sporo kaski wydalam bo kupilam kilka opak na zapasik:)
A na dzień dobry u nas dają opakowania w szpitalu, po 30 ampułek bodajże.

a te wit to nie na recepte?cos mi bratowa mowila...no i to zalezy czy sie karmi piersia bo wtedy nie trzeba podawac ktorejs bo mleko matki ja ma ale dokladnie nie pamietam wiec sie nie wypowiadam szerzej:p
No właśnie jak karmisz piersią to podajesz obydwie, a jak butlą to wtedy w mm jest już witamina K. Witaminy D ja nie podaję tak długo jak jest słońce, bo wtedy organizm sam ją produkuje. Joasia spokojnie, przyjdzie do Ciebie położna, zrób sobie listę już teraz pytań i wątpliwości i jak po prostu przyjdzie to daj Jej tą listę, ona na pewno Ci wszystko wyjaśni, rozwieje wątpliwości i będziesz spokojniejsza. Będziesz mamuśką na medal dla swojego dziecka, zobaczysz. :tak:


To co ja mam z rzeczy aptecznych:

- linomag do pupy
- octanisept na pępek, nie zakładam żadnych gazików ochronnych, potem nie umiem z tego wyplątać pępka, wkurzam się, zresztą teraz gazików się już nie praktykuje, ja miałam przy Adriannie założone raz i założyła mi to podczas wizyty położna, za co dostała zjebkę, a A. się bawił w rozplątywanie wieczorem.
- 5 ml ampułki soli fizjologicznej - do noska i do oczek
- krem przeciwsłoneczny - nivea, ale to mam, bo Ada używa, jak będzie słoneczko, to warto posmarować, bo promienie UV przechodzą przez ubrania, a ja troszkę na słońce mimo wszystko wystawiam, właśnie dla witaminy D.
- czopki na gorączkę - akurat za tym nie mam zamiaru latać jakby coś się tfu tfu zaczęło dziać, mają długi termin ważności, leżą w lodówce

W szpitalu w PL dostaje się :
- witaminę K i D
- próbki kremów do dupki, starczają na troszkę
- próbkę sudocremu - ja mam po 2 latach jeszcze, bo sudocrem jest genialny jak już coś się dzieje
- próbka bepanthenu

Dziewczyny warto wypróbować te próbki, zobaczyć, co Wam pasuje, a potem kupować.

Domowe sposoby:
- na odparzenia na dupkę - najlepsza jest mąka ziemniaczana - i nic nie działa lepiej. :tak:


Probiotyki można jeszcze dawać od początku na wzmocnienie układu pokarmowego, ale ja. np wolę podawać kiedy widzę, że już jest potrzeba, a nie na zapas, wolę gdy układ sam pracuje.
 
reklama
Ja wit.K nie podawałam ani jednemu dziecku i wsio ok jest:)ogólnie ona powoduje kolki u dzieci...

Sudocrem używa się w alarmowych sprawach np.odparzeniu itd. na zdrową skurę się nie robi...nie ma takiej nawet potrzeby...

Ciuszki wózki super!
 
Do góry